Ustawianie portów w tryb listen

Cześć,
Mam pytanie do Windowsowych świrów.

Czy znacie jakieś fajne narzędzie, które pobierze mi z pliku tekstowego (lub dodam z “palca”) listę kilku portów (przyjmijmy 1000, 1001, 1002) i postawi je w tryb LISTEN i pozwoli z drugiego komputera w sieci sprawdzić czy firewall nie blokuje i porty nasłuchują?

Aktualnie robię to trochę w archaiczny sposób:

  1. Za pomocą powershella pobieram listę portów z pliku tekstowego.
  2. Następnie dla każdego z portów powershell uruchamia instancję windowsowej wersji netcata - nc -l xxx.
  3. Potem korzystam z PORTQRY w którym już mam gotowe skrypty do sprawdzania czy dane porty nasłuchują. PORTQRY ma tą przewagę, że ma wersję GUI i w szybki sposób mogę kogoś nauczyć jego obsługi.

Więc szukam oprogramowania, które pozwoli mi w równie przejrzysty sposób uruchomić LISTEN na portach.

Znalazłem darmowe narzędzie “portlistener”. Jednak pozwala ono na uruchomienie portów pojedynczo. A żeby uruchomić kilka instancji znowu muszę używać skryptów w powershell - czego chciałbym uniknąć.

Każda porada będzie pomocna :slight_smile:

A czemu chcesz uniknąć skryptów?

ja wiem, że to nadal skrypt, ale może *.bat ci nie zablokowali, więc z port listenerem możesz zrobić coś takiego

@echo off
C:\path\to\port\listener.exe 1000
C:\path\to\port\listener.exe 1001
C:\path\to\port\listener.exe 1002

Mam nadzieję, że coś pamiętam z batcha, bo dawno go nie używałem xD

2 polubienia

@maciejbuchert , zależy mi na tym by było to prostsze w obsłudze. Bez przeklikiwania się przez powershella ponieważ niektóre serwery maja zablokowane policy odnośnie uruchamiania skryptów. I muszę pokazywać „łopatologicznie”, że można skopiować skrypt do nowego okna i uruchomić itd.

@pgronkievitz , dzięki za pomysł! Zapomniałem o tym… Raczej baty są poblokowane ale coś pokombinuje w tym kierunku :+1: