Ubezpieczenie telefonu - warto?

dokladnie tak jak u mnie, przegieli troche z tymi cenami. Sam excess wychodzi wiecej jak AC+

Update: kupione ac+ problem z glowy

3 polubienia

Mały update z moich doświadczeń z ubezpieczenia Screenity.

Po wymianie przez ich serwis ekranu w Pixel 2 XL zauważyłem, że kilka mm na górnej krawędzi ekranu nie kontaktuje dotyku. Zgłosiłem reklamację (3 miesiące po wymianie ekranu), wzięli telefon z powrotem na serwis.
Stwierdzili, że wada istnieje natomiast nie mają jak tego ekranu wymienić i dostanę prawie 1000 zł abym zrobił sobie to sam.
Kasa pójdzie pewnie na zakup następnego telefonu za jakiś czas. Będzie to dobra zaliczka na OnePlus 7T, a może wersję 8 jak wyjdzie za pół roku. Zobaczymy jak mi się będzie korzystać z Pixela, bo kilka milimetrów martwego dotyku do przeżycia. Gorzej, że miał dni gdy świrował i wykrywał dotyk tam gdzie go nie było.

2 polubienia

Wziąłem Revoluta ubezpieczenie. Nadwyżka: £150, £2,30 tygodniowo. Ok oferta, więc nie będę się ogromnie dużo zastanawiać. Jest to ok!

Można dostać zwrot za niewykorzystany okres

3 polubienia

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z ubezpieczeniem iPada? Bo Cortland ma to w ofercie, brzmi dość ciekawie, ale nie mogę się dowiedzieć jaka jest franczyza. No i kosztuje ponad 500zł, ale chyba n 3 lata. Czy ktoś zna jakieś inne ubezpieczenia poza Apple Care plus? Chodzi mi o ubezpieczenie od wszystkiego, a nie tylko ekran.

Co do ubezpieczenia na revolucie, koledze ostatnio zbił się ekran w Galaxy S10+, odesłał, a po 2 dniach przyjechał już naprawiony z wymienionym wyświetlaczem. Przy następnym telefonie chyba wykupie.

1 polubienie

Jak czytam takie rzeczy, to mam przynajmniej wrażenie, że podjąłem dobrą decyzję biorąc to ubezpieczenie na 11Pro…

No byłem w szoku, że tak szybko ogarneli wymianę wyświetlacza i nie jest to jakoś słabo zrobione, nic nie odstaje, idealnie spasowane jakby nie było wymiany wyświetlacza

W Polsce kupiłem sobie applecare+ do ipada pro 12.9, kosztowało to coś ok 350 zł na dwa lata.

Jeżeli chodzi o telefon, to Revolut wychodzil drożej niż Apple.

I będziesz z tym ipadem jeździł do Berlina jakby co? Bo patrzyłem na bilet kolejowy to koszt 350zł w dwie strony. Można busem, ale chyba niezbyt wygodnie. Pytam zupełnie serio. Bo też się nad tym zastanawiałem, szczególnie w kontekście kupna na Amazon, bo tam można sobie nawet od razu zamówić w pakiecie.

Mieszkam w UK, do apple store mam 40 min autem. Nie wiedzialem, ze polscy resellerzy nie honoruja ac+ tylko sprzedaja. Troche bez sensu.

1 polubienie

A sprzedają? Nie trafiłem na ofertę sprzedaży ani w Cortlandzie, ani w iSpot. Tylko Apple Care bez plusa.

Upss faktycznie to jest zwykly apple care bez plusa :frowning: no to torba

w revolut gdy rozbije szklane plecki, to mi naprawia, czy tylko wyświetlacz?

Jeśli tylko masz rozbite plecki, ale wszystko inne działa, to nie - podpada to chyba pod cosmetic damages.

Lipa. Chciałem nosić telefon bez żadnych pokrowców, szkieł co by się cieszyć wyglądem, ale widzę, że lepiej jednak nie. :grinning:

Takie rzeczy tylko z Nokią 3310
image

Dla tych co mieszkaja w UK polecam ubezpieczenie do konta w HSBC. Zona uszkodzila swojego ajfonsa x, wyslalismy do ubezpieczalni i w ciagu 3 dni dostalismy nowy telefon.

  1. Przepraszam ale pogubiłem się. Moze mi ktoś wyjaśnić różnice między AppleCare Protection Plan dla iPada sprzedawanym np w Cortland czy na stronie Apple a Applecare+ np w Niemczech ? Czym się różnią ? Co jest lepsze ? ( zakładając ze wyjazd do Berlina ze Szczecina to nie problem). Apple proponuje mi kupno AppleCare Protection Plan to drugie z + nie jest dostępne przez Polska stronę.

  2. Co do tematu- kupowałem kiedyś ubezpieczenie dla iPada air 2 przy kupnie w MMarkt o ile pamietam w Hestii . Sprzedawca zaznaczył mi wtedy że nie ma problemu z likwidacją szkody ale zgłaszając należy właśnie zaznaczyć udział osób trzecich czyli np dziecko trzymało ipada a inne przebiegło trąciło i urządzenie spadło rozbiło się… Nie może to być zgłoszenie typu spadł mi, uderzylem itd .

AppleCare to przedłużenie gwarancji i wsparcia technicznego.
AppleCare+ to AppleCare + preferencyjne stawki za naprawę/wymianę sprzętu uszkodzonego przez użytkownika.

Zapytałeś o iPada w Niemczech, wiec iPadem w Niemczech się posłużymy:

Przez dwa lata trwania AppleCare+ możesz dwa razy zrobić co Ci się tylko podoba ze swoim iPadem i za naprawę zapłacisz każdorazowo tylko €49 za iPada i €29 za Apple Pencil. Możesz zbić ekran, możesz go ugotować albo przejechać po nim czołgiem, nieważne.
Umawiasz wizytę, jedziesz do Apple Store i sprzęt zostaje naprawiony lub wymieniony na refurba no questions asked.
AC+ obejmuje też darmowa wymianę baterii, jeśli jej wydajność spadnie w ciągu tych dwóch lat poniżej 80%.

Ad. 2. Apple nie interesuje co się z iPadem stało. Jebłeś, to jebłeś. Na ch*j drążyć temat.
Dajesz iPada i 50 ojro i problem rozwiązany.

2 polubienia