Zapomniany PIN do telefonu

Cześć.
Córka w sobotę zmieniła sobie PIN do telefonu. Nie zapisała nowego, nie pamięta go - i od wczoraj ma z Motoroli cegłę: screenlock. Przeglądam poradniki z netu co robić w takiej sytuacji, ale nic mi nie pomaga:

  1. Podobno po pięciokrotnym wpisaniu błędnego hasła powinno pojawić się „Zapomniałem hasła”. → Nie, córa ponad 40 (!) razy próbowała, i żadna taka opcja się nie pojawia. Po 60 sekundach można tylko wbijać kolejne próby PINu.
  2. Podobno można odblokować telefon z Androidem, wykorzystując konto Google (na szczęście hasło do jej konta G. mam zapisane ja)- wskazując w sekcji “Bezpieczeństwo” opcję “Znajdź zgubione urządzenie”. → Nie, nie ma tam możliwości odblokowania żadnego urządzenia.
  3. Stronka Localiser mon appareil też nie pomogła - w ogóle nie widzi jej telefonu: “Aby korzystać z funkcji Znajdź moje urządzenie, musisz mieć aktywne urządzenie z Androidem.” A ten leży przede mną, zalogowany na jej konto G, tylko tyle że zablokowany screenlockiem
  4. Spec-programiki na Windowsa (lockwiper, dr.fone) w ogóle nie widzą podłączonego kablem telefonu, a zresztą z widocznych opcji wynika, że i tak skutkiem jest wyczyszczenie wszystkich danych.

I tu moje pytanie: czy zostaje mi tylko “wipe data/factory reset”. Czy jest jakaś możliwość, by zdjąć blokadę ekranu bez czyszczenia zawartości telefonu?

Niestety wydaje mi się, że pozostaje zerowanie telefonu.

1 polubienie

Jeżeli na telefonie nie było włączonego debugowania USB(a skoro to telefon dziecka, to zapewne nie było) to pozostaje niestety wipe (i nauczka na przyszłość żeby backupy robić)

2 polubienia

Fakt, nie było debug-a. Lecę z resetem - dzięki Wonsy!

1 polubienie

a jeśli było włączone debugowanie USB?

Kurde, teraz nie pamiętam dokładnie, ale wystarczyły jakieś komendy przez adb, robiłem to dawno temu

1 polubienie

Skoro robiłeś to dawno temu - prawdopodobnie już od dawna nie działa i tak

Nie wiem, nie jestem specem od androida

1 polubienie

Ej z ciekawości jak się zachowa Pixel (Android) jak go stracę i go nie zablokuje przez “znajdź mój telefon”? Ktoś będzie mógł przywrócić go do ustawień fabrycznych i normalnie z niego korzystać?

Tak.

1 polubienie

A analogicznie z iPhonem będzie można zrobić to samo czy ma blokadę iCloud jeśli się z konta nie wylogujemy?

Nie

To zależy