Upgrade SSD w MacBooku Pro Early 2015

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum, i chyba piąty post w życiu na jakimkolwiek forum, więc proszę o wyrozumiałość :sweat_smile:
Mojemu MacBookowi zaczyna brakować miejsca na dysku. Tak, mam wersję 128 GB💁‍♂️ Ogólnie wszystko co tylko się da wysyłam w chmury, ale teraz zaczyna brakować miejsca nawet na podstawie narzedzia. Stąd moje pytanie: czy ktoś z tutaj obecnych upgradował SSD w MacBookach? Czy to trudna operacja? Na jakich producentów dysków zwrócić uwagę? (zależy mi, żeby wydajność nowego dysku nie była gorsza od obecnego - oryginalnego) co zrobić z wymontowanym dyskiem? - jakieś polecane kieszenie na dyski SSD?
Proszę o poradę.
Z wąsem!
Marcin

Trudne to nie jest. Tutaj masz wszystko fajnie pokazane

1lajk

Wymiana jest prosta. Adapter kupiłem na allegro, dokładnie taki (są inne): https://allegro.pl/oferta/adapter-m-2-nvme-macbook-air-pro-2013-2014-2015-8143778311

Dysk: Samsung SSD 970 EVO 500GB

Jedno pytanko, bo też przygotowuję się jutro do takiej operacji. Czy trzeba mieć bootowalnego USB, czy można otworzyć standalone tryb recovery i z internetu pobrać i zainstalować czystą wersję OS’a?

A recovery nie siedzi czasem na ukrytej partycji na fabrycznym dysku? Tak samo jak w Windowsie masz. Jak włożysz czysty dysk to myślę, że trzeba USB boot.

1lajk

Tu masz na świeżo jak szybko zrobić pendrive dla Cataliny:

Też pomału zaczynam myśleć o wymianie ale z 256 na 1tb w MBP mid 2015 15” retina.

1lajk

Jak by się tak dało z RAMem :pleading_face::pleading_face::pleading_face:

Bez pendrive też się da, ja tak robiłem:

Potwierdzam, wczoraj przeszedłem cały proces bez problemów.

Czemu takiej przejściówki nikt nie mógł zrobić w 2014? Madafaki…