Wybory 2020

U mnie podobnie. Masa ludzi zaczęła publicznie wyrażać swoje poglądy i jest duże ruszenie.

Bardzo mocno szkoda że dopiero dziś zajrzałem do tego tematu.
Przy ostatnich samorządowych dopisałem się na stałe do listy wyborczej. Dziś przy próbie głosowania okazało się że nie ma mnie na liście. W sumie to nikt na miejscu nie potrafił mi wytłumaczyć dlaczego. Tak więc z fartem…

Przynajmniej wiesz żeby się na drugą turę dopisać :slight_smile:

Ja odwrotnie - przy ostatnich dodałem się jednorazowo we Wrocławiu i dziś nie mogłem zagłosować w miejscu zamieszkania bo się okazało że mnie dopisali na stałe

Spis to jednorazowe dopisanie się.
Rejestr jest na stałe.

Tak na stronie nie jest to dobrze wytłumaczone.

Mnie podkusiło, żeby się dopisać, do tej pory zawsze brałem zaświadczenie i mogłem głosować gdziekolwiek. Nadal nie rozumiem tej rejonizacji - mamy XXI wiek, jaki problem zrobić system który będzie zaznaczał czy zagłosowałem czy nie?

Nie ogarniają opcji głosowania w XXI wieku, musisz jakieś pakiety sobie wysyłać, śmiech na sali, a nawet jak byś bardzo chciał to i tak strona nie działa, ale frekwencja oczywiście rewelacja :wink: dodam że rejestracja uruchomiona na ostatnią chwile na 24h a lotów do Polski jak nie było tak nie ma nadal :wink:

1 polubienie

Mam takie pytanie, zupełnie serio, do wszystkich głosujących.
Patrząc na to, jak blisko będą w drugiej turze obaj kandydaci, czy Wy wierzycie w to, ze Trzaskowski wygrałby wybory, gdyby faktycznie dostał ciut więcej głosów?
Bo tak, jak nie jestem fanem konspiracji, tak tu mam wrażenie, ze oni zwyczajnie władzy by nie oddali no matter what.

Bardzo się tego obawiam. Na pewno będzie cyrk. A najbliższe 2 tygodnie to będzie szambo TVP większe niż kiedykolwiek.

3 polubienia

Zapomnieli obsadzić swoimi PKW, więc jakaś tam szansa jest :wink: Natomiast jak wygra D. to myślę że PKW będzie pierwsze do czyszczenia z “niepokornych”.

1 polubienie

nawet nie wlacze ani raz

Nieważne, sądy rozstrzygają wątpliwości nie PKW, a sądy są “swoje”.

Jedyne na co mam ochotę to się spakować i wyjechać z tego kraju. ludzie to idioci, że pozwalają na coś takiego za parę stówek miesięcznie. (I to jeszcze za pieniądze wyjęte z ich portfela).

4 polubienia

Ludzie są wygodni - jak im jest dobrze, to mają w d…ie co się dzieje wokół nich. Dopiero jak ich to osobiście dotknie to wtedy zrozumieją jak głęboko w czarnej afroamerykańskiej dupie są.

Mi się wczoraj udało kilka minut przed 00:00. Porażka, dział IT do wymiany :roll_eyes:

2 polubienia

Ale jestem rozdarty wewnętrznie… Głosować na liberalnego chadeka to przekreśla całą moją lewackość. A po drugiej stronie Duda. Pomóżcie.

2 polubienia

No jak lewackość, do długopis jest oczywistym wyborem, jedyny kandydat narodowo-socjalistyczny :smiley:

Jak ktoś jest pijany władzą, niczym Królowa Dziunia z Bronksu, to trzeba go od tej władzy odsunąć. ¯_(ツ)_/¯

ja niby się dostałem też jakoś przed północą, zobaczymy tylko czy konsul podbije pieczątkę.

Właśnie w tym “narodowo” jest problem. Duda jest lekko zbieżny z moimi poglądami jeżeli chodzi o gospodarkę (np. bardzo spoko że PiS wprowadził minimalną stawkę godzinową), ale jest taaaaaaaak bardzo odległy jeżeli chodzi o światopogląd (ksenofobia, stosunek do mniejszości, podziały społeczne etc.). Przecież na takiego ciula to wstyd.
Za to Trzaskowski jest mi bliżej światopoglądowo (choć to dalej chadek to jakby nieco zeuropeizowany) ale gospodarczo “lipton w ch…”. No i też jest ciulem, tyle że o aparycji przedstawiciela handlowego. Przysłowiowa dżuma lub cholera do wyboru.

I bądź tu mądry i pisz wiersze.

1 polubienie