Żegnamy się i dziękujemy (+ gry naszego życia część 2) - Nagrany #50

To okrągły 50. i zarazem ostatni odcinek Nagranego Podcastu. Szczegółowo wyjaśniamy powody zakończenia serii w pierwszej części nagrania. W drugiej pojawi się kontynuacja wątku gier naszego życia, o których wcześniej nie było okazji wspomnieć. Na ruszt trafią: Papers, Please; Minecraft, Terraria; Superhot; LMA Manager; Liga Polska Manager; Contra; Duke Nukem.

Dziękujemy bardzo wszystkim Wam - naszym słuchaczom - za to, że byliście z nami przez minione 100 tygodni z 50 odcinkami Nagranego. Szczególne ukłony kierujemy w stronę Patronów. Mieliśmy mnóstwo frajdy z robienia dla Was treści. Przywitaliśmy nową generację konsol. Opowiedzieliśmy o swoich korzeniach, aktualnych zajawkach i rzeczach, które w grach nam nie pasują.

Wielkie, wielkie dzięki!

3 polubienia

kurczę, a liczyłem, że może w jakimś odcinku 100 będzie cross z Niezatapialnymi :frowning:

Nie słucham nagranego, ktoś stresci czemu się kończy?

1 polubienie

Coś czuję, że za kilka lat Nagrany wróci.

Duke Nukem Manhattan Project wspominam bardzo dobrze :black_heart: Larry 7 jeszcze lepiej.

Podcasty growe, które polecam, ale zupełnie inne niż nagrany:

Niezatapialni – dużo funu połączonego z merytoryką. Słuchanie Ewy i Tomka uświadamia mi regularnie, jak głupi jestem i jak mało wiem – polecam bardzo. Tylko sporo osób nie rozumie ich żartów i bierze je na poważnie, płacząc później na forach jaki to beznadziejny podcast.

Grysław – wiedza i merytoryka poza skalą. Założycielem jest Rrysław czyli postać legenda – to ten, który odpowiada za lokalizacje mnóstwa gier, w tym serii Diablo, Warcraft etc. W prawie każdym podcaście growym regularnie są odniesienia do Gysława.

Rozgrywka – najśmieszniejszy podcast jakiego słucham. Żeby wczuć się w klimat, polecam zacząć np. od odcinka I love men, bo to taki ich śledzik. Pierwsze kilka minut, to intro, a nie odcinek!

Krokiet Kast jest znakomity i ma świetną obsadę, m.in. Wonziu, Quaz i Head, ale nagrywają tyle co nic, a ostatnie odcinki chyba tylko na YT.

MKwadrat – jak ktoś chce posłuchać o VR, to Tutaj jest tego najwięcej, ale o płaskich grach też gadają.

6 polubień

Listę polecanych podcastów gierkowych uzupełnię o:
Forumogadka - dużo luzu. Kupa śmiechu. Merytoryka też jest. Nadają co dwa tygodnie w weekend.

3 polubienia

Trochę żałuję, że podcast się kończy, bo lubię chłopaków słuchać. Ale z drugiej strony czasami strasznie mnie uderzał brak wiedzy. To tak jak zawsze się mówi, że jak się chłopaków słucha to tak jakby brać udział w rozmowie ze znajomymi, tylko że nie mogę się odezwać i kogoś poprawić, albo dodać coś od siebie. I to strasznie boli. A że słucham w aucie to nie mogę od razu na forum napisać. A potem już nie pamiętam co chciałem napisać i pozostaje mi coś w rodzaju FOMO.

7 polubień

BTW, nie ma do tego odcinka bonusowego contentu? Bo na pocket cast nie widzę, ale nawet na patronie nie ma posta z odcinkiem.

1 polubienie

Będzie jak najbardziej, tylko wstanie Orzeszek :slight_smile:

PS Co konkretnie masz na myśli przez brak wiedzy?

Niezatapialni to najlepsze co spotkało polski podcasting growy. Grysława słuchałem wiele lat, ale szurskie aluzje i poznanie poglądów politycznych autora przez Twittera zniechęciły mnie do prowadzącego, co nie zmienia że Rysław jest naprawdę ogarnięta osobą o wielu ciekawych historiach i niesamowitej wiedzy.

2 polubienia

Wiesz, to jest właśnie ten problem, jak się po czasie zapomina od razu. To takie głupotki nieznaczące, typu Wojt nie pamiętający, że ten nowy Alien to Alien: Isolation, albo, że pistolet w Pegasusie wyłapywał jasną kropkę na czarnym tle, a nie odwrotnie. Zdarzały wam się takie sytuacje, że gdzieś coś słyszeliście, ale nie pamiętacie. Nic wielkiego, naprawdę, ale mnie aż skręca żeby powiedzieć “umm, actually…” (Yes, I am fun at parties)

3 polubienia

Ok, to czaje i rozumiem. :slight_smile: Bo faktycznie te rzeczy wychodziły z pamięci, a niekoniecznie z listy ciekawostek lub wątków do poruszenia. Mielismy temat, zbieraliśmy wspomnienia i wrażenia i jazda.

+1

a jeszcze często słuchałem odcinków po paru tygodniach od premiery… i jak tu wtedy cokolwiek prostować… pozostaje tylko

3 polubienia

A tak w ogóle, to ze względu na to jak działał pistolet to można było trafiać do wszystkich kaczek przykładając pistolet do lampki albo latarki.

3 polubienia

No i druga osoba mogła sterować kaczkami padem. Też nie wiedziałem ¯_(ツ)_/¯.

1 polubienie

To nie Jenna Jameson jest na okładce Blink182 tylko Janine Lindemulder.

1 polubienie

Ja nie znam okładki Blink, wiem tylko, że Candy Suxxx = Jenna. :slight_smile:

1 polubienie

@pawelorzech Ten Slenderman to Enderman, a handluje się szmaragdami a nie diamentami.

2 polubienia

Byłem blisko:)

2 polubienia

O właśnie, to też był taki jeden z momentów, o których pisałem powyżej. Ale jak widać zgodnie z tym co napisałem, zanim wszedłem na forum to już zapomniałem.

3 polubienia

Właśnie teraz słucham, więc wyłapuję na bieżąco :wink: No i sygnaturka zobowiązuje :smiley: