Xbox Series X czy PlayStation 5 oraz oceniamy growy dokument Netflixa

Po gorących newsach o nadchodzącej generacji konsol debatujemy o tym, na co postawić w pierwszej kolejności - Xbox czy PlayStation (0:35)? Debatujemy o tym długo, namiętnie i gorąco, a na koniec odsłaniamy swoje wrażenia po obejrzeniu dokumentu High Score (1:12:28).

SPECIAL LIVE WIDEO SZOK! Oglądajmy razem konferencję Sony. Zapraszamy w środę 16.09.2020 o 21:50 na nasz Twitch do wspólnego komentowania na gorąco newsów o PlayStation 5: Twitch

Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi odcinkami i nowinkami: Nagrany Newsletter by Nagrany Podcast Napisz do nas na kontakt@nagrany.pl. Zapraszamy do dyskusji o odcinkach na forum: Nagrany Podcast - YesWas | Forum

Jeśli podoba Ci się ten podcast, zasubskrybuj go i oceń. To naprawdę pomaga! Słyszymy się 29 września.

1 polubienie

W wyborze konsoli staję obok Wojtka. Wolę kupić jedną grę, w którą bardzo chcę zagrać niż przebierać z tego co daje Game Pass. Mniej znaczy więcej. Od ponad roku mam Game Pass na PC i pograłem w jakoś 4-5 gier, z czego przeszedłem 2. Niby tego jest dużo, a ostatecznie człowiek nie wie za co się zabrać. W międzyczasie wolałem grać ze znajomymi w Destiny 2 i WoWa na PC, God of War na PS4 czy Zeldę na Switchu.
btw pamiętajcie, że biblioteka Game Passa nie rozrasta się w nieskończoność - gry do tego abonamentu regularnie wpadają, ale też z niego wylatują.

3 polubienia

Kwestia podejścia. Ja wiem co chcę ograć i dla mnie Xbox all access jest rozwiązaniem idealnym :sunglasses:

Oczywiście. Tak jak pisałem w innym temacie, konsolę trzeba dobrać na podstawie tego w co chce się grać. Dla mnie PS5 jest kolejnym sprzętem i biorę ją ze względu na wybitne exy, bo wiem że chcę w nie zagrać. :slight_smile:

1 polubienie

Mały bajop® (blisko ale jednak obok prawdy) Horizon Zero Dawn już od miesiąca jest na PC oraz obecnie w bibliotece Game Pass jest ok 250 gier na Xboxa

Nie trafia do mnie argumentacja Wojtka na temat biblioteki PSN i obowiązku kupowania Game Passa. W dalszym ciągu zostaje Ci ps4. To nie jest tak, że jak kupisz Xboxa to wleci Ci na chatę Phil Spencer wyrzuci ps4 przez okno, usunie konto PSN a potem będzie musiał podpisać własną krwią cyrograf na wykupienie Game Passa na najbliższe 4 lata :smiley:

Sam pomimo braku konsoli korzystam z game passa do grania w coopowe tytułu pokroju Sea of Thieves czy Grounded ale ostatnio stwierdziłem, że spróbuje tytułów o których kiedyś myślałem ale raczej nie planowałem ich kupić. No i bawię się w Darksiders Genesis, Forza Horizon itp itd. Dodatkowo mam za jakieś śmieszne pieniądze wykupiony Ultimate do końca 2021 więc to kolejny argument do rozważenia konsoli Microsoftu i to może nawet w słabszej wersji (chociaż wcześniej mocno skłaniałem się za PS5)

5 polubień

Cytat @lukaszjaros
Nie trafia do mnie argumentacja Wojtka na temat biblioteki PSN i obowiązku kupowania Game Passa. W dalszym ciągu zostaje Ci ps4. To nie jest tak, że jak kupisz Xboxa to wleci Ci na chatę Phil Spencer wyrzuci ps4 przez okno, usunie konto PSN a potem będzie musiał podpisać własną krwią cyrograf na wykupienie Game Passa na najbliższe 4 lata :smiley:

To też prawda, ale w częstych przypadkach zmiana generacji = wyprzedaż starej konsoli. Przynajmniej ja tak dotychczas zawsze robiłem. Teraz faktycznie planuję kupić nową generację i utrzymać jedną z konsol starszej generacji. Na dziś będzie to XSX + stare PS4. Zobaczymy jutro na streamie z Twitcha…

Cytat @lukaszjaros
Sam pomimo braku konsoli korzystam z game passa do grania w coopowe tytułu pokroju Sea of Thieves czy Grounded ale ostatnio stwierdziłem, że spróbuje tytułów o których kiedyś myślałem ale raczej nie planowałem ich kupić. No i bawię się w Darksiders Genesis, Forza Horizon itp itd.

