Wąsate polecajki filmów i seriali

FAM jest miejscami nudnawy w pierwszej połowie, ale druga jest już ok. Tylko nie spodziewaj się takich fajerwerków na koniec jak TMS, bo się zawiedziesz.

1 polubienie

Truth Be Told tez jest dobry. Nie jakiś super znakomity, ale mocno daje radę.

No to okej, fajerwerków nie oczekuję :smiley: Skończyłem teraz 3 sezon Watahy i mimo że to nie jest dobry temat to napiszę: cholera, jakie to jest dobre!

1 polubienie

Servant jest najlepszym serialem na ATV+ jak do tej pory.

Skończyłem Truth Be Told i to był naprawdę bardzo porządny serial. Nie jakieś arcydzieło, ale naprawdę dobrze się oglądało i polecam z czystym sumieniem.

Wracając jeszcze do TMS najbardziej zaskoczyło mnie chyba to, że Cory jest pozytywną postacią. Od początku myślałem, że he’s the devil. W ogóle moja ulubiona postać.

2 polubienia

Z tym, czy on jest taki dobry, to ja bym jeszcze poczekał do kolejnych sezonów :wink:

Ale zgadzam się. Cory i Claire to moje absolutnie ulubione postaci w tym serialu.

1 polubienie

Właśnie skończyłem… I to absolutnie jest nie w moim typie. Ja nie cierpię takiego wygładzania rzeczywistości. Boże jak mnie to mierzi!
Te miałkie dialogi, pełne na siłę wciskanej emocji i patosu. Dobrze, że chociaż raz na jakiś czas padło jakieś przekleństwo, ktoś się pokłócił, nawet pokazuje środkowy palec (och, czy tu nie przegięliśmy?!)… Pod tym względem serial nie jest w moim typie.
Scenariuszowo - OK. Przewidywalnie ale OK. W sensie zwroty akcji można przewidzieć. System jest prosty - im bardziej klarownie przedstawiamy, że ktoś jest winny tym jest bardziej oczywiste, że tak nie jest. I tak z odcinka na odcinek. Nie trzeba być Szerlokiem, żeby się domyśleć jak to się skończy… Najlepszą pod tym względem postacią w całym sezonie był Owen.

I czy ja coś źle zrozumiałem? Jose zabiła ojca i to jest cool bo chroniła siostrę i nie poradziła by sobie w więzieniu ale jak Lanie zabiła matkę to to nie jest OK bo ona chciała wydać jej siostrę?

Natomiast na duży plus realizacja. Zdjęcia, muzyka, klimat. Może mi się nie podobać “brak brudu i nieskazitelność” ale przynajmniej są w tym konsekwentni.

Trzeba było nie kończyć, skoro aż tak Cię to męczyło :wink:
Ja uważam, ze to przyzwoita historia. Trochę za bardzo oczywiste zakończenie, ale bawiłem się nawet dobrze. Byłoby dużo lepiej, gdyby główną bohaterkę grał ktoś inny, bo Spencer strasznie do tej roli nie pasowała i najbardziej psuła oglądanie.

mnie nie męczyło tylko mierziło :slight_smile: A byłem ciekawy jak się historia skończy. 2 ostatnie odcinki to nie ukrywam, że momentami przewijałem do przodu bo nie mogłem tego słuchać.
Jako historia, realizacja, klimat jest OK. Mnie się nie podoba jedynie sos, którym to jest polane!

Skończyłem For All Mankind. No cóż, ja się przykładowo wkręciłem i te 10 odcinków poszło w 2 dni, ale może to dlatego że lubię po prostu takie klimaty. Tak czy tak – polecam bardzo zerknąć.

Ktoś coś ciekawego jeszcze widział tutaj ostatnio? Coś wartego uwagi wyszło?

Defending Jacob

3 polubienia

Jeżeli chodzi o nowości to ostatnio chyba tylko Greyhound wyszedł i jest ok, można zobaczyć. Poza tym to bieda.

Z tego co już jest od dawna to również jak Piotrek polecam Defending Jacob, do tego See jest fajny (a przede wszystkim wykreowany świat) - chociaż początek imo trzeba przemęczyć -, a i Mythic Quest też jest spoko (taki gamedev’owy Silicon Valley).

1 polubienie

See już widziałem. Baaardzo fajna odmiana i odskocznia. Resztę sprawdzę, dzięki :smiley:

1 polubienie

A ja tylko mam nadzieję, że Fundacja będzie w całości dostępna zanim skończy mi się darmowy rok :cold_sweat:

4 polubienia

5 polubień

A tak w ogóle, to Ted Lasso jest naprawdę znakomity.

6 polubień

ZNA-KO-MI-TY.

Oglądajcie.

4 polubienia

A, i jak zaczniecie już oglądać, to przyjmuje zapisy do fanklubu Roya.

4 polubienia