Wąsate polecajki filmów i seriali

A oglądałeś „Boss”? Jak nie to polecam

1 polubienie

Jeszcze nie, ale mam na liście, bo chyba już mi ktoś tu polecał. Ale teraz wychodzi BCS, zaraz potem Mayans MC, Tehran i Under the Banner of Heaven, a akurat jestem w trakcie copolrocznego bindżowania The West Wing, wiec prędko się nie zabiorę.
A jeszcze mi wisi WeCrashed i trzeba będzie się pomęczyć z tym Severance.

Z bieżących rzeczy, to już mi na szczęście zostały tylko Winning Time i The Girl from Plainville, wiec może jakoś podołam.

Także gdzieś w 2023 dam znać, jak mi podszedł ten Boss :wink:

1 polubienie

By the way, the girl from plainville to coś dla Ciebie. Jest na hulu, wiec pewnie jak Disney+ wjedzie do Polski, to już będzie.

1 polubienie

Dzięki! Na pewno sprawdzę (chociaż kolejkę mam długą i jest na niej West Wing ;))

1 polubienie

Nie oglądałeś The West Wing? O, Panie. Zazdroszczę oglądania po raz pierwszy.
Masz na HBO w USA, jak coś.

Bezspojlerowa scena pokazująca jakie to złoto. Dla kontekstu, to rok 1999.

1 polubienie

Dopiero niedawno przeczytałem tę książkę Krakauera i już w pełni rozumiem niechęć do Utah Jazz. We łbie się nie mieści to wszystko co związane z mormonizmem.

Podsumowanie

Akurat mi się skojarzyło z recenzją książki Newta Gringricha autorstwa Christophera Hitchensa (MURICA!):

Better still, take a long look at the classic small town of Union, South Carolina. In the past few weeks, a trial there has succeeded in deposing O.J. Simpson from his place at the head of the ratings. Susan Smith, a local separated single mother, locked the doors of her car and rolled it into a lake with her two sons, one aged three and the other aged 14 months. She then went calmly to the authorities and claimed that a black man had hijacked her car and driven off with her kids. For nine days, a racial manhunt convulsed the state. Then came the salvage of the car and the children’s bodies, the confession, the hysteria, the prayer-meetings … It emerged that Ms Smith had at the age of 15 been sexually molested by her stepfather, Mr Beverly Russell, who was until recently a leader of the ‘Christian Coalition’. It emerged, further, that Ms Smith had been sleeping with several men, including at least one relative, in the months before she murdered her little boys because, as she tremulously offered in mitigation, nobody would marry her and take on her babies too. Leave out the racist false trail that she laid for investigators, and you have here exactly what is more often known as underclass and ghetto pathology. Yet it takes place in the model small-town white and religious ‘community’ that Gingrich and others proclaim as their beau idéal. Why mention Union, South Carolina? Because when Ms Smith was first arrested, Newt Gingrich gave it as his opinion that she was an excellent reason to vote Republican. Actions like hers, he opined, were exactly what you would expect from a society sodden with liberal values and permissive élitism. I still think that this will one day be remembered as one of the wickedest things ever said by an American politician. For the moment, it is hardly remembered at all. But, like Newt, I am always looking to the future.

1 polubienie

Mormoni to sekta, tylko w miare grzeczna i w sumie to głównie zamknięta w Utah, wiec mało kto się nimi przejmuje. Śluby między kuzynami to standardzik (dlatego prawie każdy w Utah nazywa się Nelson xD). Nie ufam.

A co do jazz to ja nie wiem jaki procent ich kibiców właśnie mormoni stanowią, ale to przez ich agresje i wulgarność jest tak średnio.
Wystarczy wpisać w YouTube jazz fans i wyskakują różne formy rasizmu, agresji (także fizycznej) względem przeciwnych drużyn itp

1 polubienie

Czyli zachowują się jak na kibiców przystało xd

1 polubienie

A propo Utah Jazz, ale mi się kawałek przypomniał

Teraz będzie ciężko wyrzucić z głowy

Właśnie skończyłem Pachinko i jak dla mnie razem z Severance to póki co największe hity tego roku, które po prostu trzeba zobaczyć.

Świetnym zamknięciem historii były rozmowy z kobietami po ostatniej scenie, które spowodowały u mnie flashbacki z Band of Brothers.

2 polubienia

Obejrzał ktoś może

na Prime? Warto w ogóle włączać? :smiley:

IMDB nie zachęca

Ej brytole.

Ważne, bo pod względem zajebistosci produkcji Paramount+ plasuje się tak między HBO a Showtime.

22 czerwca.

1883
Mayor of Kingstown
The Offer
SURVIVOR

a wkrótce Tulsa King (Stallone!) i wszystkie pozostałe nadchodzące produkcje Sheridana, który jak powszechnie wiadomo jest najzajebistszym człowiekiem w branży. I w ogóle w sumie też.

4 polubienia

Znaczy się kolejny vod?

0983e2a55e71984829ef45a4e3f9f315

3 polubienia

Nie chcesz - nie bierz - nie jęcz.
To takie proste :slight_smile:

3 polubienia

Jezu, już nawet zapytać nie wolno :man_shrugging:

1 polubienie

Ja może się skuszę dla Star Treków. Zależy z jaką ceną wejdzie do Polski.

Kurcze i Disney jeszcze. :sob:

image

BTW @piotrek69 - dzięki za przypomnienie,że w D+ jest też stars - okazało się, że mam dużo z 2021 do nadrobienia filmów :joy:

1 polubienie

Ciężko przewidzieć, bo tak samo jak Hulu, HBO Max i pare innych w USA Paramount+ jest w wersji z reklamami ($5.99) i bez ($9.99), a w Europie raczej nie będzie takiego wyboru.