VPN do Netflixa

Ja też oglądam po polsku. Nie chodzi o napisy czy lektora, ale o zawartość, która jest różna w zależności od kraju.

1lajk

Ale założony w Polsce ma chyba Polską zawartość bez znaczenia gdzie oglądasz. Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu lub zróbmy porównanie kontentu :wink:

Dziękuję drogim Wąsom. Nord to chyba jedyne rozwiązanie w takim razie.
Konto netfliksowe było zakładane w Polsce na długo przed wyjazdem. Jak są w USA to mają dostęp do tamtejszej oferty, która choć bogata, nie zawiera Psiego Patrolu.

To dziwne bo w takim razie ja tez nie powinienem widzieć psiego patrolu a tu jednak jest na tych zasadach

Mylisz się. USA nie jest w Unii Europejskiej - nie ma znaczenia gdzie konto było zakładane.

Czyli po brexicie też stracę pewien kontent na to wychodzi. W takim razie na podstawie czego jest ten kontent dobierany? Miejsca założenia konta, kraju w którym oglądam czy jeszcze czegoś innego?

Kraju w jakim jesteś.

Z tego co pamiętam to biblioteka jaką masz dostępną po zalogowaniu się w Netflixie jest zależna od twojego IP, tak samo jak i opcje językowe (lektor/dubbing/napisy). Ale o ile jeszcze np. w dwóch różnych krajach możesz mieć dostępny dany tytuł, to już niekoniecznie będziesz miał do wyboru te same opcje językowe.

3lajki

“Jeśli będziesz w podróży przez dłuższy czas lub wybierzesz się do kraju znajdującego się poza Unią Europejską, dostępne opcje mogą ulec zmianie. W przypadku krajów unijnych przez określony czas zapewniamy Ci dostęp do takiego samego katalogu, jaki znasz ze swojego kraju. Gdy ten okres dobiegnie końca, poinformujemy Cię o tym i zapewnimy Ci dostęp do katalogu kraju, w którym aktualnie przebywasz. Będziemy Cię o wszystkim na bieżąco informować.”

https://help.netflix.com/pl/node/24853

Jak dobrze pamiętam i nie skorzystaliście jeszcze to Casey Neistat daje 70% off na 3 lata w NordVPN

1lajk

Podpowie ktoś czy coś warta jest ta oferta na VPN

VPN

Nic co lifetime nie ma sensu niestety i nie ma dobrej jakości

1lajk

Netflix filtruje treści na bazie lokalizacji z której się logujesz.

Możesz założyć konto w Burkina Faso i podpiąć kartę z Tajwanu ale jak się zalogujesz w Polsce to będziesz miał kontent przypisany do Polski.

Po za tym wiecie, że możecie sobie ustawić język preferowany? Chociaż Netflix zastrzega oczywiście, że:

Wybierz preferowany język dla użytkownika. Nie wszystkie filmy, seriale i programy są dostępne w każdym języku.

Nie robią jakichś jaj jak w Prime :confused:

HBO tez leci w siusiaka, bo jak oglądałem Watahę na HBO Now to nie było polskich napisów do tych fragmentów, gdzie mówią po rosyjsku i musiałem oglądać cały serial z angielskimi napisami. Tak mnie to wkurzyło, ze aż spiracilem cały ostatni sezon. I take płace, wiec w sumie to żadnej szkody im nie wyrządziłem.

1lajk

taki vpn to chyba mozna sobie samemu ogarnac jako selfhosted. Wystarczy najtanszy VPS, aby tylko mial nieograniczony transfer, no i jakis soft do VPN. Jak wireguard wejdzie do jadra linuxa i na VPSach pojawia sie dystrybucje z takim kernelem, to bedzie to bardzo latwe do ogarniecia. Plus taki ze jak zbanuja, to resart VPS i dostajesz nowe IP, albo stawiasz go w innym datacenter

1lajk

Może tylko ja mam to szczęście ale jeszcze żadne komercyjne IP mi nie zadziałało zwłaszcza jak chce oglądać coś z Polski, a przetestowałem chyba większość rozwiązań. Co jest w sumie irytujące.

Za to “domowe” IP działa od pierwszego kopa :roll_eyes:

Bo domowego używasz tylko ty :stuck_out_tongue:

Jak stawiasz swój VPS to też tego IP używasz tylko Ty. :slight_smile:

Wydaje mi się, że mogą mieć filtry na zakres IP-ków komercyjnych tak jak mają filtry z geo-ip. :thinking:

Pisząc domowy mam na myśli IP dostarczany przez ISP. Jak łącze się do takiego IP w Polsce to działa każdy serwis.

Żaden kupny czy “swój” VPN na VPS u mnie nie działał.

No nie do końca się zgodzę (wiem o czym mówisz, ale nie jest to reguła).
Kupiłem około 2 lata temu wieczystą licencje na Windscribe VPN i działa świetnie do dzisiaj!

Mogę polecić, bo sam korzystam do Netlixa, aby oglądać ofertę amerykańską.

Znaczy są wyjątki od tej reguły, ale raczej wolę mówić, że lifetime deals nie mają racji bytu, niż że mają. Bo w 95% przypadku jak jest opcja lifetime to zły omen

1lajk