Wereables nierujnujące budżetu

Siemka,
Widzę pojawiło się kilka tematów o Watch. A ja chciałem podpytać z innej beczki.
Wciąż korzystam z pierwszego Series0. W sumie spełnia moje oczekiwania, ale chyba troszkę się znudził, no i ma momenty że świruje bateria, ale tylko delikatnie. Wytrzymuje 20h wraz z trackingiem snu :grinning: Rozglądam się za czymś nowym, ale… Nie wiem czy chcę kolejgo jabłko zegarka. Series6 niebieski kusi, ale patrząc że wykorzystuje go głównie do notyfikacji, godziny (o zgrozo! Kto sprawdza czas na zegarku) i okazjonalnego treningu, stwierdzam że chyba szkoda kasiory. Nie chcę żadnego banda, bo są paskudne. A rynek smart zegarków do 1000 to nie jest jakiś róg obfitości. OnePlus Watch jeszcze nie ma aplikacji i wsparcia dla iOS, Xiaomi watch nie wiem jak współpracuje z iPhonsem. Najbardziej mnie kusi Withings Steel HR Sport. Czy ktoś używa, może coś powiedzieć na jego temat? Spełnia całkowicie moje wymagania co do swojej mądrości i całkiem nieźle wygląda. Boję się tylko że już kupowałbym kilkuletni sprzęt, bo premierę miał gdzieś chyba na przełomie 18/19 roku, albo wcześniej. Zastanawiam się czy kupię i wyjdzie jakiś refresh, a z drugiej strony mam go w koszyku na amazonie chyba od ponad pół roku :grinning:
Macie jakieś sugestie?
Biorę po 500 zł od każdej z drużyn i słucham państwa !

Moje rozwiązanie to MiBand za trochę ponad stówkę. Przesiadłem się z Fitbit Charge 2 HR i nie widzę różnicy. Jak się zepsuje to wydam kolejną stówkę na nowszy model. Dzięki temu mogę nosić normalne (i nienormalne) zegarki :slight_smile:

1 polubienie

I second that
Mam Amazfit Pace - stary, ale jary zegarek. Dostałem go, bo mi się mi band zepsuł, ale nadal - jednak chyba miband lepszy, bo od biedy można go potraktować jak bransoletkę.
Jak mi się ten zepsuje, to idę w mibanda (chyba, że w końcu przesiądę się na iPhone i jabłko zegarek będzie kusił)

Jeżu, mi to się marzy coś właśnie jak miband ale od Apple’a, żeby obsługiwało ApplePay, wszystkie inne funkcjonalności jestem w stanie poświęcić, mógłbym wtedy nosić na lewej ręce normalny zegarek, a na prawej nosiłbym tego AppleBanda tylko do płacenia!

2 polubienia

Tez mi się marzy. Mi na AP w zegarku jakoś strasznie nie zależy, ale gdyby mierzył mi rzeczy aktywnosciowo-zdrowotne to mógłby kosztować tyle co dobry iMac i bym kupił bez zająknięcia :smiley:

Nie musisz nam cały czas przypominać, że jesteś już na emeryturze i masz czas na niespieszne liczenie gotówki przy kasie! :stuck_out_tongue_winking_eye:

tenor-2

4 polubienia

Pare miesięcy temu płacenie AW to był covidowy game changer, ale odkąd jestem zaszczepiony to nosze już tylko na wyjebce cienką letnią buffkę na szyi, która podciągam na nos wchodząc do sklepu, a z tym Face ID radzi sobie z niemalże 100-procentowa skutecznością. Nigdy nie lubiłem płacenia AW, bo muszę jakoś nienaturalnie łapę wyginać.
A jeszcze liczę jednak na to dodatkowe Touch ID we wrześniu, wiec już w ogóle problem będzie rozwiązany, jak przyjdzie COVID22, czy coś :wink:

1 polubienie

Tyle, że ja właśnie nie szukam niczego w form factorze banda. Chciałbym coś z okrągłą tarczą :grinning:

1 polubienie

Jeśli ma być do powiadomień i treningu to zobacz na zegarki garmin. Na upartego część banków obsługuje nawet garmin pay

Podpisuję się pod tym co napisał @Martin_Fox. Poszukaj Garmina. Ja używam obecnie Garmin Venu SQ. Obsługuje powiadomienia (nie używam ich ale testowałem i działają), funkcje sportowe są rozbudowane, automatyczne rozpoznawanie aktywności jest (chociaż jazdy na rowerze mi nie rozpoznaje z automatu), są sportowe wyzwania, społecznościówka, rozbudowane statystyki.
Ja za swojego zapłaciłem 500 czy 550zł za nówkę sztukę z paragonem z Allegro. W sklepach do kupienia od 850zł. Bateria trzyma 5-6 dni przy wyłączonym pulsyksometrze ale włączonym ciągłym pomiarze tętna.
Póki co w zegarku wynalazłem jeden minus. Zegarek działa zauważalnie wolniej kiedy używa się tarcz zegarka przygotowanych przez jakiekolwiek strony trzecie (ze sklepu Garmin). Te garminowe są jednak wystarczające i zawierają wszelkie niezbędne (mi) dane.
I na koniec - tarcza jest prostokątna więc ten model raczej nie jest dla Ciebie ale mimo wszystko polecam przyjrzeć się zegarkom Garmina.

Mam Garmina Venu okrągłego i jest super! W sumie nie różni się chyba niczym względem tego kwadratowego.

1 polubienie

Wkraczamy w budżet Apple Watcha SE. Plan miałem na max 1000 zł.
Wszedłem na stronę garmina i fajnie wygląda Vivomove i Vivoactive. Może w tą stronę bym uderzył :grinning:

I funkcjonalnie nic nie tracą z tego co kojarzę :smiley:

@kolek może taki: https://www.amazfit.com/en/gts2-mini.html

Trochę się różnią. Venu ma AMOLED, inny materiał obudowy i więcej czujników.

Gdzies czytalem plotki ze Google ma wypuscic swoj zegarek, wiec dla nieapplowcow byc moze bedzie jakas ciekawa alternatywa umozliwiajaca placenie

Może też być kiszką jak Pixel 4 :slight_smile:

1 polubienie
1 polubienie

Dzięki za odpowiedzi, wiele fajnych rzeczy, ale poza budżetem w sumie. A jako że mam obecnego watcha chyba 5 lat już to wiem że wielu bardziej zaawansowanych funkcji nie wykorzystam.

Zawęziłem wybór do dwóch.
Garmin Vivomove 3
Withings Steel HR Sport

Jeszcze chwilę myślałem o Mi Watch, ale odpadł za wygląd.

Nie mam pojęcia co robić dalej ;p
Cenowo podobnie, funkcjonalnie podobnie, wizualnie podobnie. Chyba pozostaje mi rzucić monetą :grin:

1 polubienie

Zamykam temat chwaląc się zakupem.


Trochę to trwało, ale poszedłem w stronę Withingsa i jest super. Wygląda bardzo dobrze i robi co trzeba. Nie jest to  watch, są delikatne braki nawet w porównaniu do series0. Ale mimo to, polecam gdyby ktoś się zastanawiał. :slight_smile:

9 polubień