Webcam - kamerka | Home Office

Heja,

Doradzi ktoś może jaką kamerkę kupić do home office? Wodeoczaty w firmie stają się codziennością i chciałbym coś zamontować na monitor. Fajnie by było żeby nie kosztowała nie wiadomo ile. Szczerze mówiąc jestem lekko podłamany stosunkiem cena/jakość przeglądając internet.

A zwłaszcza ostatnio, bo ceny sprzed lutego szybko nie wrócą. @Voland pisał, że używa Brio i to też kaszana. Ja już się pogodziłem z tym, że się z telefonu webexuję.

Zrobię taką mini autopromocję, bo czemu nie. Serio w stosunku cena/jakość to zapraszam po jedną z tych dwóch.
I tak, ceny pre-covidowe nie wrócą, a może być drożej , jak szkoły znów wejdą w zdalne nauczanie.

2 polubienia

Nie wiem czy lepszym kierunkiem nie będzie dobre oświetlenie.
Ale są też ludzie którzy lustrzanki podłączają i wtedy jakość będzie nie do pobicia

Rozdzielczość 1080p@30fps
Czujniki CMOS, liczba piskeli: 1M

srsly?

Poleciłbym klasycznie Logitecha c920 ale przez covid cena skoczyła jak głupia. Choooociaż ostatnio kupiliśmy bodajże w Euro Rtv Agd za ~ 300 pln 25 sztuk :smiley:

1 polubienie

300pln. Za kamerkę internetową. Moja krakusowatość płacze i zgrzyta zębami.

Ale smuta.

Tak, to już jest przewidziane

Nie mam lustrzanki :slight_smile:

Póki co kamerka w laptopie wystarcza ale kąt jest tak tragiczny że wolałbym coś na wysokości oczu. No ale nie w tych cenach :smiley:

1 polubienie

Może pomyśl o używaniu telefonu jako kamerki? Są aplikacje, które na to pozwalają, chociaż nie przyglądałem się tematowi na tyle, żeby znać nazwy

Myślałem o tym ale chyba będę musiał przeboleć ten hajs bo o ile z telefonu wszystko super, to moja kobieta by mnie zabiła za estetykę rozwiązania. Telefon też trzeba jakoś nad tym monitorem zamontować a holder pewnie nie będzie kosztował mniej jak 100zł więc niewielka różnica w stosunku do kamery za powiedzmy 150 zł.

Tu nie chodzi w sumie o cenę, tylko o jakość: za 300-500 zł dostaję plastikową obudowę z matrycą z 2000 roku i soczewkami z plastiku - tu mnie boli.

Poprosiłem kumpla żeby mi kupił Logi c270 w Niemczech. Jak będzie mi wysyłał Pixela to wrzuci do paczki i kamerkę.

Jest różnica między 29.99 euro a 300 zł. Olewam Januszy biznesu.

3 polubienia

Gdzie masz ją w DE za 30 euro? Wszędzie widzę 60-70 euro

Nawet za 25 ojro widzę (ale z wysyłką za 5 tyg):

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2267620_-hd-c270-logitech.html

Idealo to ichniejsze Ceneo. W Media Markt i Saturnie są po 29.99

EDIT: przedwczesna radość - wszystkie mają być dostępne w grudniu. Z drugiej strony ni chu ja mi się nie spieszy :smiley: a dla zasady nie zapłacę 300 zł za coś co jest warte 25 ojro.

1 polubienie

Okay, dzięki! Patrzyłem z dostawą do Holandii to mi się elektromarkety widocznie nie pokazały

1 polubienie

https://www.pepper.pl/promocje/nowa-kamera-logitech-hd-pro-webcam-c920-304696

2 polubienia

1080p, 230 zł, dostępne od 16 pażdziernika

1 polubienie

Wracam do tematu bo wygląda na to, że ceny zaczynają wracać do normalności.

Chińczycy zaczynają już tłuc kamerki 2K w sensownych cenach, np. Rapoo:

Więc do wiosny powinen być już wysyp takich rzeczy na Allegro itd.

3 polubienia

O to wspaniale, właśnie będę musiał kupić, więc niech spadają ceny :grinning:

Chwilę bym jeszcze poczekał. I widząc różne recenzje na YT odpuściłbym 720p czy 1080p, raczej celowałbym w 2k bo ten przeskok bardzo widać. Może nawet w 4K.

2 polubienia

Ja to w ogóle czaję się na kamerę, która wspiera Windows Hello, żeby nie musieć wpisywać hasła/PINu lub otwierać laptopa, żeby użyć czytnika linii papilarnych.

1 polubienie