#306 - SIRI MÓWI PO POLSKU?!

Jak by co to ten skrypt już nie bangla. Musiałbym Ci wygenerować nowy.

1 polubienie

Już przestałem mieć na to ochotę wszystko :smiley:

@6ghost9 ooo jak miło, że poruszyłeś mój temat :slight_smile: A pytałem bo ciągle się biję z myślami czy warto brać nowego do pracy, czy kilkuletnia maszynka będzie git. Lapek przede wszystkim do odpalenia Javy, Dockera i czegoś tam jeszcze co #programista15k potrzebuje xD Dlatego poddawałem wątpliwości potrzebe posiadania maszyny z 2018-2020 czy coś starszego? Ale jak idzie dowalić RAMu i zmienić dysk na “świeży” to chyba odpowiedź jest jedna: cebula i paroletni sprzęt :smiley:

1 polubienie

Wszystko zależy od potrzeb, ale widziałem na forum bardzo przyjemne setupy z Macami mini dopchniętymi całkiem przyjemnie RAMem. :slight_smile: Chyba @luke-g ostatnio sobie zrobił taki zakup. :slight_smile:

3 polubienia

tak, tak… miniaczek z 64GB RAMu bardzo ładnie się sprawdza - Docker z 2 wirtualkami, Android Studio z kilkoma symulatorami, Xcode z kilkoma, Adobe XD, Sketch, Chrome, Slack, Safari z ~50 kartami, Tweetbot, mail i inne duperele i SWAP 0 bytes. Zużycie 40GB RAM

2 polubienia

miniaka można też kupić z mniejszym RAMem i potem go dodać (nie jest to tak proste jak w iMac ale na yt są filmiki) już bez podatku apple na tym podzespole.
Jak rok temu zgłębiałem temat to nie powodowało to utraty gwarancji.

no ja sam wymieniałem RAM. Daj spokój, że miałbym płacić tyle. Kupiłem go od ręki u premium resellera z 8GB RAM. Od razu zamontowałem 32GB, które miałem jeszcze jako pamiątkę z Singapuru :smiley: lol, a 4 dni temu doszły Cruciale z US za 1.6k PLN. Ile Apple chce za 64GB? ekhm…

Miniaczek spoko sprawa, mało miejsca zajmuje, do tego łatwy upgrade RAMu, ale skłonny jestem bardziej ku laptopowi. Chcę mieć mobliność, np z kanapy w salonie do łóżka w sypialni :smile:

2 polubienia

Potwierdzam, ok. 2 lata temu podczas jazdy autokarem znajomemu obok wyskoczyło powiadomienie w stylu: Droga do domu potrwa dłużej niż zwykle- a droga wiejska, przed, za i naprzeciw autokaru nic nie jechało.

1 polubienie