Wybory 2020

Do jutra można dopisać się do spisu wyborców.
Gdyby ta farsa się jednak odbyła to dobrze by było mieć możliwość wziąć w niej udział jeśli ktoś mieszka poza miejscem zameldowania :slight_smile:

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dopisanie-do-spisu-wyborcow

2 polubienia

Nie wierzę, że się odbędą, ale dobrze się zapisać.
Dzięki. :pray:

Ile średnio czeka się na jakieś potwierdzenie? Złożyłem wniosek o dopisanie do spisu wyborców 23.04.2020 i jeszcze nic nie dostałem.

Trochę miałem ostatnio wniosków do przeprocesowania przez ePuap. Powiem Ci, że do końca czerwca powinni Cię dopisać…
Zaznaczę od tego, że zawsze byłem pod dużym wrażeniem tego jak działa ten system. Coś się teraz zatkało i jest bardzo źle. Szczególnie pod względem czasów załatwiania spraw. Technicznie też się spieprzyło.

Czyli wychodzi na to, że wcale mnie nie muszą dopisać do czasu wyborów ?:smiley: bo… Tak?

Jakich wyborów? :smiley:
A poza tym to twój obowiązek wcześniej zadbać o prawidłowe zameldowanie, jako, że nasza ukochana Partia postanowiła nie znosić obowiązku meldunkowego :smiley:

A co ma meldunek do mojego czasowego miejsca pobytu?:slight_smile: Przecież mogę pracować poza miejscem zameldowania, a tak się składa, że i w weekendy mi się zdarza być poza domem.

Podobno mało osób się dopisuje. Tak przynajmniej mówią we Wrocławiu. A w niedzielę wyborów i tak nie będzie.

Oby nie było:)
Ale właśnie dostałem potwierdzenie o dopisaniu do listy wyborców. Także zajęło to mniej niż dobę

Meldunek czasowy też istnieje :smiley:
Wg przepisów… blablabla - domyśl się :smiley:

Dzis się dopisałem z żona za granica. Udało się normalnie. A w niedziele próbowałem przez profil zaufany i nie mogłem wybrać ambasady, śmiesznie :slight_smile:

Ja złożyłam wniosek przez neta jakoś koło 26 kwietnia chyba i po trzech dniach zaakceptowali :slight_smile:

Przypominam o ponownym ewentualnym dopisaniu się do listy wyborców :slight_smile: w związku ze zmianą daty wyborów, trzeba to zrobić jeszcze raz.

1 polubienie

Pamiętajcie by głosować na kandydata który tak skutecznie zachęca do życia w Polsce, że jego jedyna córka wyemigrowała z kraju pod jego rządami :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Tak tylko szybko powiem, że pakiet wyborczy dostałem 22/06/2020 a odesłałem 24/06/2020. Na szczęście koperta zwrotna nie była zaadresowana na Nowogrodzką tylko na moją okręgową komisję wyborczą. Uffff…

1 polubienie

Wybory 28go a loty z UK wstrzymane do końca miesiąca (jak na razie) :thinking: ciekawy zbieg okoliczności.

Super działają te nasze urzędy. Mimo złożenia wniosku w terminie - brak odpowiedzi.

3 polubienia

Wygląda na to, że idziemy na rekord frekwencji! Bardzo mnie to cieszy. Martwi natomiast, że pojawiły się miejsca gdzie karta nie miała 2 pieczątek i mówi się, że będą nieważne takie :thinking:

1 polubienie

Tak myślałem, że będzie rekord frekwencji w tym roku. Zbyt dużo ludzi jest chyba sfrustrowanych tym całym cyrkiem. Widzę choćby po osobach w swoim otoczeniu