Tworzenie portfolio jako Junior UX/UI Designer

Cześć!

chciałbym tutaj rozpocząć temat początków pracy jako Junior UX/UI Designer, a konkretnie zadać parę pytań odnośnie portfolio/case studies. Myślę, że wiele osób z forum ma doświadczenie lub wiedzę na ten temat.

Przede wszystkim, chciałbym się dowiedzieć, co powinno znaleźć się w case studies w portfolio Junior UX/UI Designera? Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas tworzenia case studies? Co najlepiej tam pokazać tzn. jakie umiejętności, doświadczenia związane z projektowaniem?

Piszę, bo sam mam spory dylemat związany z moim projektem aplikacji, który robię już kawał czasu, a jak przyszło co do stworzenia case study na portfolio – mam pustkę w głowie, a w internecie pełno takich projektów z laniem wody i gubię się w tym.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i rady :smile:

2 polubienia

Hej @pawelorzech @luke-g podpowiecie młodszemu koledze?

1 polubienie

Mówiłem w podcaście, że korzystam dużo z ChatGPT, nie bez powodu, bo tutaj się zgadzam ze wszystkim co zostało powiedziane:

Cześć!

Rozumiem Twój dylemat i chętnie Ci pomogę. Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia case studies dla Junior UX/UI Designera:

  1. Pokaż swój proces projektowy - opisz, jak zbierałeś wymagania od klienta, jak przeprowadzałeś badania użytkowników, jak tworzyłeś prototypy i testowałeś je z użytkownikami.

  2. Skup się na problemach, które rozwiązałeś - pokaż, jakie wyzwania napotkałeś i jak je rozwiązałeś, a także jakie były wyniki Twojej pracy.

  3. Wyróżnij swoje umiejętności - pokaż, jakie narzędzia i technologie użyłeś do tworzenia projektu, a także jakie umiejętności posiadasz w zakresie projektowania interfejsów użytkownika, testowania użytkowników, etc.

  4. Zwróć uwagę na estetykę - pokaż, jakie kroki podjąłeś, aby zapewnić, że Twoje projekty są estetyczne i funkcjonalne.

  5. Bądź szczery - jeśli napotkałeś jakieś problemy lub błędy, opisz je i pokaż, jak je rozwiązałeś.

  6. Pokaż różnorodność - jeśli masz wiele projektów, pokaż różnorodność w swoim portfolio, aby pokazać swoją wszechstronność.

Pamiętaj, że Twoje case studies powinny być zrozumiałe i łatwe do przeczytania. Unikaj zbyt technicznych terminów i skup się na tym, co jest najważniejsze dla Twojego projektu i klienta. Powodzenia!

5 polubień

To jest ekstra ile opcji ma chatgpt. Ja go tez uzywam trochę jak wirtualnego nauczyciela (z ograniczonym zaufaniem do niego). Np. Czegoś nie rozumiem na studiach to wklejam mu tekst i proszę żeby mi wytłumaczył :grin: Bardzo pomaga.

@_jakub traktuj to jako bump. Szanowni Państwo, ten człowiek jest bardzo zdolny i na pewno zajdzie daleko :heart::grin: Trzymam kciuki za Twoja karierę.

3 polubienia

Cześć, chcę stworzyć swój drugi projekt do portfolio UX/UI, a do tego potrzebni jesteście Wy – userzy :grin:

Będę Wam ogromnie wdzięczny, jeżeli poświęcicie 2 minuty na wypełnienie tej ankiety <3

4 polubienia

Heja, trochę czasu minęło, a ja ogarnąłem się by zrobić 2 projekty z case studies :smile:
Byłbym wdzięczny za jakikolwiek feedback od kogoś z branży, co jest spoko, a co wymaga poprawy.

Link do mojego profilu na Behance znajduje się tutaj.

2 polubienia