Xiaomi Mi Air Purifier 2H PL za 389zł

2lajki

Warto?

Cena dobra, tylko zwracam uwagę, że to jest 2H a nie 2S - różnica w czujniku zanieczyszczenia.

Warto. Ja mam już taki jeden i teraz rozważam drugi. Jeden do sypialni, jeden do salonu i właściwie jesteś ustawiony.

U mnie sypialnia+office+salon, masz jakies sprawdzone zrodlo jezeli chodzi o filtry ?

Nope, kupuję tam gdzie taniej na allegro albo coś, zwykle i tak kosztuje 150zł, raz na pół roku to nie jest kosmiczny wydatek

Jak komuś nie przeszkadza, że to wersja 2H to warto :smiley:
Ja mam trzy sztuki w wersji 2S w domu - salon, sypialnia i dziecięcy i jest fajnie :smiley:
Najciekawiej się rozkręcają jak w chłodny dzień zacznie się wietrzyć i wleci to czym sąsiedzi palą…

Mam takie dwa i właśnie dokupiłem kolejne dwa. To chyba wyjaśnia, czy moim zdaniem warto? :grin:

Zadam głupie pytanie. Czuć różnice rzeczywiście?

To ja zapytam jakie są wasze wrażenia z tym, że te oczyszczacze zwiększają wydajność dopiero jak norma jest przekroczona o ponad 300%? Przeszkadza wam to? Ja czasem przestawiam go ręcznie (2S) ale większość czasu jest na auto.

Mam wrażenie, że u mnie już wcześniej się rozkręca mocniej, ale nie na tyle, żeby go było słychać jak helikopter :smiley:
Masz najnowszą aktualizację softu zainstalowaną?

Główna różnica to dokładność pomiaru - w 2S masz lepszy czujnik.
No i co oczywiste - 2H nie ma wyświetlacza, ale to jest raczej mało używany bajer, więc o nim wspominam tylko jako oczywistość :smiley:

Wersja 1.4.3_21106 czyli według aplikacji aktualna. Też mam wrażenie że nieco przyspiesza powyżej pewnej wartości ale nadal pokazuje to jako dobra jakość powietrza. Sam nie wiem nawet czy nie wolę w ten sposób. Może nie jest to najwydajniejsze ale przynajmniej nie wyje dwa razy dziennie. Mam go w pomieszczeniu połączonym z kuchnią i co ciekawe a czego się nie spodziewałem to jakość powietrza pogarsza się też przy smażeniu i gotowaniu.

To akurat dość czywiste jest :grinning:

Raczej moje pytanie było o zasadność kupowania urządzenia :smiley:
Czy czuć różnice w powietrzu ? Czy to tylko świadomość bo na wyswietlaczu było na czerwono a teraz jest na zielono?

Nie czuć różnicy. Natomiast tak jak @Martin_Fox wspomniał, doskonale widać, że działa, kiedy w pokoju, w którym oczyszczacz już jakiś czas pracuje, otworzysz okno zimą i słychać, jak oczyszczacz się rozpędza jak odrzutowiec, żeby ogarnąć to co wpadło przez okno :slight_smile:

jak chcesz go sztucznie rozkrecic, to psiknij dezodorantem :wink:

U mnie tak działa nawilżacz, jak kiedyś włączyłem pierwszy raz oba urządzenia jednocześnie to oczyszczacz prawie się unosił nad podłogą, takie miał obroty :slight_smile:

Różnica jest wyczuwalna jeśli zanieczyszczenie jest duże.
Ze swojej strony mogę powiedzieć że na pewno poprawia się jakość snu kiedy w tle oczyszczacz sobie chodzi.

Nie czuć, no chyba że poziom smogu jest taki jakby Ci ktoś hajcował węglem pod blokiem.
Natomiast pomiary nie kłamią - jeżeli jest wysokie stężenie pyłu, to nawet jeżeli go nie czujesz to go wdychasz. Więc oczyszczacz w takim miejscu jak np. mój rodzinny Kraków, ma bardzo dużo sensu. Zwłaszcza jak wietrzysz mieszkanie raz dziennie w zimie.

1lajk