Zestaw antyGarb

Hej wąsacze,

Historia krótka: strasznie się garbię i muszę zacząć nad tym pracować, stąd pomysł na zakup statywu pod MacBooka, klawiatury Bluetooth i docelowo jeszcze Magic Trackpad.

Jeśli chodzi o klawiaturę to oczywiście celuję w Magic Keyboard, ale może znacie jakieś sensowne zamienniki, coś tańszego? Widziałem jakieś logitechy, ale nie jestem przekonany. Magic Keyboard znam i wiem, że jest dla mnie wygodna i rewelacyjnie działa z komputerami Apple.

Stojak: tutaj mam zagwozdkę, bo zupełnie nie wiem co kupić. Widziałem statywy DJ-skie w okolicach 70-100zl, ale chyba średnio z przenoszeniem tego :smiley: jeśli coś znacie to rzućcie proszę linkiem.

Chyba, że polecacie coś zupełnie innego. Chętnie wysłucham wszystkich rad :smiley:

1 polubienie

Ustawienie monitora wysoko nie spowoduje że przestaniesz się garbić. Ćwiczenia i przypominajki to jedyna znana mi metoda.

Są też chyba jacyś specjaliści na forum co się mogą wypowiedzieć na temat Pajączków i innych uprzęży :wink:

1 polubienie

Ja się garbię. Zawsze do miałem. I chyba będę miał do końca życia. Pogodziłem się z tym trochę. A właściwie to zupełnie się z tym pogodziłem.

Ale wiesz co? Nowe sprzęty zawsze cieszą. Kup je nawet jeśli nie będą miały żadnego wpływu na Twojego garba. Zawsze będziesz miał co do wrzucenia do tematu “świeże zbobycze elektroniczne”! Haha!

4 polubienia

Pikadełko za 4 dychy. Tylko z plecakiem będzie trochę problem…

:wink:

Tych niebrzęczących też jest sporo na Allegro: korektor postawy. Tyle że skonsultowałbym to jednak z ortopedą wcześniej.

To prawda. Nie sprawi, że przestanę się garbić, ale na pewno sprawi, że nie będę musiał się ciągle pochylać w dół, żeby patrzeć na monitor. A to już pierwszy krok, żeby trochę z tym powalczyć.

Jakiegoś pajączka też rozważam + oczywiście ćwiczenia i próby pilnowania siebie.

Dzięki za wszystkie rady, te na serio i na żarty :wink: ale bardziej szukałem podpowiedzi w sprawie kupna bezprzewodowej klawiatury i może statywu pod lapka :laughing:

Ja bym rozważył coś takiego jeżeli pracujesz w stałym miejscu:

To jest AmazonBasics arm + AmazonBasics laptop tray.

1 polubienie

https://fibernovelty.pl/product/f80bh3-solidny-obrotowy-uchwyt-biurkowy-na-sprezynie-gazowej-pod-laptop-lub-monitor-lcd-led-17-27/
Ja od dziś mam to na biurku służbowym i jest fajny :smiley:
Zależało mi na tym by mieć monitor kompa na normalnej wysokości, bo bez tego kark mnie bołał po dłuższej pracy.

1 polubienie

Z tymi pajączkami to też bym uważał. Takie nadmierne prostowanie może pogłębić lordozę lędźwiową co w konsekwencji może okazać się gorsze.
Najlepiej idź do dobrego fizjoterapeuty czy jakiegoś ortopedy żeby Ci w tym pomógł :slight_smile:

3 polubienia

To wygląda całkiem dobrze, chociaż wciąż “duże” :smiley: Póki co, szukam czegoś trochę bardziej przenośnego. Za jakiś czas chciałbym sobie zrobić mini-biuro i wtedy bym już zainwestował w monitor i dobre siedzenie, a póki co to się rozglądam za czymś mobilnym. Idealnie jakby się dało to wrzucić do plecaka, ale póki co to ciężko coś znaleźć

Znalazłem właśnie coś takiego i chyba się skuszę, jeśli nic lepszego nie będzie:

To jest najmobilniejsze jakie znalazłem

1 polubienie

oooo, to też wygląda świetnie. poszukam jutro czy jest gdzieś dostępne w Polsce.

tak, to też zdecydowanie zrobię w najbliższych miesiącach. teraz szukam czegoś doraźnego, to co mogę zmienić i mięśnie, które mogę wzmocnić :slight_smile:

1 polubienie

Znajomy bardzo zachwalał tego typu stojaki: Lazada.co.th - ช้อปปิ้งออนไลน์ รับเครดิตเงินคืน 10% ส่งฟรีทุกวัน

1 polubienie

Wygląda spoko, chociaż to bardziej domowy sprzęt. Te dwa ostatnie są o wiele mniejsze

Nie jestem specem. Garbiłem się od dziecka. Powodem pewnie był komputer. Moim zdaniem dobre rozwiązanie do dobra postawa przy biurku, czyli odpowiednia wysokość blatu, siedzenia i oparcia. A wyzbywam się za pomocą siłowni. Tam każde prawidłowe ćwiczenie wymaga prostej postawy. Dobrze żeby ktoś na początku obserwował z boku, a potem są lustra. Mi niestety nikt nie fundnie iPhona 11 pro jak @6ghost9 :slight_smile:

4 polubienia