Zewnętrzna antena LTE

Cześć!

Czy wśród Wąsów znajdę człowieka, który obeznany jest w temacie zewnętrznych anten LTE?
Tu gdzie mieszkam jest tylko internet radiowy, który działa w przedziale 2-5Mbps :confused: Więc na takim interneciku mam problemy czasami z obejrzeniem YT w FullHD.
Wpadłem na “genialny pomysł”, że wezmę sobie numer w Orange Flex z VideoPassem i chociaż żona będzie mogła w spokoju Netlixa oglądać. Jednak do tego potrzebuje dobrej anteny, najlepiej z wbudowanym modemem na SIM. Znalazłem coś takiego:

Czy ktoś z Was ma opinię o tego typu sprzęcie? Lub jest w stanie zaproponować inne rozwiązanie?

Sugeruję się dobrze zorientować w kwestii legalności.
Możliwe, że to antena tylko i nie będzie problemu. Jednakże wzmacniacze sygnału GSM są w Polsce nielegalne. Ostatnio dron latał na naszą wsią, gdzie mamy kiepski sygnał GSM i sąsiad mandat dostał za taki wzmacniacz. Może to kompletnie coś innego, ale w twoim linku jest napisane “booster” więc tylko tak wspominam.

3 polubienia

Dzięki! W sumie nie zwróciłem na to uwagi.

Hmm, a może da się kupić wewnętrznie router z anteną, która jest w netboxie w play. To jakiś zte z tego co pamietam.

wzmacniacze niezgloszone pewnie sa nielegalne. Pracowalem w firmie informatycznej, ktora miala swietny zasieg, pooniewaz mieli zamontowane takie urzadzenie na dachu. Byc moze po prostu to sporo kosztuje w legalny sposob?

u mnie było tak samo, zasieg tylko gsm. Kupiłem starter sim z video passem, router w domu i antena na zewnątrz. Taka: Antena Dualna LTE/4G 10dBi MIMO :: CYBERTECH
U mnie antena i BTS sie widziały. zyski były duże.

1 polubienie

A jaki router polecasz? I w jakiej odległości masz BTS? Ja do najbliższego Orange mam prawie 4km i stojąc na ulicy w telefonie nie mam oszałamiających prędkości :frowning:

W prostej linii około 3km. Z balkonu antena widzi btsa. Router mam od operatora - Huawei b525.

Nie mam opinii o tym sprzęcie, na stronie producenta nie ma żadnych informacji o byciu boosterem/wzmacniaczem/repeaterem więc chyba bym się tym nie przejmował.

Wydaje się to być lepsze rozwiązanie niż modem + kabel antenowy + antena, szczególnie jak ten kabel antenowy musi być długi (to co zyskasz anteną stracisz na tłumieniu kabla).