Workflow Developera

Hej.
Często zastanawiam się z jakich aplikacji korzystają inni developerzy, by ich praca była łatwa i efektywna. Podzielcie się swoimi doświadczeniami!

Przede wszystkim pracuję na Linuxie (Windows z jądrem linuxa również jest spoko).

Moją postawową aplikacją jest PHPStorm, który spełnia moje wymagania jeśli chodzi o główne narzędzie pracy. W jednym programie pisze kod, wysyłam go na serwer, robię commity, sprawdzam rekordy w bazie, mam sesje SSH na serwerze. Z jakich pluginów korzystacie?

Kolejnym narzędziem z którego korzystam najczęsciej jest Hyper czyli Terminal, a w nim działam na zsh, który cenię za dopisywanie brancha (by być pewnym, że pracuje na prawidłowym). Motyw z którego korzystam to Agnoster. Dodatkowo mam doinstalowany hyperlayout, który mi tworzy 4 niezależne sesje terminalowe. W nich automatycznie przechodzi mi do katalogu projektu, otwiera sesje SSH na odpowiednim serwerze itd :smiley:

Narzędziem do testowania API jest Postman

Narzędziem to-do jest Redmine, który jest ok, ale daleko mu do Jiry (na którą będę się przesiadał).

Środkiem komunikacji jest RocketChat. Tutaj można się zatrzymać na chwilę by podyskutować, który komunikator lepszy, ale to temat na osobny wątek. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś boty, które powiadamiają Was np. o nowym zadaniu, o nowym commicie, PR czy mergu?

A jak wy pracujecie? Ja cały czas szukam metod na automatyzacje, zapobieganie błędom i stąd też pomysł na wątek. :smiley:

3 polubienia

Xcode z dodatkami
CocoaPods
Homebrew
Gem
Sublimetext
Visual Studio Code… flutter, flutter fuck you :smiley:
Podcasty apple na Catalinie :smiley:
Sketch
Zeplin
Slack
Microsoft Remote Desktop
Terminal

Z aplikacji webowych, które są must
Jira
GitLab

5 polubień

Dodam, że dla Fluttera przerzuciłem się na Android Studio. Jakoś VSCODE do tego średnio mi leży.

Mi również nie siada VSCODE do niczego :smiley:

Ja w VSCODE piszę w pythonie, ale nie jestem programistą. Mam nadzieję, że pomogłem.

2 polubienia

Do js też jest spoko, jestem programistką, mam nadzieje, że pomogłam :smiley:

2 polubienia

Ja VS Code uwielbiam. Oprócz programowania w C# używam VS Code do wszystkiego. Do Pythona, PowerShella, Dockerfile, docker-compose, konfiguracja home assistant, praca na JSONie, a ostatnio i REST Client zamiast Postmana. I paru innych rzeczy, które robię nieregularnie :wink: I jak Sublime ani Atom nigdy mi nie podeszły, tak VS Code jest super :slight_smile:

2 polubienia

Czasem programuję w pracy, do pythona sporadycznie pycharm, do całej reszty tylko vim :slight_smile: bo nie wiem jak z niego wyjść (a tak na poważnie to jestem na tyle spaczony, że w innych IDE czuję się źle)
Praca w konsoli to terminator, shell to zsh + oh-my-zsh

2 polubienia

Intellij jest wart każdych pieniędzy. Ale VS Code do reacta to złoto

3 polubienia

Możesz powiedzieć coś więcej na temat zamiany Postmana na VS Code?

Ja również wykorzystuje wbudowany w PHPStorma klient REST. W zasadzie gdybym mógł ograniczyć pracę tylko do jednego narzędzia to chętnie bym to zrobił.

Jest to poprostu rozszerzenia do vs code. Piszesz pliki w ustalonej konwencji. I za pomocą opisu tworzysz zapytania http. Pomimo przyzwyczajenia do postmana zapytania w rest client są dla mnie czytelniejsze. No i można od razu można wrzucić na repo, a nie bawić się w eksport i import. Tutaj jest opisane jak korzystać

Ja używam Intellij - z Java jest świetny. Do tego trochę dodatkowych programów jak SourceTree.
Z aplikacji webowych korzystam głównie z Jira, GitHub, Jenkins. Cała reszta zależy od projektu.

1 polubienie

Więc tak:

  • VSCode który łączy się na zdalne środowisko na AWSie. Tam mam odpalone wszystkie kontenery, pliki etc na dockerze. Głównie kodzę w rubym i JSie ale czasem jakiś golang się zdarzy albo moduł w terraformie. Wcześniej używałem RubyMine ale nie supportuje dobrze zdalnych środowisk więc się przesiadłem na VSCode co by nie męczyć się z mutagenem czy innym rsynciem.
  • iTerm do SSH na zdalne środowisko i jakieś lokalne testowanie w interpreterze etc. zsh z oh-my-zsh mi styka
  • GitHub do PRów i trackowanie issues w produkcie. Mamy też pare botów które nam automatyzują edycje kodu (typu jak coś musi się stać zgodnie z SOC2/GDPR to bot otwiera issue i czasem nawet robi PRa za nas)
  • Slack do komunikacji jako real-time chat
  • Basecamp do dyskutowanie dizajnów i produktowych zmian
  • Figma do dizajnów i komentowania ich
  • Coda do dokumentacji projektowej i prowadzenia projektu pod kątem produktowym
  • Prywatnie Microsoft todo do trzymania własnych tasków
  • Google docs do opisywania tech planów/problemów etc
4 polubienia