WriteFreely Polska

Heja,
uruchomiłem dzisiaj polską instancję WriteFreely. To taka platforma do blogowania uproszczona do maksa i dość mocno zintegrowana z Fediverse poprzez kompatybilność z protokołem ActivityPub. W skrócie to taki Wordpress w Fediverse dla minimalistów.

Instancja jest darmowa i dla każdego :slight_smile:

Bardziej na ten temat się rozpisałem tutaj: Uruchomiłem polską instancję WriteFreely Polska – Tomasz Dunia Blog
W powyższym wpisie jest też link (zaproszenie) umożliwiające rejestrację.

6 polubień

to ja tylko dodam (odnosnie innego wpisu) ze "nuc"e mozna kupic i po 300zl, a kupujac takie 3 mozna na nich postawic k3s. Kubernetes duzo optymalniej wspoldzieli zasoby, i zamiast 3 VMek mozna miec kilkadziesiat kontenerow (aktualnie mam ponad 100 pod’ow). Wiem, bo mam Proxmoxa, i k3s, i Proxmox jest na wylocie.
A ograniczenia SSD (piszesz o SLC) mozna obejsc stosujac rozproszony storage np Longhorn.

4 polubienia

Przydatna wiedza, dziękuję! :wink:

1 polubienie

O jakich nuc’ach za 300zł mówisz? bo ja widze same po 1k w góre :grin:

2 polubienia

Powinienem napisać mini pc, bo w nuc płacisz za logo Intela.

2 polubienia

Wszystko zależy od specyfikacji :wink: Trochę bardziej rozpisałem się o tym tutaj: Terminal z Proxmox – ambitny serwer domowy – Tomasz Dunia Blog

1 polubienie

takich Fujitsu to mam nawet dwa - jeden od niedawna jako node Kubernetes, zastapil padnietego minipc z J1900. Drugi jeszcze czeka w rezerwie :wink: ale kupilem dzis dwa dyski SSD 1 TB, wiec dwa kolejne node’y sa w trakcie doposazania.

Trochę testów budżetowej konkurencji do NUCów: Zamiast Raspberry Pi - YouTube

2 polubienia