Wwdc 2019

Log with Apple… dla mnie to jest super
A nowy OS dla iPada… no cóż, wiem że w tym miesiącu wydam kasę na iPad Air 3 :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Log with Apple jest REWELACYJNE. Dobrze, że to wymuszą. Jak będzie taka opcja, ja NIGDY nie skorzystam z innego logowania. Rewelacyjny pomysł.

4 polubienia

Ja już się przygotowałem mentalnie na walkę, która mam zamiar stoczyć - bojkot każdego pozaappstorowego serwisu, który mi tego nie zaoferuje i fuck you formatka w mailu, że jak nie ma Sign In with Apple, to złamanego szekla ode mnie nie dostaną.

1 polubienie

Ja się waham czy instalować betę :smiley: Natomiast Xcode daje dużo frajdy :slight_smile: pobrany już jest i czeka. Cataliny nie instaluję bo chwilowo nie mam na czym, a na podstawowym komputerze to byłby suicide :smiley:

Co do AI @pawelorzech to wiesz trzeba dać temu nowemu headowi się rozkręcić. Już jest wiele improvementów. Myslę, że za rok Apple pokaże spory revamp na tym polu. Na razie skupili się na nadrabianiu tyłów. Wreszcie indywidualne rekomendacje dla różnych użytkowników w Apple TV czy HomePod rozumiejący dwa głosy etc czy improvement w zdjęciach. Za dużo mieli do nadrobienia, aby teraz porywać się naprawdę z grubymi zmianami. Plus nie zapomnijmy o jednej rzeczy… wszystko tutaj się dzieje on-device w odróżnieniu od Google (wiem, że teraz mają asystenta on device, ale zanim to nastąpiło to mieli na czym ćwiczyć).

BTW Apple też otworzyło sobie chyba własnie furtkę do wyjścia z computingiem do clouda - pokazali to przy Sing with Apple. Randomowo tworzone hashe, które pozwalają zachować prywatność.

Zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej. WWDC uważam za otwarty zacnie. Czekam na kolejne sesje.

2 polubienia

Zajebista sprawa. No i uwiązanie użyszkodników jeszcze mocniej - nie odejdziesz na adroida jeśli wszędzie będziesz miał konto uwierzytelniane w apple :smiley:

1 polubienie

Trzeba pokasować gównokonta w całym internecie i pozakładać nowe za pomocą Log with Apple :smiley:

1 polubienie

No sorry, stand do monitora za 1k$? Za tyle to można poskładać komputer odpowiadający MacBookowi PRO za 6k$…

3 polubienia

I to jest fajne - nie zmuszają cię do kupienia go - wolisz inny, kupisz sobie inny, np Cotytech Long Reach LCD Monitor Arm za jedyne 1400$ :smiley:

2 polubienia

Bardzo fajny filmik porównujący hardware wszystkich producentów z OS’em Appla.

Tak naprawdę to nie, tak naprawdę jest to zdebilały filmik z dupy :smiley:

Cytując klasyka: “To jest inna bajka, inna książka, inny kurła gatunek literacki”.

Tak dopiero po chwili sobie uświadomiłem - faktycznie świetny pomysł wkleić do tego filmiku technologię z Galaxy Folda :smiley:

2 polubienia

Powiem tak: Jarek, pier***isz, nie było Cię tam.
Cena standa wyglada złe, ale historyjki o komputerze za $1000 to na tym forum nie przystoją. To nie SpidersWeb.

MKBHD ma racje. Powinni wycenić ten monitor na $6K i dać zniżkę jak ktoś zamawia bez nogi i byłoby po kłopocie. Nie byłoby tematu. Spieprzyli to marketingowo, tyle.

2 polubienia

Tylko teraz pytanie brzmi, czy są to podzespoły tej samej jakości :wink: Bo w ten sposób to możesz Dacie Logan z BMW porównywać, oba samochody, oba pojemność silnika taka sama… :smiley: W sensie - czy takie samo taktowanie procesora, czy takie samo taktowanie tamu, czy taka sama prędkość dysku…yadayada.

Czyżbym wyczuwał lekki BD?

Może maść na to potrzebna?

Nie, po prostu jak sobie klikniesz w mój profil to znajdziesz informację, że hejtuję głupotę i ignorancję. Więc nie, tylko doszukuję się rzetelności. A jednak w tego typu gównodyskusjach zazwyczaj mam do czynienia z wynikami badań Instytutu Danych z Dupy. Na podobnej zasadzie można by się kłócić, że drewno to drewno i każda gitara co ma 6 strun, 24 progi i dwa przetworniki typu humbucker będzie grała tak samo, a tu gówno prawda :smiley: Więc nie obrazek z internetu z wypisanymi podzespołami patykiem tylko konkretne modele podzespołów mnie przekonają. Wtedy zbiję pionę i powiem, że Mac i tak lepszy bo go system lepiej spina, ale ok, “da się”.

3 polubienia

That’s it. Odjęło mi mowę. Ten merytoryczny argument fotograficzny przekonał mnie w 100%.
Kończę wiec dyskusje, wystawiam maki na craigslist i idę poszukać części do nowego PC.
Dziekuje!

3 polubienia

Wszedłem na Morele. Wpisałem dysk SSD 1TB. Najtańszy kosztuje 470zł, najdroższy 2700zł. Pytania rodzą się dwa:

  1. Czym się różnią?
  2. Który jest w Macu, a który w potworze Frankensteina?

Btw genialne: “Chcesz ze mną dyskutować? Już ci podaję argumentację, patrz na tego mamucha z 9gaga”.

2 polubienia

Płyta główna: 450zł

Proc: 878 zł

RAM: 2x 400zł

SSD: 440zł

Grafika: 1250zł

Razem: 3818zł - po polskich cenach.
1000 dolarów amerykańskich = 3 810,1044 złotego polskiego
(dane z Googla na dziś)

@MrCloudancer: A Ty widziałeś mój opis w profilu? :wink:
@piotrek69 Nie ma za co :wink:

Nie chce żebyś to odebrał jako atak, ale Twój wpis idealnie obrazuje to, ze nie masz najmniejszego pojęcia o tym, o czym mówisz.
To nie chodzi o to, ze użyłeś jako przykładu procesora klasy desktop, pamięci bez ECC, dysku SATA, zabawkowej płyty głównej, pominales prawie półtorakilowatowy zasilacz, system chłodzenia, czy obudowę.

Chodzi o to, ze nie miałeś pojęcia, ze robisz błąd. Nie chce zabrzmieć protekcjonalnie, ale naprawdę nie brnij w to dalej.

Jestem skłonny w ostateczności zaakceptować to, ze się nie zgadzamy. Może warto tu się zatrzymać?

2 polubienia

Płyta główna w macu ma 8 slotów a nie 4.
W macu procesor mocniejszy, 3,5 w booście do 4 a nie 3,2, cache 24,5 a nie 20.
Karta graficzna podana przez Ciebie nie może być łączona z innymi, ale nie wiem co to znaczy więc powiedzmy, że remis, mimo że w macu 2 hdmi i 4 display’e zamiast 1:3.
Ramu w wersji minimalnej jest 32gb a nie 16.

Trochę się to różni :thinking:

Masz rację, że warto. Niemniej cena 6K $ jest i tak przesadzona co najmniej o połowę…