🎥 Wąsate polecajki Netflixa

Dla mnie cos pieknego !

Our Planet
i do tego koniecznie pozniej behind the scenes

2lajki

October Faction - jak ktoś lubi klimaty Buffy czy Grimm z elemtami MiB to powinno się podobać.

1lajk

Nikt jeszcze nie napisał o Uncut Gems? To jest absolutne arcydzieło.
Strasznie niekomfortowo się to ogląda, nie mam polskiego słowa na to, ale film wywołuje straszne anxiety od pierwszej do ostatniej minuty. Pozdro Joanna Krupa.
Ale serio, warto się „przemęczyć”, bo to naprawdę jest (sorry) gem.
Z czystym sumieniem, bez żadnych „ale” daje 10/10.

3lajki

Niestety, tak złe, że aż złe. Chociaż… Nie wiem, nie polecam po prostu.

Tymczasem Dwóch Papieży bdb

Jest pewna produkcja, świetnie zrealizowana, trzymająca w napięciu, od której większość osób się odbija jak poznaje tematykę. American Vandal - mocument o dość specyficznej tematyce. Jeśli lubicie toaletowe poczucie humoru to szczerze polecam oba sezony :wink:

1lajk

Altered Carbon 2. Czekam, bardzo czekam… :eyes:

2lajki

Ja polecam Sex Education tym co jeszcze nie widzieli. Pierwszy sezon mnie ominął, ostatnio wyszedł drugi i poszły w 2 tygodnie. Coś podobnego jak A typowy bym powiedział

2lajki

Po pierwszym sezonie nie jestem przekonany. Chętnie dam szanse kontynuacji, ale chyba najpierw zrobię książkowy pierwowzór

Książki są bardzo spoko. Świat przedstawiony jest oryginalny, nie spotkałem się wcześniej z takim. Ale trzeba się przygotować psychicznie, że autor to erotoman teoretyk. Czytasz sobie, czytasz, fajne hard scifi i nagle harlequin ze szczegółowym opisem twardości prącia i wilgotności wagin. Serial pod tym kątem nie odbiegał od książki.
Fabuła serialu jest dość mocno zmieniona przy samej podstawie. Tak jak historia pierwszego sezonu dość blisko odpowiada książce, to już ten wątek “międzysezonowy” (siostra, Quell, emisariusze) są zupełnie inne. Nie wiem jak rozwiążą to w kolejnych sezonach, bo tak jak w drugim nie ma to znaczenia, to już trzecią książka… Quell jest jedną z głównych osi fabuły i zostaje rzeczywiście przywrócona do życia, ale po 300 latach. Kiedy ona żyła Takeshi nie był nawet w planach, ani jego rodzice. Co z jednej strony ułatwia twórcom serialu, bo mogą jakoś nawiązać do tekstu siostry że Quell żyje, ale z drugiej tutaj będą się musieli nagimnastykować lub zupełnie olać tło z książki i poprzepisywać rozdziały żeby logicznie, serial owo wyjaśnić jak przeżyła.

1lajk

Aż mnie ten spoiler zachęcił do przeczytania trzeciej książki - pierwsze dwie wciągnąłem z zapałem i bardzo mi przypasowały stylem, trzecia jest chyba najdłuższa, a czas - jak wiadomo - to pieniądz, podczas gdy innych książek i seriali było w bród.

Ale do rzeczy - czekam głównie ze względu na to, że ciekawi mnie, jak rozwiązali te wątki z drugiej książki, po tym co wygimnastykowali w pierwszym sezonie!

Każda książka jak wiesz jest zupełnie o czymś innym, więc też jestem ciekaw jak połączą wątki z ICH główną osią fabularną.
Ale trzecią książkę przeczytaj, bo mam wrażenie, że twórcy serialu brali z niej trochę inspiracji.

1lajk

Ktoś już o tym pisał jeśli dobrze pamiętam ale powtórzę.
Nieoszlifowane Diamenty z Adamem Sandlerem (!!!) to mega dobry film. Przytłaczający, stresujący, duszny i klaustrofobiczny ale bez dwóch zdań rewelacyjny!!!
Ostatnie 15 minut bardzo bardzo dużo mnie kosztowało. Dobrze, że jestem na L4 to spokojnie dojdę do siebie…

2lajki

Wszyscy to polecają, czy to jest w ogóle komedia czy na co mam się przygotować?

Na nic się nie szykuj. Siadaj i oglądaj. Komedia to to jednak nie jest.
Chociaż… Jak myślę sobie o skojarzeniach to chyba klimat Snatch jest momentami bliski. Szczególnie jeśli chodzi o trudny do rozwiązanie problem, który narasta i narasta… I pojawia się kilka innych narastających i narastających pobocznych problemów…

Masz się przygotować na dwie godziny ogromnego stresu i dyskomfortu, żeby na końcu powiedzieć „ale to było dobre”.
Ciezko jest ten film opisać i wrzucić w jakąś kategorie. Śmieszny nie jest, jeśli o to pytasz.
Jest bardzo, ale to bardzo obciążający psychicznie.
ALE WARTO.

3lajki

Polecam Brooklyn 99. Czy podobne do The Office, nie wiem ¯_(ツ)_/¯, ale jest tam ta scena :heart::heart::heart:

7lajków

To trochę jakbyś polecał obejrzenie Władcy Pierścieni. Ja zrobiłem sobie przerwę od Brooklyn 99 gdzieś po 3-cim sezonie, ale widzę, że warto wrócić :slight_smile:

Ha, ciekawostka, wg najnowszych informacji drugi sezon Altered Carbon bazuje na trzeciej książce a nie na drugiej.

Kur*a

XD

Jeśli to prawda, to brak mi słów

Nowy trailer Stranger Things 4… uwaga mocny spoiler :open_mouth:

7lajków