Ten o gadżetach (Nowości, nadchodzące i zbędne gadżety)

Nie mam żadnego z tych produktów ale podoba się mnie to, to dobry numer jest

3 polubienia

Ho ho ho

(jak to upadnie to chyba nie będzie co zbierać z ekranu)

Jeśli chodzi o Unbox Therapy i dziwny sprzęt, który mógłby się w moim przypadku sprawdzić (może poza największymi upałami) byłoby to:

Cena ciut niemała (okolice 220 GBP), ale produkt bardzo specyficzny. Chociaż chciałbym najpierw potestować słuchawki bluetooth, które są trochę oddalone od uszu. Chodzi o to, aby słyszeć niezłą jakość dźwięku (wystarczającą do np. podcastu) i jednocześnie usłyszeć, gdy coś dzieje się w otoczeniu.

2 polubienia

Jeśli używałbyś tego do podcastow, a nie muzyki, to mam dla Ciebie absolutnie idealne, dużo tańsze rozwiązanie:

1 polubienie

U mnie to w każdym salonie Challenger (taki sklep z elektroniką butikowy) jest wystawione to badziewie. Darmo bym nie chciał dla siebie - od razu by poszło na ebay. Totalny gniot.

@piotrek69 dobrze radzi, chociaż te słuchawki wyglądają komicznie. U mnie w robocie są goście co to noszą i z podziwu zawsze nie mogę wyjść. Wygląda się w tym jak przy jakiejś sesji stymulującej mózg… Nie wiem kurde gadżet do mobilnego EEG.

2 polubienia

Jbl soundgear jest tańszy :smiley:

1 polubienie

Z super rozwiązań, ale już trochę droższych jest to.
Nie testowałem, ale podobno bardzo przyjemne. Nawet Marco chwalił.

1 polubienie

Używałeś tych AfterShokz? Kumpel mi pisał że straszna lipa i zwrócił do sklepu.

Tak. Nie używam, ale pare razy testowałem. Do słowa mówionego idealne. Do muzyki się nie nadają.

1 polubienie

To jest idealne rozwiązanie do „wychodzę z psem na spacer” albo „poranny lekki jogging z ulubionym podcastem”. Raczej nic poza tym, ale do tego są super.

1 polubienie

No właśnie musiałbym potestować któreś z tych AfterShokz. Nie wstawiałbym tego filmiku, gdyby koleś nie był autentycznie zaskoczony. Natomiast takie AfterShokz być może mogłyby mi też zastąpić słuchawki bluetooth w podróży. Oczywiście mowa o podcastach czy też np. leci mi w domu w tle jakiś dokument gdy pracuję, na który nie trzeba patrzeć cały czas i mogę bez przerywania słuchania iść do kuchni czy do łazienki. Okulary chyba odpadają, bo podejrzewam, że wcześniej czy później zacznę w takowych chodzić. Widzę, że na polskiej stronie AfterShokz jest lista miejsc do testowania, więc będzie testowane. Dzięki! :slight_smile:

1 polubienie

Problem z Unbox Therapy jest taki, że to delikatnie mówiąc sprzedajna k***a nie komunikująca, które materiały są sponsorowane. Radzę podchodzić z bardzo dużym „ziarnem soli” do jego rekomendacji.

6 polubień

No jasne. Ja kieruję się taką zasadą, że gdy kupuję zupełnie nowy dla mnie rodzaj sprzętu, to celuję w niższą półkę, poużywam przez jakiś czas, stwierdzam jakie cechy są dla mnie najistotniejsze, a gdzie mogę pójść na kompromisy i wtedy rozglądam się za urządzeniem z wyższej półki, a gdy trafia się kandydat, to robię “risercz” wnikliwszy, niż filmik na jutubie :slight_smile: Takich nowości nie ma zbyt wiele, no ale właśnie dzięki temu filmikowi o dźwiękowym kołnierzu dowiedziałem się o istnieniu słuchawek, które nie przylegają do uszu. Ogólnie interesuję się nowościami w gadżetach oraz nietypowymi rozwiązaniami i tam je czasem widuję, od razu “hands on”, nie musząc czytać o wrażeniach czy obsłudze, tylko widząc. Kilkuminutowy filmik jest w sam raz do przekąski przy pracy. Ale mimo wszystko dzięki za ostrzeżenie, nie wiedziałem. Linus Tech robi podobnie?

1 polubienie

Nie wydaje mi się. Nie oglądam raczej jego kanału, ale wydaje się bardzo rzeczowy i tam, gdzie jest stronniczy dość jasno o tym mówi. Bardzo przyjemne było jego wideo o nowym Maku Pro.
Zobacz sobie te okulary od Bose, podobno naprawdę są świetne.

1 polubienie

Też mam taką opinię, ale myślałem że jest odosobniona więc się wstrzymałem z hejtem.

1 polubienie

Krytyka to nie hejt.

EDIT: może wyjaśnię. Znam takich dwóch gości, których produkt był w UT featurowany jakieś półtora roku temu, wiem ile to kosztowało (majątek), wiem, że nie przyniosło praktycznie żadnego wzrostu sprzedaży (głównie dlatego, że 50% oglądających ten kanał siedzi w Bombaju i Delhi) i wiem, że materiał w żaden sposób nie był oznaczony jako sponsorowany.

2 polubienia

No, akurat ja kupiłem jakiś szrot który polecał, bo uznałem że nawet jak opłacona reklama to nie będzie sobie psuł marki polecaniem czegoś co jest obiektywnie śmieciem. Myliłem się.

Więc jestem hejterem gdziekolwiek jestem :man_shrugging:

1 polubienie

Krytyka to nie hejt.

Podbijam temat

Odkopuję temat dziwnych gadżetów :smiley:

Bawił się ktoś może tym?

Zobaczyłem to tutaj: Tiny EDC! - What's In My Pockets Ep. 30 - Mini EDC V2 (Everyday Carry) - YouTube i mnie zaciekawiło (choć nie widzę zastosowania)

Dodatkowy gadżet który jest mi zbędny ale oczy mi się zaświeciły jak spodki:
https://alpakagear.com/products/nano-phone-stand-kit?avad=230045_b1c086d29&currency=USD

1 polubienie