#296 - Wjedzie w plecy

Originally published at: #296 – Wjedzie w plecy – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem i wesprzyj Yes Was Podcast! Challenge w tym tygodniu: „Znajdź trzy dobre TikToki”

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:03:09 — 52.7MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

5 polubień

Temat konkursowy już jest w odpowiednim miejscu, tutaj: Odcinek #296 - temat konkursowy!

@pawelorzech świeży news a propos ubera: https://twitter.com/ryan_murton/status/1198903462026784769

WOW. To szalone.

To tak odnośnie jednego z tematów w odcinku

1 polubienie

Witam.

Hmm według tego co mówicie powinniśmy ubijać aplikacje zaraz po wyjściu z ubera…lub innych aplikacji tego typu. Jest to wbrew temu co przekazują pewni „yutuberzy” że nie należy ubijać aplikacji na iOS ponieważ system jest tak zbudowany…ze to lepiej dla nas i dla niego.

Na szczęście mam nawyk ubijania wszystkiego :).
Pytanie czy rozumiem to dobrze? Czy aplikacja działająca w tle w najnowszym iOS jest aplikacją „daj dostęp gdy używam” ?

Ps. To mój pierwszy pisany wąs. Za to w uszach rosną od dawna :wink:

Pozdrawiam
Krzysiek

2 polubienia

Ubijać można, ale w iOS 13 dodali ten switch do ustawień, że aplikacja korzysta z lokalizacji TYLKO kiedy jest uruchomiona. Generalnie nie powinno się aplikacji ubijać, bo po prostu system lepiej zarządza pamięcią i nie potrzebuje naszej pomocy, ale ja czasami - tak dla porządku - ubijam wszystko.

Nie wiem dokładnie, ale nawet jeśli, to aplikacja w tle jest usypiana po 15 minutach.

Witamy cieplutko!

Dzięki Paweł.

Te 15 min to jest jakiś kompromis… marny ale zawsze to coś. Trzeba podjeżdżać trochę bliżej i podreptać heh. I dzienny limit kroków łatwiej osiągnąć :slight_smile:

Przytulnie tu macie. Trochę u mnie na bakier jeżeli chodzi o relacje przez internet (kompletnie ignoruje Social media) ale forum… jest rozwiązaniem dla takich osób jak ja (nie używających twi…nie…fb).

Pozdrawiam i dziękuje za przywitanie.
Krzysiek

2 polubienia
  1. kurde jak mówicie “pieniążki” to nóż w kieszeni mi się otwiera, sorka ale tak nienawidze tego słowa, że ja jebe:) jak mówimy o normalnej forsie to to są: pieniadze, dolores, ojro, kapusta, szmalec, zielenina:)
  2. nie pamietam ale ktoś powiedział że Cybertruck dzięki temu, że buda jest jednym kawalkiem metalu, a nie dospawana do ramy to ma wiekszą moc, siłe czy coś takiego - no to was rozczaruje to nie ma znaczenia:)
1 polubienie