Wolne działanie iphona na WiFi

Pomocy.
Mniej więcej od czasu wprowadzenia IOS14 bardzo słabo działa mi internet przez WiFi
objawia się to tym, że podczas próby włączenia strony (safari i Chrome), pasek postępu ładowania zatrzymuje się w 1/3 i przez jakieś 10-15 sekund nic się nie dziej. Później wszystko się ładuje i jest ok. Podobna sytuacja jest np. w apce reddita. Zdjęcia i treść ładuje się po jakimś czasie.
Mniej więcej w tym samym czasie zbiegły się dwie rzeczy. Zakończenie umowy z operatorem internetu (przejście na czas nieograniczony - nie odpisałem nowej umowy), jak i instalacja IOS14.
Do dzisiaj nie miałem możliwości dobrego przetestowania internetu na innych urządzeniach.
WiFi w domu, to właściwie 3 sieci. Ruter operatora rozsyłający 2,4 i 5 GHz i podpięte do niego Time Capsule 5 GHz.
Uprzedzę pytania. 2,4 potrzebne jest dla paru urządzeń w domu i nie mogę jej wyłączyć. Poza tym wszystko dobrze działało do zeszłego miesiąca.
Teraz pytanie:
Co i jak mam sprawdzić aby dojść do tego co jest nie tak.

Próbowałeś zrestartować ustawienia sieciowe w telefonie?

Mam bardzo podobnie. Kończy mi się umowa z Netią i od wydania iOS 14 mam problem. I to tak duży, ze wole przejść na LTE.

1 polubienie

Dzisiaj postaram się zrobić testy na kilku urządzeniach. Dla jasności mam iPhone 7 32 GB z iOS 14

Powiedz jak ci poszło. Reset ustawień sieciowych nie pomógł.
Bedę testował te same aplikacje na ipadzie mini 3 i iphonie SE2020.

Sprawdziłem na sieć 2,4 i 5 oraz LTE na iP i na komputerze 2,4 i 5 i wyniki są bardzo porównywalne. Coś musieli poprawić w iOS 14.1. Natomiast niektóre aplikacje nadal aktualizują się długo. Np artykuły w Reederze.

Nadal nie wiem co z tym zrobić…

Odkryłem, że to problem iPhonów na iOS 14. Inne urządzenia dobrze ogarniają. Tylko co można z tym zrobić?
Miał ktoś jeszcze ten problem ?

U mnie się naprawiło samo. Działa dobrze od wczoraj.

Aktualizacja do iOS 14.2 rozwiązuje problem