Wiadomości po polsku przez głośnik Google Home

Nie wiecie może czy istnieje sposób na to żeby do listy wiadomości / News na głośniku Google Home można było dodać też jakieś polskie serwisy? Widziałem że Onet24 ma jakieś już gotowe rozwiązanie które można słuchać przez asystenta czy Alexę, ale z listy nie widzę możliwości żeby wybrać polske Newsy. Czy lokalizacja ma znaczenie? Np, czy jakby podłączyć ten głośnik czy telefon przez jakiegoś VPNa to można by było znaleźć inne źródła?

W “news settings” Google Assistant nie ma polskiego języka do wyboru, więc prawdopodobnie w ten sposób się nie da.

Wydaje mi się że Onet stosuje po prostu komendy głosowe do ich aplikacji, ale mogę się mylić, bo w internecie jest tylko jeden kopiowany komunikat prasowy.

Nie możesz prosić Google Home o włączenie konkretnego podcastu z wiadomościami po polsku?

1 polubienie

Cóż, mogę ale nie o to chodzi. Chodzi mi bardziej o poranną rutynę którą mam ustawioną już dzisiaj. Na „dzień dobry, powiedz mi o moim dniu” dostaje pogodę, kalendarz, jak wygląda traffic dzisiaj czy będę stał w korku dłużej niż zwykle i właśnie jakieś dzisiejsze newsy pod koniec. Źródła wiadomości mogę ustawić na standardowe BBC, CNBC, DW (tu już bliżej domu trochę) ale fakt jest taki ze wiadomości z USA są np bardzo targetowanie na ichnie sprawy które spoko mogę odsłuchać ale np DW ma już informacje z Europy które bardziej mnie dotyczą. Żadne z tych źródeł jednak nie powie mi nic o Polsce, chyba ze będzie jakiś ostry Fuck up jak z tymi sądami np.
Chodzi o prosta jedną komendę do wszystkiego. Po coś te rutyny zrobili

No tak, ale póki co po polsku nie ma w zasadzie rutyn poza tą jedną. Ja obszedłem to w ten sposób, że stary tablet ustawiłem na język angielski i tam konfiguruję rutyny, a z Google home i tak rozmawiam po angielsku.

Mój Google Home chodzi po angielsku bo korzystają z niego niepolskojęzyczni domownicy też. Rutyn to tam parę chyba jest ale osobiście to i tak używam w sumie tej jednej z rana przy porannym wygramolaniu się z łóżka i żeby sprawdzić w co się ubrać z rana.

Tak nie możesz zrobić?

3 polubienia

[mind blown] You, my friend, have changed my life. O_o

tylko mi nie dziala to video ? probowalem na windzie macu i iphonie i nic :confused:

SOA#1

znaki znaki znaki

ale gdzie w ustawieniach ? bo czuje ze nie zrozumialem przekazu

Nie odtwarza ci się wideo czy sposób przedstawiony na wideo nie działa?

video mi nie dziala

Sprawdź link: Streamable Video

2 polubienia

i teraz smiga!
Wielkie dzieki

Tune In zaczelo blokowac mozliwosc sluchania polskich stacji radiowych poza granicami Polski, takie rozwiazanie pozwala mi na ominiecie tego w prosty sposob. Dzieki.