Usuwanie dźwięku powiadomienia z nagrania rozmowy (podcast)

Cześć, świry dźwiękowe mam do Was pytanie. Nagrałem odcinek podcastu z gościem i w pewnym momencie zaczęły mu przychodzić powiadomienia na telefon - facebook messenger. Jakoś tego nie wyłapałem w trakcie nagrania a teraz jak obrabiam to słychać te dźwięki i może być to irytujące. Nie wiecie jaki jest najlepszy sposób, żeby te dźwięki usunąć? Próbowałem wycinać ale one są często w trakcie jego wypowiedzi więc to nie wchodzi w grę. Używam GarageBand.

@6ghost9 jest mistrzem podcastowym, to pewnie wie.

1 polubienie

To jedna z najtrudniejszych technik czyszczenia audio tak naprawdę.

Tu masz trochę info o tym jakich kombinacji można użyć, żeby spróbować się tego pozbyć, ale w dużym skrócie, TEORETYCZNIE mógłbyś zrobić tak:

Nagrać czysty dźwięk takiego powiadomienia, przyłożyć je w miejscu gdzie jest to w nagraniu, odwrócić kształt jego wykresu (efekt „invert”) i sprawdzić jak to brzmi kiedy lecą jednocześnie dwie ścieżki. Pewnie można jeszcze sobie głośnością tego odwróconego klipu trochę posterować, żeby uzyskać jak najlepszy efekt, ale całościowo pewnie się nie da tego zrobić.

Tu wątek (o Audacity, w GarageBand może też są takie możliwości):

https://forum.audacityteam.org/viewtopic.php?t=88733

5 polubień

Wielkie dzięki, za odpowiedź! Tak spróbuję zrobić. Szkoda tylko, że tych powiadomień jest z 30 :see_no_evil:

Witam w świecie produkcji audio… xD

5 polubień

Da się to zrobić hurtem. Program do restauracji nagrań audio, nazywa się Izotope RX. Do wszelkich takich akcji z czyszczeniem – ZŁOTO. Korzystam z niego w pracy. Niestety żeby zrobił to perfekcyjnie potrzebujesz nagrania powiadomienia (najlepiej w tym samym pomieszczeniu i ustawieniu mikrofonu), w którym to się odbyło podczas nagrania.