WIFI Mesh - co polecacie?

przecież przez browser to to samo co winbox, różnica żadna w miedzymordziu.

A kiedykolwiek miał być? To nie jest hardware kierowany do klienta dla którego ilość ledow jest jednym z głównych powodów wyboru modelu.

ale jak nie, widziałeś mojego kompa, tam są same ledy:)

potrzebna porada, dom jakieś 250m, dwa poziomy, grube ściany, aktualnie gówniany internet z tp/orange ale ma być niebawem jakiś światłowód, urządzeń kilka, głównie telefony, jakiś laptop czy dwa i tv, bez smart rzeczy, kamer itp, nikt nie wymaga wifi 6, 7, 8 czy co tam teraz jest, chodzi głównie o stabilny zasięg i aby była jedna sieć a nie tak że góra swoje a dół swoje i problemy w momencie przechodzenia góra dół. Co polecacie?

ps. nie za miliony monet, teść może tego nie udźwignąć :smiley:

Mesh wifi 6, trzy nody. Jeden na dole, drugi na górze, trzeci gdzieś pomiędzy (schody?)

Ja dalej polecam Deco x20 bo nie kosztuje miliona monet i u mnie działa, ale dla pewności zamówiłbym przez internet i miał 14 dni na zwrot.

To jest najprostsze rozwiązanie, bez wiercenia i ciągnięcia kabli.

Ale jak chcesz wiercić i ciągnąć kable to może i wystarczą dwa nody, tylko połączone kablem.

wiercenie odpada choć mam pociągnięty jeden kabel między górą a dołem więc można by go wykorzystać, myślę że raczej 3 powinny być bo dół jest większy i potrzebuje większe pokrycie tylko wolał bym coś w cenie poniżej 1000zl jeśli jest opcja :thinking:

No niby jest poniżej 1000 :sweat_smile:

Ale rozumiem,

Za te nie mogę dać głowy, ale cena dużo niższa i to ciągle TP-Link: Deco E4, M4, S7

Wszystkie będą na AC więc wifi 5.

Na stronie TP-linka masz porownywarkę

Popatrz na mesh od Tendy, np.

Tenda MW6 Nova Mesh WiFi System Dwuzakresowy AC1200, do 6000 stóp kwadratowych. Gigabitowy router Wi-Fi i ekstender, sterowanie APP, zestaw 3 sztuk https://amzn.eu/d/920lkRe

Od niedawna mam router LinkSys Velop WiFi6, ale napotkałem problem z prędkością internetu. Mój dostawca oferuje prędkość 900/300 Mbps, ale obecnie osiągam tylko 800/80 Mbps (mierzone na kablu RJ45 wpiętym do routera). Na poprzednim routerze Archer C6 osiągałem 800/300 Mbps. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak ustawić router LinkSys, aby zwiększyć prędkość wysyłania do 300 Mbps? Wąsy, wszelkie wskazówki będą pomocne :smiley:

Sprawdź ustawienia QOS, tam będzie upstream bandwidth.

Jeżeli jest ustawione manual to zmień na auto. Jeżeli jest ustawione auto to zmień na manual i wpisz 300 w odpowiednią kratkę

Tadziu, dziękuję. Niestety nie potrafię odnaleźć tego ustawienia w moim Velop. Wydaje mi się, że router Velop WiFi 6 nie ma tej funkcji. Artykuł z linka dotyczy routera mesh z serii E. Mój Velop ma funkcję “Priorytet”, w której mogę ustawić priorytet urządzeniom.

jak możesz to - factory settings, wtedy nie powinno być żadnego syfu w konfiguracji i zrób jeszcze raz wifiki i to co tam masz i wtedy test.

Dokładnie gdzieś tam powinno być. Priorytet da się ustawić tylko gdy znany jest transfer, więc gdzieś tam powinno być ustawienie upstreamu

1 polubienie

Muszę powiedzieć, że kompletnie tego nie rozumiem ale:
Po radzie @sivy chciałem dziś zrobic factory settings i przed wszedłem raz jeszcze na Speedtest i okazało sie, że dziś wyniki są zgoła inne. Nie ruszam w takim razie tego choć nie wiem czemu, a może provider NDI po mojej telefonicznej rozmowie wczoraj z nimi coś zrobił, a teraz się już nie przyzna. Ważne, że działa, wynik Speedtest teraz jest 900/300:) Dziękuję Wam Wąsy @sivy @Tadek !

5 polubień

Jak chcesz realnie sprawdzić prędkość netu, to speedtest.net nie zawsze podoła. Ja muszę używać tego ‎nPerf: speed test wifi, 3G, 4G on the App Store, ale pewnie zależy to od operatora netu.

Btw. Ja od kilku miesięcy mam mesh na Deco x60, robiony m.in. z myślą o bezprzewodowym PCVR i póki co jestem bardzo zadowolony z sieci i z łatwości obsługi.

3 polubienia

Do sprawdzania prędności netu też dobrze w moim przypadku sprawdza się fast.com

1 polubienie

…który działa szybko i dobrze, na tyle dobrze, że kiedyś pokazał mi 1,7 Gbps na jednogigowej skrętce :sweat_smile:

1 polubienie

Hej, czy ktoś z was ma może porównanie z praktyce między routerami mesh od TP-LINKa, mianowicie Deco x20 vs x50? Zastanawiam się czy warto dołożyć te +/- 200PLN do dwupaka x50. Z rzeczy, które moje oko umie dostrzec to jeden gigabitowy port więcej w x50 (3 vs 2) + wyższe maksymalne prędkości transferu na 5GHz (2400 vs 1500 MBps).

Nie mam praktycznego porównania, ale mam dwupak x50.

Zadowolon?