Xiaomi WiFi Repeater

Oddam za cenę przesyłki. U mnie niestety nie działa.

2 polubienia

Jeśli aktualne, to wezmę, dorzucę na czteropak Harnasia lub kanapkę z McD

napisz PW

1 polubienie

Aktualne, napisze na PW .

Jak ktoś potrzebuje to też mam zbędny jeden taki.

1 polubienie

Mimo gimnastyki wszelkiego rodzaju u mnie ten Repeater również nie działa z routeromodemem UPC (connectbox)

więc oddam go chętnej osobie, tak jak i nabyłem - za koszt wysyłki

Kurcze… przykro mi :confused:

Jeśli nadal jest dostępny, to chętnie spróbuję.

Pisz na PW, dogadamy. Jest dostępny.

Jako kolejny nabywca sprzętu także nie podołałem mu. Oddam w dobre ręce. Cena, najlepsza - za darmo. Kupujący pokrywa koszty wysyłki.

Czy to jakiś challenge jest? :smiley:
Miałem dwa takie i działały bez problemu, ale security na routerze musiało być na sztywno ustawione na WPA2-PSK z AES. Może to jest przyczyną, że u Was nie działa? :slight_smile:
Aplikacja mi home najlepiej gdyby działała w regionie Chiny, albo można pobrać zmodowaną wersję stąd (jak się ma androida): ЗАПИСКИ ЛЕНИВОГО ЭНТУЗИАСТА: Модифицированный Mi Home с множеством приятных дополнений (na dole jest СКАЧАТЬ ВЕРСИЮ **** - wersja się zmienia, więc nie wklejam bezpośredniego linku) i ustawić sobie region na polskę (wtedy trochę szybciej to wszytko działa).

1 polubienie

U mnie repeater działał, ale jedynie jako osobna sieć WiFi, a chciałem, żeby działał na tym samym SSID. Ostatni krok w aplikacji nie działał i nie dało się zmienić domyślnych ustawień. Wiem, że też ściągałem inną wersję aplikacji. Sprawdzę jeszcze twojego linka.

Koniec końców kupiłem sobie jakiegoś TP-Linka i niby to extender jest do wifi a tak naprawdę to mam osobną sieć w kuchni i trochę mnie to irytuje bo jak złapię to sieć to jak przejdę do salonu gdzie mam główny router to dalej mi łapie 1/3 zasięgu z kuchni xDD

moze jest na to apka?

Taka ciekawostka dlaczego lepiej mieć osobne SSID

WiFi Range Extender Best Setup Guide - Router Guide.

1 polubienie

Nie przekonuje mnie to tłumaczenie. To czy telefon się przełączy zależy od telefonu. Jak spadnie siła sygnału to sztuka innego połączenia. Czy jest to inna częstotliwość czy inny said to nie ma znaczenia - jak znajdzie silniejszy sygnał to się przełączy

Wiem, że mój (OnePlus) się nie przerzucał na silniejszy sygnał, mimo tego samego SSID :smiley:

Bo najpierw ten słabszy musi być wystarczająco słaby, a jak słaby - to zależy od producenta telefonu.
Ale różne identyfikatory maja sens tylko że z innego powodu. Miałem do czynienia z telefonem LG G5, który obsługuje 5Ghz ale jak jest słaby sygnał to się nie przełącza - po prostu internet nie działa :smiley: aha a jak miał wybór to zawsze się łączył na 5Ghz. Podobny ssid pozwolił mi nie wpisac hasła do sieci 5Ghz i w ten sposób wymusić 2,4.

Widzę kilka rozwiązań tego arcyciekawego problemu!

  1. Mieć dokładny duplikat telefonu tam gdzie nie dociera sygnał i po prostu brać do ręki drugi (wersja dla bogaczy: mieć po jednym telefonie na każde pomieszczenie)
  2. TASKER (albo iOS shortcuts - na tym się nie znam)
  3. Tagi NFC (chyba najtańsze i najszybsze w konfiguracji)

Jest powód dla którego ludzie płacą tyle za Mesh zamiast ćkać repeatery wszędzie :wink: (choć ciągle jestem ogromnym fanem repeaterów i rozwiązań powerline :stuck_out_tongue: )

Nic nie zadziała - Android poszedł śladem iPhone i nie można tego zrobić inaczej jak ręcznie (chyba że ma się roota). Kiedyś się dało.

Jakby się komuś chciało bawić to mam w sumie jeszcze jedno rozwiązanie :smiley: Beacon BLE. Zadziała jak tag NFC tylko bez przykładania telefonu.
W sumie nigdy nie bawiłem się beaconami BLE.

Z NFC działa jak złoto :slight_smile: Właśnie to sprawdziłem

EDIT: byś pomyślał że taki beacon BLE to będzie kosztował grosze a to minimum 50 zeta! To nie poświęcę się dla testów :wink: