[Zakończone] LYS - promo code na darmowy wearable, opłata tylko za wysyłkę

Mało, ale na to czy byłem senny czy nie, nie miało wpływu światło i otoczenie w jakim przebywałem, tylko to że poszedłem spać o 1 w nocy a wstałem o 5, 4h snu w moim przypadku to trochę za mało :wink:

1 polubienie

Ja i tak mam to czasem rozregulowane (tzn. wysypianie się, odpoczynek) z uwagi na pracę zdalną, ale wiem, że światło ma na to wpływ, u niektórych mniejszy u innych większy.

Przede wszystkim w ciągu dnia w tym okresie roku powinniśmy wystawiać się jak najwięcej na słońce, gdyż w ten sposób nie tylko regulujemy zegar biologiczny, ale przede wszystkim nasz organizm tylko w ten sposób potrafi wyprodukować witaminę D.

Natomiast wieczorem światło powinno być ciepłe, zbliżone barwą do zachodu słońca, aby nas nie rozbudzało. Stąd w wielu urządzeniach tryb nocny/filtr światła niebieskiego, aby zmniejszyć wysyłanie do mózgu informacji o tym, iż jest dzień. Szczególnie polecane to jest dla osób, które mają zwyczaj brać do łóżka przed zaśnięciem urządzenie z ekranem (lub oglądają telewizję). Uwaga dla osób mających problem z zasypianiem: może to być główna przyczyna i one przed zaśnięciem nie powinny niczego oglądać.

Przy okazji dodam, że osoby wyraźnie odczuwające jesienno-zimową tzw. “chandrę” mogą w tym czasie w naszym klimacie suplementować sobie witaminę D, najlepiej w postaci tranu, w ten sposób zrekompensują sobie brak światła słonecznego w ciągu dnia.

2 polubienia

Co do niebieskiego światła, to ostatnio pojawiają się głosy, że wcale nie jest ono przyczyną całego zła na świecie, a przynajmniej nie ma tak drastycznego wpływu na zasypianie, jak dotychczas sądzono.

1 polubienie

Ja mam dzieci i od godziny się bawię z czteromiesięczną córeczką która postanowiła się obudzić przed 4 pełna wigoru i chęci do zabawy :grinning:
Mam wrażenie, że gdy pracowałem w trybie dyżurowym więcej się wysypiałem niż przy dwójce maluchów :rofl:

1 polubienie

Mała korekta co do witaminy D. Synteza witaminy D w naszym organizmie zachodzi jeśli kąt padania promieni słonecznych jest odpowiedni. W Polsce występuje to tylko od kwietnia do września i tez tylko w określonych godzinach (kojarzy mi się jakoś 10-13). Jesienią i zimą każdemu opłaca się suplementować witaminę D.

… “new study of mice finds”

Czyli jak się okazuje, diabeł tkwi w szczegółach, myszy to zwierzęta głównie nocne, więc trudno spodziewać się, aby ciepłe światło ich nie pobudzało, w przeciwieństwie do ludzi :slight_smile:

Poza tym ja nigdzie nie napisałem, że światło generalnie ma drastyczny wpływ na zasypianie. U niektórych może mieć większy, u innych niezauważalny.

W takim razie, jeśli ktoś nie lubi tranu w płynie, polecam lek Tran Hasco. Jest to lek, a nie suplement diety, więc warunki produkcji i jego testowania są bardzo ścisłe, w przeciwieństwie do np. suplementów diety. Na moje samopoczucie ma on wpływ być może porównywalny działaniem do placebo, ale generalnie nie czuję jakiejś zasadniczej różnicy, natomiast znam osobę, która w zimie bez tranu ma problemy z normalnym funkcjonowaniem.

Natomiast generalnie wydaje mi się, że dla większości osób prowadzących tzw. zdrowy tryb życia, problemy ze światłem czy z niedoborem witaminy D będą miały raczej marginalny wpływ, jeśli chodzi o wysypianie się, jest wiele innych, o wiele bardziej mających na to wpływ czynników.

2 polubienia

kabel szybko sie uszkodzil :stuck_out_tongue:

tak jak mówiłem jakość i wykonanie kabla, ładowarki i nawet samego miernika światła jest … taka sobie :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Mam i ja.
Patrząc na jakość wykonania to cena startowa jest lekko przesadzona :grinning:

Mam i ja! Przypomnę tylko, że jeśli ktoś chce zamówić to kod działa tylko do dziś :smiley:

No i wyglada na to, ze sie spoznilem.

Ja już swoje zgubiłem xD

4 polubienia

Brawo :smiley: podczas biegania pewno :smiley:

£4 w błoto :smiley:

Zamówiłem 12-go lutego o godz. 22-giej, więc licząc od 13-go przesyłka z UK zajęła 2 dni robocze, bo dziś przyszło. Nieźle. Na razie nie otwieram, będzie na prezent albo jakąś nagrodę.

ja chyba tez xD szukam w plecaku ale cos nie widze xD

ciekawe kiedy klawiatur zgubi :smiley:

2 polubienia

Uuu Pan Klawiatur lurkuje, pozdrawiam serdecznie :wave:

2 polubienia

Jeśli ktoś jeszcze swojego nie zgubił to od siebie dodam, że mój się rozładował dopiero po 2 tygodniach od ładowania. Miłe zaskoczenie w porównaniu do oficjalnie podawanych 7-8 dni :smiley: Raporty z Light Diet są okej. Jakoś tam to na pewno wpływa, szczególnie pomagają powiadomienia gdy np. masz zbyt mało spełnionego celu na dany dzień. Jak za cenę samej przesyłki jest okej :smiley:

Mój aktualnie jest zgubiony :stuck_out_tongue: Możliwe, że gdzieś w domu, ale pewności nie ma :slight_smile: