📰 Źródła RSS

Witam Jakich apek używacie? Ja od dość dawna używam Inoreader ale może wytropiliście jakieś inne, ciekawe, których nie znalazłem :blush:

Od wielu lat Feedly.

1 polubienie

Używałem feedly ale brakuje mi w nim plakietek o nowych artykułach na ikonce

Reeder + TinyTinyRSS na własnym hoście. Wcześniej feedly oraz theoldreader :slight_smile:

Feedly do subskrypcji + Reeder do przeglądania + Pocket do czytania

Panowie, ale do Reeder’a musicie przecież inne kanały RRS podpiąć, prawda?

Btw: usunięto darmową wersję Reeder. Miałem ją pobrana bo była w na przecenie -100% ponad pół roku temu. Teraz patrzę i nie mam jej na iPhone. :cry:

@Autheable Można zrobić import pliku OPML lub dodać pojedyncze kanały i używać tylko na wybranym urządzeniu.

Usunięto ze sklepu, ale ciągle masz ją w “kupionych” i możesz pobrać. Niemożliwe, by usunęli Ci aplikację z iPhone’a czy iPada. :upside_down_face:

Hmmm, może sam przez przypadek ją odinstalowałem… Mimo wszystko, niezależnie zdziwiłem, że jej nie mam.

Btw, do tych, którzy używają Feedly - używacie free czy płacicie suba?

Zacząłem używać Feedbin jakoś niedługo po zamknięciu Google Reader i tak zostałem z nim do dnia dzisiejszego. Głównie przez to, że Feedly, InoReader i Old Reader nie przypadły mi do gustu z różnych powodów. Doceniam minimalizm, które od samego początku towarzyszy Feedbin i np. możliwość suba kanału na Twitterze. Co jakiś czas sprawdzam co się zmieniło u konkurencji, by być na bierząco, ale tylko na krótkim sprawdzeniu się kończy.

Na iOS używam Reedera, ale doceniam niektóre rozwiązania z Unread, a na Macu głównie przez przeglądarkę. Ostatnio testowałem NetNewsWire, ale ciężko się tego używa bez możliwości załadowania całego contentu strony.

1 polubienie

Niestety, ale na iOS Feedbin jest płatny, więc strasznie słabo. Znaczy masz wersje free, ale nic nie możesz robić praktycznie.

Z tego co wiem na Feedbin jest trial, który trwa 14 dni. Inna sprawa, że ostatnio były podwyżki. Było 3$ miesięcznie lub 30$ rocznie, teraz jest 5 lub 50. Ja już dawno pogodziłem się z faktem, że za darmo z pewnością nie znajdę nic bezproblemowego.
W tej chwili mam 280 subskrypcji (głównie przez YouTube), prawdopodobnie mógłbym się częsci pozbyć, ale na pewno nie zszedłbym do 100 lub 150, jak sobie życzą w darmowych wersjach na Feedly lub InoReader.

BTW, jest jakiś feed reader w którym można tworzyć foldery w folderach? To byłoby zbawienie dla subskrypcji na YT.

Ja używałem free, ale przesiadłem się na InoReader w końcu (też free).

Własnie dlatego feedbin prędzej zrobię sobie własny host (bo feedbin jest opensource). $50 to nie jest kwota ogromna, ale… to więcej niż 1Password na rok. To trochę przesada. Dlatego postawiłem sobie sam TinyTinyRSS (i dodałem FeverAPI) bo po prostu to nie jest rzecz, na którą IMO warto wydawać aż tyle pieniędzy. Plus jest taki, że mam mimo wszystko mniej niż 100 źródeł, więc mogę nawet z darmowych wersji korzystać. Feedbin wydaje się super, ale serio, $50 to więcej niż 1P i to sprawia, że nie ma bata, ale nie zapłacę aż tyle…

Szanuję. Jeśli masz mniej, niż 100 źródeł, nie kręcą Cię ficzery, które dają płatne wersje (np. zapisywanie wyszukiwań, automatyzacja dzięki regułom, proxy na YT i obrazki) to raczej mógłbyś spokojnie używać Feedly lub InoReader w darmowej wersji.
50 USD to dużo, ale to raczej ciągle mniej, niż Feedly i InoReader w bardziej rozszerzonych wersjach na rok. Ogólnie coraz droższe te usługi :upside_down_face:

Właśnie nie kręcą - ja używam RSS po prostu do… czytania RSS. Mam dodanych 90 źródeł, czytam co tam się pojawia i tyle. Nie automatyzuje niczego, nie robię YT, nic. Po prostu chcę dostać nowości, przeczytać i tyle. Ale szanuję, że można to jakoś mocniej rozkucować. :slight_smile:

1 polubienie

Też wykorzystuję RSS po prostu do czytania, wiadomo. To coś jak z Readerem na iOS i Mac. Niby są inne, zazwyczaj tańsze, alternatywy, ale z reguły nie są tak dopracowane pod względem funkcjonalności, wygody czy po prostu designu, więc sięgam po coś innego, niestety droższego. Można korzystać tylko ze squidapp i też być zadowolonym :wink:

1 polubienie

Ja mam dodanych 40 źródeł i czasem mnie to przeraża jak po 2 dniach mam 300-500 newsów do nadrobienia.
Odkąd zamknęli Google Reader korzystam z Feedly ale właśnie przerzuciłem wszystko do Inoreadera i zobaczę jak działa. Feedly trochę za “ciężkie” jest.

1 polubienie

Darmowe, niczego mi w nim nie brakuje.

2 polubienia

Feedly też w darmowej opcji. Popełniłem ten błąd, że dodałem sobie wykop.pl i nawet jak go wyczyszczę, to po 3 dniach już jest 1000+ wpisów… ale czasami trafiają mi się perełki i przez to ciężko mi to porzucić. :wink:

1 polubienie

Nie mogę wyjść z podziwu, jak różnie można korzystać z RSS. W darmowej wersji Feedly nie można nawet użyć wyszukiwarki, a to przecież tak podstawowa funkcjonalność. Żeby chociaż była taka zakładka, jak “Recently Read”. :cry:

1 polubienie