Wąsy, czym się chłodzicie w te upały?

Czołem!

Tak jak w tytule - czym chłodzicie się w swoich mieszkaniach w te upały - poza zimnym piwkiem / colką oczywiście? :sunglasses: Mam jeden zwykły wentylator obrotowy i stoi on w gabinecie, ale chcę dokupić drugi do salonu. I tutaj pomyślałem że może macie do polecenia jakieś wyjątkowe i sprawdzone sprzęty w tej kategorii? Klimatyzatora nie chcę, ale może jest coś lepszego niż zwykły łopatkowy wentylator?

Trzymajcie się tam w te upały i pamiętajcie o nawodnieniu!

1 polubienie

Nie ma wyjątkowych wentylatorów. Mogą być ładniejsze, mieć więcej bajerów i mocniej wiać, ale to dalej tylko i wyłącznie wentylator.
Jeśli nie chcesz klimatyzatora to pozostaje Ci się męczyć.

6 polubień

Mój dziadek, jak mu było za gorąco, przynosił sobie miednicę z zimną wodą do pokoju i moczył w niej stopy. Twierdził, że w ten sposób oszukuje mózg i jest mu chłodniej. Próbowałem, na mnie to słabo działa, ale może mądrość ludowa zadziała lepiej na Ciebie. W przeciwnym razie tylko klimatyzator :smiley:

2 polubienia

Ja wychodzę z domu i jadę do biura. W nowym domu będę miał klimatyzację. W tym momencie mam duży wentylator, który rozpędza mi gorące powietrze i w gruncie rzeczy niewiele innego daje. Ostatnio odpaliłem zimną wodę pod prysznicem, skierowałem na nią wentylator i w łazience zrobiło się całkiem miło (temperatura z 27 stopni spadła do 20). Niestety biurko mi się w łazience nie zmieściło więc i tak pojechałem do biura.

5 polubień

Aktualnie wiatrak i nawilżacz powietrza, ale w sobotę przyjeżdża ekipa od klimy wiec będzie +50 do wygody.

2 polubienia

mam przenosny klimatyzator od ferska, planuje zamontowac tez normalny - w salonie. Ale to chyba w przyszlym roku.

Co do ferska, jest dwururowy i jesli bedzie mial zamiar kupic klime przenosna to patrz tylko na dwururowe, zeby cieplo wywalalo na zewnatrz.

2 polubienia

Tacka z lodem przed wentylatorem (tzw biedaklimatyzator).
Wersja zaawansowana: https://www.ebay.com/i/164322565092

Nie do końca w temacie, ale pamiętajcie, żeby dbać o siebie i swoje miejsca w takie upały

Przede wszystkim nie dopuszczać do nagrzania mieszkania w dzień (zasłonięte i zamknięte okna od słonecznej strony), a kiedy się już da to schładzanie - otwarte okna na noc, redukcja czasu pracy sprzętów, które generują ciepło…

No i woda - pijcie wodę. W sumie to zawsze pijcie wodę, nie tylko w upały.

5 polubień

Trochę gorzkie żale a trochę ten temat. Oxana nie chce się dać przekonać do montażu klimatyzacji w mieszkaniu. I nie jestem w stanie dojść do tego dlaczego. Może to jakieś rosyjskie zabobony, ale generalnie odpowiedź jest “Nie i ch…” :smiley:

Dobrze, że mieszkanie ma okna na północ :smiley:

3 polubienia

No, chyba tylko wschód Europy (nas wliczając) zna takie pojęcia jak “zamknij okno, bo przeciąg” albo “chyba mnie przewiało”. :smiley:

2 polubienia

Ja wentylator mam z takim klipsem i przypiąłem przy górze okna. Tak jak kiedyś damianero uczył.

A w nocy śpię w ogrodzie w hamaku bo. <3

3 polubienia

W domu klimatyzacja, w biurze póki jej nie ma, to najzwyklejszy wentylator.

Komary Cię uwielbiają :joy:

1 polubienie

Chyba, że tak jak ostatnio temperatura u mnie na osiedlu nie spada w nocy poniżej 24 stopni bo betonoza oddaje co zebrała w dzień i nie ma jak schłodzić nocą mieszkania :sweat:

3 polubienia

jak się w dzień mieszkanie nagrzewa do 27,5, to w nocy schłodzenie do 24 nie jest złym pomysłem :sweat_smile:

1 polubienie

Zgadzam się i korzystam z tego jak tylko się da. Rano okna zamykam jak tylko temperatura w środku == temperatura na zewnątrz a wieczorem wtedy otwieram.
Ale przy takich upałach jak ostatnio już około 13-14 było 27-28 w mieszkaniu więc kupiłem klimatyzator przenośny (nie ma innej opcji) i zupełnie inaczej się żyje.

1 polubienie

Ja założyłem na okna rolety zaciemniające z warstwą odbijającą promienie słoneczne - dzięki temu dom się jednak mniej nagrzewa :slight_smile:

2 polubienia

a ja dzisiaj założyłem zwykłą folię NRC na okno - o dziwo działa (jest założona od zewnątrz, żeby nie kumulować ciepła w środku)

1 polubienie

Ja już to chyba gdzieś tu wrzucałem

no tak, tylko w akademiku sobie takiej folii nie założę na stałe
a NRC poleciała na zwykłej taśmie biurowej xD

1 polubienie