Worth reading

Czyli podzielmy się tym co mamy w swoich Pocketach czy Instapaperach. Tylko to co dało wam do myślenia albo po prostu jest bardzo ciekawe.

Ode mnie na początek ciekawa historia szachowego arcymistrza Bobby’ego Fischera

2lajki

Ode mnie coś bardziej technologicznego:

3lajki

To już legenda, ale kto nie czytał niech czyta!

2lajki

Uwaga, robię tutaj mały dump, bo mam sporo takich dobrych rzeczy, które warto przeczytać.

Oto tekst, po którym moje życie podzieliło się na dwie części. Przed i po jego przeczytaniu. MUST READ.

Jest jakaś magia w oglądaniu miłości u Obamów.

Jak wyglądała praca przy Apple Watch.

Co się staje jak się zarobi milion dolarów.

Rok bez internetu i co dalej?

Jak wyglądało stworzenie Stardew Valley.

3lajki
2lajki

Zastanawialiście się kiedyś co by się stało, gdybyśmy wszyscy zadowolili się i skoncentrowali na byciu po prostu dobrym, a nie prześcigali się w byciu najlepszym?

2lajki

When did performative workaholism become a lifestyle?

Produktywność i przepracowanie są nową religią, w którą wszyscy, bądź co bądź wierzymy.

2lajki

¼ gazów cieplarnianych jest spowodowana produkcją żywności! Tekst naprawdę daje do myślenia. W dodatku jest pięknie oprawiony.

1lajk

https://melmagazine.com/en-us/story/after-15-years-the-pirate-bay-still-cant-be-killed

1lajk

ennui | änˈwē |
noun
a feeling of listlessness and dissatisfaction arising from a lack of occupation or excitement.

Stary, ale nadal aktualny artykuł.

1lajk

Dobra okazja żeby zajrzeć w archiwum pocket czy instapaper i zobaczyć o czym zdążyłem zapomnieć.

Znalazłem tam 3, którymi się chętnie podzielę:

Filip Springer - Kiedy pijesz, knajpa jest domem

Bardzo fajnie opisane, gdzieś między alkusem, a pijącym okazjonalnie. Bo przecież mam pracę i czasem biorę prysznic, ale jednak tak lubię w tej knajpie posiedzieć.
Albo po prostu bardzo lubię Springera.

Grant Stoddard - Anal dla początkujących: wszystko, co warto wiedzieć

Może się wydać, że to humorystyczna wrzutka, ale nie. Dobrze najpierw podejść “na sucho” i chociaż “zanurzyć palec” w informacje, jeśli chceta “teges szmeges fą fą fą”.

Marta Mitek - Muminki nie są dla dzieci

Tutaj bardziej zaskakujący był zbiór zawartych faktów niż sam artykuł, pozostawia jednak pewien niedosyt.

3lajki

Life for anyone but the very rich — the physical experience of learning, living and dying — is increasingly mediated by screens.

1lajk

Polemizowałbym.

2lajki
1lajk

Polecam. Fajna książka i ciekawie przedstawia postać Tima.

2lajki

Wrzuć tutaj też:

Trzeba reaktywować ten temat :wink:

1lajk

Parę poleceń ode mnie, wygrzebanych z Pocketa

3lajki

https://thehustle.co/hot-cheetos-inventor/

1lajk