Ooooo, prawie to samo! Próbowanie nowych tytułów u mnie kończy się zwykle rozdrapaniem tytułu na kilka minut i tyle. Ale Forza Horizon lub F1 zostało na dużo dłużej. Nie mówiąc o tym, że dla fana sportówek hity z abonamentu bez konieczności ich corocznej aktualizacji to wielki plus. Nawet jak do XGP były dodawane z opóźnieniem - patrz ePES 2020 lub NBA 2K20. Na obu licznik powyżej kilkudziesięciu godzin.

1 polubienie

Dzięki @jurek_zurek! :slight_smile: Orzech był w tym odcinku w ogniu!

Rację masz odnośnie linczowania TLoU2. Podobna społeczność. Podobnie jest z wojnami konsol na ostrzu noża.

2 polubienia

Ja w tym momencie chyba już ostatecznie mogę stwierdzić, że idę do zielonych. All access z series x, czeka tylko na możliwość zamówienia.

Jeśli chodzi o exsy, to chciałbym tylko przypomnieć, że w czasie trwania obecnej generacji MS zrobił solidne zakupy, ale to naprawde solidne i jeśli ktoś zostanie tylko z konsolą sony, to ominą go m. in. nowe gry Double fine (Psychonauts!), czy Obsidianu (3d Pillarsy), Ninja Theory (Hellblade). Nie jest to więc tak, że i tutaj ms nie ma amunicji.

IMHO nawet kupienie series S, nie jest az tak głupie, bo obstawiam że to co teraz zieloni dodają ot tak (cloud gaming), będzie pełnił coraz większą i większą rolę w ofercie konsoli. W takim momencie, za te parę lat Series S będzie tylko i aż, metodą przesyłania gry z chmury na Twój ekran. A Sony będzie płakać w kącie :wink:

3 polubienia

Ej jako to. Przecież Remote Play działa badziewnie na światłowodzie i w tym samym miejscu co konsola :wink:

1 polubienie

Jak chcecie zobaczyć ciekawy film w klimacie Indie Game: The Movie to polecam polskie Wszystko z nami w porządku.

Natomiast jeżeli chodzi o filmy dokumentalny to zdecydowanie Noclip dostaje mocną rekomendację. Mają np. całą serię o tworzeniu Wiedźmina i historii powstania CD Projekt, o reżyserii God of War czy jak ESRB przyznaje oznaczenia wiekowe (na Netflixie było jak do tego doszło, a tu mają 44 minutowy film bardziej szczegółowo omawiający to zagadnienie).

https://www.youtube.com/c/NoclipVideo/

2 polubienia

Mam nieodparte wrażenie, że @pawelorzech napalił się na XBoxa, jak arab na kurs pilotarzu, a skończy się dokładnie tak samo, jak każda jego przygoda z Androidem :sweat_smile:

7 polubień

Mam takie samo wrażenie.
Druga opcja jest taka, że kupi tego XBoxa, ale za pół roku doda jeszcze PS5 do swojej kolekcji, bo: "<wstaw bardzo skomplikowaną racjonalizację tego zakupu, ale głównie chodzić będzie o to, że jego partnerka zabiera mu pada, więc nie ma w co grać, a koledzy mają PS5, więc tęskni, a do tego bardzo lubi Spidermana. Nie wspominając już o tym, że tak naprawdę kupując PS5, to właściwie jakby zarabiał pieniądze> ". :laughing:

Widzę, że już dość długo jesteśmy razem na tej yeswasowej karuzeli śmiechu :laughing:

P.S. All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental. :laughing:

9 polubień

Nie będzie tak! (Może tak będzie, ale nie sądzę)

2 polubienia

bo exclusivy*

5 polubień

Przesłucham całości no i muszę przyznać, że możecie zamykać już Nagrany Podcast. Macie już swoje Opus magnum nic lepszego nas tutaj już nie spotka :smiley:

4 polubienia

Skończyliśmy się na 4 odcinku.

Ale przynajmniej się nie sprzedaliście.

3 polubienia

No to mamy fazę pierwszą:
- zaprzeczenie

Teraz już tylko kolejne fazy:
- gniew
- negocjacje
- depresja

I na koniec
- akceptacja

:smiley:

13 polubień

Ej, nie nawracajcie tu Orzecha, bo ja szukam kompana do Xboxa. A samemu to tak jak iść na tańce/drinka. Niby można, ale wolę nie.

Jeśli kogoś zostawiać samego to Orzecha, a nie na odwrót. :wink: Choć faktycznie boję się tego Androidowego vibe, który tu niechybnie jest. Z drugiej strony, jako użytkownik Xa i PSa, samemu chętniej gram na zielonym.

3 polubienia

Spoko Andrzej, ja Cie nie zostawię. Xbox krul.