[tren] AirPods

Hej,

Chciałem napisać tren.
Airpods gen 1 - po roku padły mikrofony, Apple wymieniło mi na nowe po gwarancji
Airpods gen 2 - po 1.5 roku padły mikrofony
Powerbeats pro - po roku styki do ładowania w pudełku wymagają dociśnięcia bo inaczej często prawa słuchawka się nie ładuje.

Wiem, że rok - dwa lata to jest max dla tych słuchawek, ale trochę generalnie to jest smutne. Jak widać po powyższym prawie 3k PLN na 2.5 roku. Hmm…

1 polubienie

Nie strasz, bo moje Jabry mają 27 miesięcy i do nowego roku nie chcę nawet myśleć o zakupie nowych…

Tak tylko tu zostawię. Jabra Elite 65t, dwa lata z przygodami (kiedyś zostały na ogrodzie w trawie na noc, padał deszcz), kupione za 6 stówek. Za cholerę nie chcą się zepsuć, pomimo, że traktuję je już bardzo źle. A chętnie zmieniłbym na 75t :grin:

1 polubienie

Jakoś tydzień temu minęły dwa lata z AirPods gen 1.
Wszystko działa bez najmniejszych problemów:)

Używane ciągle, najczęściej w okolicach połowy głośności (audiobooki i podcasty). Nawet nie zauważyłem znacznego spadku baterii :slight_smile:

Dlatego chcę sprawdzić Beats Flex, żeby wiedzieć, czy 250zł daje dobre słuchawki na te rok-dwa. Bo moje 3letnie airpodsy są praktycznie martwe od 1,5 roku. Słuchawki trzymają po 7-10 minut.

Mam Sony WF-1000XM3 od roku i nic się z nimi nie dzieje, nie wypadają, na początku wydają się troche duże ale da się przyzwyczaić, bateria kejsa starcza na cały tydzień. Najlepsza inwestycja odkąd kupiłem swojego pierwszego maka :stuck_out_tongue:

Wcześniej miałem Pixel Buds gen 1, ładowarka praktycznie padła po 5 miesiącach :confused:

Mam wciaz airpodsy pierwszej generacji alle chyba mi sie uszy rozciagnely bo wypadaja i nie uzywam, zreszta ich wspolpraca z Androidem jest srednia (brak ustawiania glosnosci na sluchawkach jest po prostu slaby).
Od pewnego czasu uzywam dosyc tanich chinskich sluchawek Tronsmart Spunky Beat. Siedza w uszach jak nalezy, graja lepiej, baterii nie ma nawet co porownywac. Niestety tez nei sa bez wad, bo llubia sie rozparowac z telefonem, a parowanie na Androidzie nie wyglada tak jak w swiecie Apple. Ale i tak sa o niebo lepsze niz airpodsy, i kilkukrotnie tansze

Tanie chińskie redmi airdots zamówione w przedsprzedaży, używane ciągle od momentu kiedy do mnie dotarły - nadal trzymają około 2,5h na jednym ładowaniu, pudełko ładuje nadal kilka razy, wszystko działa, nic nie trzeba dociskać, mikrofony działają tak samo słabo jak w dniu zakupu, a wszystko za niej więcej 20$ :smiley:

Mnie kuszą już 85t bo ANC (75t też dostaną). I wygląda na to że puzderko będzie się ładować przez QI w standardzie bez dopłaty.
No ale również 65t i się trzymają doskonale. Aż jestem zaskoczony że bateria trzyma się tak dobrze.

ANC nie używałbym. 75% czasu użytkowania przeze mnie słuchawek przypada na jedną w uchu, pozostałe 25% w dużej części i tak z włączonym HearThrough.
Dla mnie funkcją której najbardziej brakuje w Jabrach, jest możliwość używania niezależnie prawej lub lewej słuchawki. Niby 75 miały to mieć, ale jednak producent się wycofał. Nie wiem jakie plany co do 85.

2 polubienia

No to rzeczywiście sens jest nikły. Ja muszę kupić słuchawki dla mojej, do home office. 75t to mój target, zwłaszcza jak cena spadnie po wyjściu 85t.
A dla siebie dopiero jak 65t padną, a nie zapowiada się (odpukać).

1 polubienie

czekam bardzo na opinię! Jeśli byś gdzieś zamieszczał to weź pod uwagę proszę:

  1. jakość micro
  2. czas pracy na baterii
  3. czy szybko łączą się z iP. Case: leżą wyłaczone, dzwoni telefon, włączasz je i odbierasz połączenie. Ile to trwa?
  4. Czy być może również umieją się przełączać pomiędzy iUrządzeniami (pewnie nie ale wolę zapytać).

Dla mnie one mogą być lepszym rozwiązaniem od AirPods bo mogę je mieć włączone na szyi i w razie czego korzystać. Teraz muszę pamiętać, żeby nawet po domu jak chcę je odłożyć to mieć etui pod ręką bo jak leżą na stole to się rozładowują…

2 polubienia
2 polubienia