Wymiana waluty i przelew w Revolut

Cześć

Może ktoś z Was będzie wiedział jak to najkorzystniej wykonać, potrzebuję przelać większą sumę w GBP po jak najlepszym kursie na Polskie konto, a raczej wymienić ją po jak najlepszym kursie, więc powiedzmy że w momencie kiedy funt skoczy dajmy na to do 5zł chcę przekonwertować GBP na ZŁ i po tym przelać je na Polskie konto bankowe.

Teraz pytanie jak to zrobić żeby czegoś tu nie pokombinować i nie zrobić źle, nie zamrozić sobie środków i nie stracić co najważniejsze.

Jakaś rada step by step?

Ustawiasz automatyczne przewalutowanie kiedy kurs osiągnie 5zl i Revolut sam to za ciebie zrobi

ok to rozumiem, ustawiam automatycznie i co dalej? mam najpierw wpłacić ta sumę w GBP na revolut? czy to jakoś automatycznie pociągnie z mojego konta?

Jeśli nawet zrobię to manualnie bez automatycznego przewalutowania? czy to wszystko jest robione natychmiast czy któraś z tych transakcji potrwa np kilka dni? nie chcę utknąć z większą sumą w revolut której nie będę mógł przelać później bo coś.

Czy mam np dodać tam swoje Polskie konto bankowe najpierw czy coś?

I jak z opłatami, czy przy darmowym koncie jest sens to robić.

odkopuję :wink:

czy ktoś używa w Revolut plan Plus lub Premium ?

potrzebuję przelać trochę więcej kasy niż limit £1000 (plan darmowy) a w tym miesiącu już wykorzystałem ten limit, obecnie za przelanie np. kolejnych £1000 czyli już po wymianie na złotówki £5600 → polskie konto, doliczają mi 0.5% czyli wychodzi jakieś 8£, tylko po co mam płacić to 8£ jak lepiej wybrać jeden z ich planów i zwiększyć te limity które akurat teraz trochę mi się przydadzą i pytanie czy w planie Plus przewalutowania mają jakiś limit miesięczny i przelewy już przewalutowanych £ na zł do Polskiego konta, a jak tak to jakie? oraz tak samo jakie są w Premium, bo jakoś nie widzę tego nigdzie jasno :thinking:

Pamiętaj tylko, że wyższe plany są (chyba) na 12 miesięcy brane.

Czyli 12*8…

niby jest opcja wyboru miesięcznie lub rocznie, np premium £6.99 lub £72 rocznie

ale to dalej nie odpowiedz na moje pytanie :wink:

Możesz płacić miesięcznie, ale masz umowę na rok - czyli nie możesz zrezygnować po jednym miesiącu.
Jak co miesiąc będziesz przelewał więcej to ma to sens, ale jeśli to ma być jednorazowe to albo zapłać albo zobacz, czy nie lepiej wyjdziesz używając cinkciarza czy czegoś podobnego ¯_(ツ)_/¯

ok ale to dalej nie odpowiedz na moje pytanie :slight_smile:

https://www.revolut.com/help/making-payments/sending-money-to-a-bank-account/issues-with-transfers/why-was-i-charged-a-fee-for-my-transfer

I jeszcze