🎥 Wąsate polecajki Netflixa

podobnie podniosly ton ma polski serial “gleboko w lesie”. jest to az absurdalne jak spotykaja sie ludizie ze wspolnymi wspomnieniami po wielu latach niewidzenia i sa w stanie wydukac tylko kilka slow. A glowny bohater przez caly serial wyglada jakby mu sie chcialo kupe :wink: Popatrzcie na takze polski serial Ultraviolet - tam tez sa momenty podniosle, ale jednak patosu jest znacznie mniej. To chyba zreszta po prostu wina europejskiegfo kina, ktore ma ambicje bycia ambitniejszymi produkcjami niz Hollywood.

3lajki

Już jest!

Oficjalnie w PL nie można tego dostać, nieoficjalnie zaś… :pirate_flag: można.

3lajki

O to to. Wyszło naprawdę bardzo BARDZO dobrze. Pierwszy sezon narobił mi smaka bo był takim jeszcze lepszym Stranger Things. A to co się działo dalej to po prostu testowało mój mózg im dalej w las (czy tam jaskinię :eyes:). Super też że spięli to wszystko w 3 sezonach i nie męczą na siłę, dorzucając tylko sprzeczne logicznie wątki i coraz więcej poprawności politycznej, LGBT i tak dalej na siłę (vide 13 Reasons Why…).

1lajk

A ja zmieniam zdanie jeśli chodzi o Dark. Domęczyłem (dosłownie) trzeci sezon, ostatnie 2 odcinki oglądałem w co najmniej 6 podejściach.
Pierwszy sezon - 10/10 - świeży pomysł, perfekcyjna realizacja, intrygujące postacie,
Sezon drugi - 8/10 - nadal intryguje, zadziwia spójnością i nowymi pomysłami, trzyma w napięciu,
Sezon trzeci - zaczyna się perfekcyjnie, znowu doskanały zamysł scenariuszowy. No ale dalej jest tylko gorzej. Ciężkostrawne to jak stereotypowa niemiecka potrawa. O aktorstwie już pisałem, rozwleczona fabuła, efekciarstwo. Teoretycznie serial wymaga niemałego wysiłku intelektualnego, a pod koniec trakuje widza jak idotę, starając się wszystko łopatologicznie wytłumaczyć. Dla mnie sezon trzeci to maks 4/10 i zepsuł mi odbiór tego serialu jako całości. To był materiał na maks 2-3 godziny inteligentnej zabawy z widzem, a nie na 8 nudnych odcinków, praktycznie niewiele sie od siebie różniących.

Wiem, że to kontrowersyjna opinia i nie chcę nikomy narzucać zdania, ale musiałem się wygadać :slight_smile:

A post was merged into an existing topic: SeriaLove

Film dokumentalny Photon. Cały polski. No coś niebywałego! Bardzo i to bardzo polecam!
W wielkim skrócie (zassanym z merlin) ten film to: Obraz będący swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Piękny obraz.

3lajki

tez sie napalilem ale w sumie nic nowego sie nie dowiedzialem. Ciekawa forma, ale generalnie slaby.

Będzie kolejny serial o Wiedźminie

3lajki

Z Netflixa polecam:

• Stateless
  • The English Game
  • Into the night (z rezerwą ale jednak)
  • W głębi lasu (ten sam przypadek co wyżej)

Nie jestem pewien czy polecam:

• Hollywood
  • Snowpiercer
  • Warrior Nun

Nie polecam:

• Cursed
2lajki

Odpadłem w połowie odcinka :man_shrugging:t2:

a oglądałeś film o tym samym tytule?

niestety. koncept jest taki nielogiczny ze bez wylaczenia czesci mozgu nie da sie teg oogladac :slight_smile:

1lajk

<mode_joke>Inaczej byś śpiewał gdybyś musiał tam siedzieć w wagonie a na dworze -100 stopni. </mode_joke>
:wink:

1lajk

jak jeszcze jezdzilem pociagami to zazwyczaj bylo na odwrot: w pociagu zima alb ukrop, na dworze ulga :smiley:

1lajk

:grin: Pamiętam to. W wagonie 45 stopni a konduktor, że nie można regulować. :man_facepalming:

4lajki

albo okna nie da sie otworzyc

1lajk

Klasyka PKP w najlepszym wydaniu.

2lajki

Jak ktoś szuka zapychacza do oglądania z druga połówka, na którym nie trzeba mieć focusa 100% polecam Jane The Virgin. Podchodziłem z dużym dystansem a w połowie drugiego sezonu cieszę się bardziej niż na początku pierwszego. :wink: odcinki po 40+ min

Jest nawet 5 sezonów i go zakończyli.

Pomyliłem z Virgin River