Unity - pierwsze kroki

Siemka!
Zacząłem swoją przygodę z Unity. Na wstępie zacząłem od tutoriali z learn.unity.com, ale jak na razie mniej wiem niż na początku. Niby wszystko fajnie rozpisane, ale jak na razie dowiedziałem się od nich, że Unity jest superświetneizajebiste do wszystkiego. Podobają mi się te minigry na wejściu, lecz niewiele mi mówią jak faktycznie mogę tworzyć coś własnego, od zera.

I tu pytanie do Was, drodzy Wąsacze - czy znacie jakieś godne polecenia poradniki/podręczniki? Jestem osobą techniczną, programuję od 5 lat, więc nie jestem zielony w temacie. Zależy mi na czymś, co pokaże jak używać samego narzędzia, co ważne - jak używać go dobrze (dobre praktyki i te sprawy). Więc nie chciałbym poradników dla osób zielonych, a jak na razie tylko na takie trafiałem.

Siema, jeśli chodzi o Unity to może za bardzo się skupiasz na byciu od razu pro :slight_smile:
To nie jest pisanie kolejnej aplikacji biznesowej lub landing page. Tu póki jesteś świeży będziesz miał ciągły R&D. Gra ma ostatecznie być grywalna.

Na Twoim miejscu zacząłbym od:
https://learn.unity.com/tutorial/create-your-first-unity-project

Następnie zacznij własny projekcik.
Jak Ci się spodoba to idź na game jam.

Jako alternatywę polecam Unreal Engine.

1 polubienie

Heh, to całkiem możliwe :sweat_smile: A na poważnie - nie chodzi mi o bycie od razu pro, moje uprzedzenie wynika raczej z nabycia bardzo złych praktyk z uczelni oraz dodatkowych kursów. Oni zwykle uczą jak coś robić (co jest ok), lecz niekoniecznie jak robić to dobrze (co już nie jest ok). Gwóźdź wbijesz czymkolwiek twardym, ale jednak lepiej robić to młotkiem.

Lecę dalej z learn.unity, zobaczę czym się to skończy.