Wybory 2020

Do jutra można dopisać się do spisu wyborców.
Gdyby ta farsa się jednak odbyła to dobrze by było mieć możliwość wziąć w niej udział jeśli ktoś mieszka poza miejscem zameldowania :slight_smile:

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dopisanie-do-spisu-wyborcow

2lajki

Nie wierzę, że się odbędą, ale dobrze się zapisać.
Dzięki. :pray:

Ile średnio czeka się na jakieś potwierdzenie? Złożyłem wniosek o dopisanie do spisu wyborców 23.04.2020 i jeszcze nic nie dostałem.

Trochę miałem ostatnio wniosków do przeprocesowania przez ePuap. Powiem Ci, że do końca czerwca powinni Cię dopisać…
Zaznaczę od tego, że zawsze byłem pod dużym wrażeniem tego jak działa ten system. Coś się teraz zatkało i jest bardzo źle. Szczególnie pod względem czasów załatwiania spraw. Technicznie też się spieprzyło.

Czyli wychodzi na to, że wcale mnie nie muszą dopisać do czasu wyborów ?:smiley: bo… Tak?

Jakich wyborów? :smiley:
A poza tym to twój obowiązek wcześniej zadbać o prawidłowe zameldowanie, jako, że nasza ukochana Partia postanowiła nie znosić obowiązku meldunkowego :smiley:

A co ma meldunek do mojego czasowego miejsca pobytu?:slight_smile: Przecież mogę pracować poza miejscem zameldowania, a tak się składa, że i w weekendy mi się zdarza być poza domem.

Podobno mało osób się dopisuje. Tak przynajmniej mówią we Wrocławiu. A w niedzielę wyborów i tak nie będzie.

Oby nie było:)
Ale właśnie dostałem potwierdzenie o dopisaniu do listy wyborców. Także zajęło to mniej niż dobę

Meldunek czasowy też istnieje :smiley:
Wg przepisów… blablabla - domyśl się :smiley:

Dzis się dopisałem z żona za granica. Udało się normalnie. A w niedziele próbowałem przez profil zaufany i nie mogłem wybrać ambasady, śmiesznie :slight_smile:

Ja złożyłam wniosek przez neta jakoś koło 26 kwietnia chyba i po trzech dniach zaakceptowali :slight_smile: