Zamienniki Tonerów do drukarek

Cześć Wąsacze :smiley:

chciałem się spytać czy macie jakieś doświadczenia co do zamienników tonerów? W firmie całkiem sporo drukujemy i coraz bardziej myśle o zamiennikach. Obawiam się tylko ich jakośći, czy mogą uszkodzić jakoś urządzenie.

Mamy drukarkę OKI - model MC562

zazwyczaj bierzemy z oficjalnego sklepu oki ( https://sklepoki.com.pl/ - mają najlepsze ceny jeśli chodzi o oryginały jak kiedyś sprawdzałem )

teraz szperam i widze jakieś sklepy:

https://dobretonery.pl/tonery-i-bebny-do-drukarek-toner-oki-c-298_471.html

https://www.dodrukarki.pl/category/tonery-bebny-oki-drukarki-kolorowe-do-oki-c511-c531-mc562

https://pryzmat.com/www/pl/tonery-oki

Tylko nadal nie jestem pewien,

z góry dzięki wielkie za jakieś słowo :raised_hands:

W pryzmacie kumpel kiedyś pracował i mówił, że ich produkty nie są gorsze niż oryginalne. Bardzo dużo firm korzystało (i pewnie nadal korzysta) z ich produktów.

Od 12 lat zamawiam zamienniki (najpierw do OKI, później do HP) w firmie https://e-dts.pl, po kilkanaście sztuk miesięcznie. Nigdy problemów. Oczywiście sporadycznie toner jest uszkodzony fabrycznie, ale wymieniają bez mrugnięcia.

mam dokładnie tą drukarkę. Ja zamawiałem do tej pory z supertoner.pl Mam jednak zastrzeżenie co do jakości ostatnio zamówionego kolorowego tonera (żółty). Na początku przy białym tle robił mi lekki szary co było denerwujące. Teraz jest juz OK. Jeden jedyny raz się to przytrafiło a tak to jestem zadowolony.

Grzesiek z podcastu No Nie Gadaj ma firmę z tonerami/zamiennikami/etc.
Nic nie wiem o tym temacie, ale jego strona jest tak straszna, ze nie może mieć dużej marzy na produktach :smiley:
https://tonerytanie.pl

4 polubienia

Prywatnie nie mam żadnego doświadczenia, ale w pracy mamy wypożyczoną drukarkę i firma która to obsługuje stosuje zamienniki Katun.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.