🥽 VR pcmr

Cudownie, dzięki wielkie! Rysława właśnie oglądam, inne na pewno obczaję. I wychodzi na to, żer znowu będę musiał usunąć Reddita z blacklisty, bo faktycznie jest tam tona wiedzy o VR.
A powiedz mi jeszcze, masz Questa na swoim głównym koncie FB czy zakładałeś specjalnie pod to nowe konto? Sporo korzystam z grupek na fb i boję się jakiegoś przypadkowego blocka/bana od Marka.

Na głównym koncie. Pamiętaj, że jak założysz lewe konto i w końcu ci je słusznie zbanują, to wtedy nie masz się jak odwoływać i tracisz gry. Nie wiem jak wygląda sprawa z dwoma realnymi kontami (weryfikowanymi tym samym ID), ale może faktycznie jest to jakieś rozwiązanie.

Lewego nie chcę właśnie dlatego. Myślałem o drugim na te same dane - na głównym nigdy nie byłem pytany o dowód, więc powinno zadziałać.

olej drugie konto - ja mam na podstawowym i jest git, nie ma co kombinować niepotrzebnie:)

Niestety, tak bardzo chciałem nową zabawkę, ale mój błędnik totalnie odmawia współpracy. Jutro pewnie odsyłam, bo nie ma co czekać. Wrażenia przez tę chwilę, jak nie chce mi się wymiotować i nie kręci mi się w głowie, są świetne i czuć, że obcuje się z przyszłością. Narazie niestety nie dla mnie zabawa. Czas na polowanie na PS5 chyba w takim razie, bo nadal mam ochotę na jakąś nową zabawkę.

Mnóstwo osób tak miało, a teraz godzinami bez problemu grają. Rysław z Grysława jest świetnym przykładem. Zasada jest taka – sekunda w której zaczynasz się źle czuć, to sekunda w której ściągasz headset i robisz przerwę minimum aż ci całkiem przejdzie. Coraz dłużej możesz wtedy wytrzymać, aż problem nie istnieje. Nie u każdego zadziała, ale u zdecydowanej większości na pewno. Najgorsze co można zrobić, to zostawić headset założony aż się całkiem źle będzie czuło – wtedy może się z czasem jeszcze pogorszyć.

2 polubienia

dokładnie jak @Voland pisze. ja nie maiłem od samego początku żadnych problemów nawet jak 2h siedziałem i napierałem. kiedyś nawet po pijaku ubrałem i paw nie poleciał, ani źle się nie czułem:) to kwestia osobnicza jest - i organizm trzeba przystosować.
poszukaj u Rysława na YouTube opowiada dokładnie co zrobić i jak się przyzwyczajać.

Panowie - jako, że oculus quest 2 nie wymaga posiadania PC to zacząłem się zastanawiać nad prezentem dla siebie.
I tu moje pytanie - warto bez PC?
@Voland @Kuba_Domasik @voter101 @sivy

1 polubienie

Ja większość czasu cużywałem PCVR, m.in. przez Viveport, który dawał mi setki gier prawie za darmo, ale kupiłem Questa właśnie z myślą o samodzielnym headsecie, bo wtedy jeszcze nie miałem w ogóle PC, więc wiadomo, że wg. mnie warto :slight_smile:
Podstawowe, natywne gry:

1 polubienie

stary nawet sie nie zastanawiaj. bez pc jest zajebiscie. z pc jest jest zajebiscie w pytke:)
spokojnie mozna grać bez pc po prostu z pc masz dostęp do kilku gierek których nie ma na samego q2 albo sa z gorsza jakością. nie pograsz tylko w hl:a bo to tylko na pcvr reszta nie ma co sie przejmować no moze lone echo 1 i 2 tez sa warte dołożenia pc:)
ale sam frajda z grania na vr jest mega, jest w pyte gierek ktore rekompensują brak w/w. jako bonus nie ma juz wersji 64gb tylko 128 i 256 - 128 wystarczy:)
bierz nie bedziesz żałował:)
poszukaj na tubce kanału Rysława i tam masz wszystko opowiedziane :slight_smile: łącznie z przejściem hl:a :slight_smile:

1 polubienie

No to mnie właśnie kusi, bo nie ukrywam, że przy obecnych cenach PC jest to dla mnie nie do przeskoczenia.

Skusiłes sie ? Jest teraz promo na Amazonie - £299 + £50 gift card.

Ostatnio sprzedałem switcha i tak sie zastanawiam nad VR ale mam ten sam problem co Ty, nie mam i nie planuje zakupu PC.

Był dziś na amazonie za £249 ale się wyprzedał momentalnie.
Mi wyskoczyły nieplanowane wydatki w tym tygodniu więc nie wiem, stała cena to £299 więc nie ma co marudzić, może w przyszłym miesiącu pod choinkę :smiley:

Dodam, że ta promocja jest wszędzie – Amazon, Oculus.com i inne sklepy jak Bestbuy. Kupować i się nie zastanawiać, przecież w razie czego jest cały miesiąc na zwrot.

Wlasnie widziałem, ze spadło do £249 ale się spóźniłem :frowning:

Amazon znowu ma quest 2 za £249! Udało mi sie kupic sztukę :grin:

edit:

czy jest sens inwestować w elite strap ?

Dzisiaj to w podobnej cenie się kupuje BoboVr M2 Pro z baterią

https://www.aliexpress.com/item/1005002919821827.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.370b5443K6cgf3&algo_pvid=8362b1cd-75d1-41c3-aef4-99bfd40c2288&algo_exp_id=8362b1cd-75d1-41c3-aef4-99bfd40c2288-7&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000026128684470"}

Czy dodatkowa bateria to jest must have ? Bobovr z bateria wychodzi £47 i dostanę na koniec Grudnia, Elite to £36 i będę miał razem z goglami w tym tygodniu.

Możesz kupić bez baterii i przeciwwagę zrobić z czegokolwiek. Albo nawet bez niej używać, jak planujesz bardzo krótkie sesje albo jak komfort nie ma dużego znaczenia. Na pewno nie jest to taki must have jak VR Cover albo inny skórzany interfejs na twarzy, zamiast fabrycznej gąbki.

1 polubienie

olej baterie, a przeciwwagę zrób z powerbanku jakiegoś i mocujesz trytyą - albo elite strap i tam przytwierdzasz powerbank.
jak masz słuchawki (najlepiej z ANC) to je sobie zparuj po BT bo to co jest wbudowane w Q2 to badziew.