Xbox One X vs S

Od jakiegoś czasu (dokładnie to od jesieni) nosze się z zamiarem kupna konsoli, żeby casualowo wrócić do giercowania. Ostatnia konsolę, która miałem to PS2, baaaardzo dawno temu. Myślę, że schyłek generacji to jest dobry czas: dużo tytułów, dobre ceny - dużo godzin przde mną. No i wyleczyłem się juz z tego, żeby mieć “najnowsze najlepsze”. Xbox ze względu na Game Pass, plus cena konsoli i gier. Chcę nadrobić Wiedźmina 3 (może i 2), jakieś CoD, Battlefieldy, FrostPunka. Dodatkowo trochę czekam na Cyberpunka 2077. Nie mam telewizora 4k, ani z HDR. Tutaj pojawia się pytanie: lepiej wziąć X czy S? Różnica w cenie to 500 zł, czyli więcej niż rok Game Pass. Czy pomimo tego, że nie mam tv 4k warto dokładać te 500zł? Czy w moim przypadku Ska będzie wystarczająca? Wiem, że ostatnio @kamilstec wymenił S na X, więc może pomoże mi w wyborze :slight_smile:

2 polubienia

Jak nie masz telewizora z 4k i hdrem to X nie ma najmniejszego sensu, może i jest mocniejszy, ale nie bardzo jest jak tą moc wykorzystać nie używając 4k.
Ja kupiłem Ske właśnie od Kamila i mimo, ze mam tv z obsługą zarówno 4k jak i hdru, uważam za ta jest wystarczająca.

4 polubienia

Nowy X to wydatek około 1,4-1,5k w bundlach takich jak ten cyberpunkowy, S all-digital na różnych promocjach trafiał się chyba po 600 zł, z napędem niewiele drożej - kupno używanego to jeszcze mniejsze pieniądze - więc różnica w sumie większa niż 500 zł.

Mając bezpośrednie porównanie między S a X, które przez parę dni stały obok siebie i odpalały te same gry, to X daje różnicę w szybkości ładowania niektórych tytułów i dodatkowych klatkach lub lepszej grafice. Sam używam tylko HD, więc wybieram więcej FPS-ów - różnica jest czasami kolosalna, czasami niezauważalna - zależy od tytułu.
X kupiłem, bo niebawem wymieniam TV na 4K z HDRem i zapewne poczuję różnicę w jakości, natomiast czy gdybym kupował teraz konsolę do ogrania gier końca generacji wybrałbym X-a? Raczej nie. S to dobra i mocna konsola, obsłuży elegancko wszystkie wymienione gry, koszt jest nieduży, a zabawa będzie przednia.

3 polubienia

Pięknie Wam dziekuję. W takim razie Ska :slight_smile:

3 polubienia

Czy ktoś może polecić na X’a jakąś aplikację w stylu Infuse - odtwarzacz wideo rzeczy umieszczonych na NAS? (Plex odpada)