Windows 11

Nadchodzi

2 polubienia

Ah, yes. Another level of inconsistency

7 polubień

Ja tam wierzę.

Z 10 nie mam żadnych problemów. Jeśli nie przekombinowali to będzie ok.

Użyjemy, zobaczymy.

1 polubienie

Ktoś pokrótce opisze jakie zmiany wprowadzili poza wycentrowaniem ikon w pasku?:wink:

MKBHD tłumaczy w 9 minut :smiley:

Trochę androidyzacji windows, niektóre rzeczy z powertoys wchodzą do kanonu itd

1 polubienie

Dużo fajnych rzeczy dodali, takich jak natywne uruchamianie aplikacji z Androida czy lepsze zarządzanie oknami. Łap linka od Microsoftu:

2 polubienia

Lubię Windowsy:

  • 3.11
  • 95
  • XP
  • 7
  • 10

Wiele wskazuje na to, że będę lubił też 11.
W ogóle to planuję zmontować kompa dedykowanego pod 3.11. Ja pier… ależ to były pięknie czasy mordować się z byle sterownikiem!

1 polubienie

Taki urok Microsoftu. Konsekwencja w nazewnictwie taka sama jak w xboxach

Na razie nie jest fajnie. Chciałem zainstalować PC Health Check na moim Surface i… robi update i się zamyka :smiley:

Tia. To już wiem, że nie dla nas rośnie ananas. Na Surface 4 Pro nie dostanę Win11

https://www.pcworld.com/article/3622981/older-microsoft-surface-devices-cannot-upgrade-to-windows-11.html

Dajesz do gorzkich z tym Tadziu…

1 polubienie

Mam mieszane uczucia co do wsparcia Surface. Z jednej strony kończy się w 2025, wraz z końcem Windowsa 10. To dłużej niż zdecydowana większość tabletów dostępnych na rynku. Dodatkowo Windowsa 10 czeka jeszcze jedna aktualizacja dodającą funkcjonalność.

Z drugiej strony jest to sprzęt z ceną bardzo premium, w którym nie ma ŻADNEJ technologicznej przeszkody, by móc zainstalować Windowsa 11. Chodzi tu tylko o hajs i nic więcej. Pozwalając na aktualizację do 11-ki stworzyliby dobre i żyjące w nieskończoność urządzenia.

Oooo, uruchamianie apek brzmi ciekawe i daje spore możliwości:)

Zwróć uwagę, że to będzie repo od Amazona, nie od Google.

I znając Rosjan jakoś to obejdą po miesiącu

Przekaz prasowy zrozumiałem tak, że będzie się dało zainstalować dowolny plik apk, a sklepem będzie ten od Amazona. Dowolny plik apk może jednak być zależny od usług Google, przez co nie będzie działać poprawnie.

1 polubienie

zobaczymy - może microG będzie działać poprawnie

ściąganie i instalowanie programu tylko po to żeby kliknąć w przycisk i zobaczyć “tak” albo “nie” to jakieś nieporozumienie.

Ja wiem, że ten program ma też inne funkcje, ale wydaje mi się, że to proste sprawdzenie można było jakimś prostym portablem albo prosto ze strony załatwić.

p.s. mój laptok jest na tak

2 polubienia

To “Search” w filmie mnie trochę striggerowało, bo od chyba Windowsa XP nie ma sensownej wyszukiwarki systemowej (z prawami administratora) i trzeba się posiłkować Everthing czy innym UltraSearchem.