Transport publiczny w Londynie

Hej, wybieram się we wrześniu do Londynu na tydzień i jako, że jest tu was tyle mieszkających w mieście i okolicach stwierdziłem, że zapytam. Jako, że mam liczne punkty wycieczki rozsiane w różnych punktach stwierdziłem, że będę poruszał się komunikacją. Rozumiem, że najbardziej sensowne jest metro i tutaj moje pytanie. Oyster Card, Citymapper, czy może coś innego. Jak wygląda zakup i korzystanie z tego teraz, bo ostatni raz gościłem w Londynie w okolicach liceum. :smiley:
Dzięki. :slight_smile:

1 polubienie

Biorąc pod uwagę, ze połowa tego forum mieszka w UK, to chętnie się wypowiem, bo ja nie mieszkam :smiley:

Olej Oysterke. Wszędzie zapłacisz ApplePay albo Paypassem.

3 polubienia

Właściwie to mam pomysł.
Zepsujmy @pawelorzech wakacje i go tu przywołajmy, żeby potwierdził albo zaprzeczył znad miski carbonary.

2 polubienia

Nie mieszkam w Londku. Ale czasami bywam bo musze :rofl:
Juz od dawna Oyster to zostal tylko dla tych co maja dodatkowe “travel pass” albo inne bonusy. To wszystko mozna pod Oystera podlaczyc i dziala.
Jak czegos takiego nie masz (a podejrzewam ze nie bo i po co) to plac telefonem albo jakas karta.
Tylko zawsze ta sama. TFL pobiera oplate od przejazdy do max levelu dziennego. ten level jest zalezny w jakich strefach jezdzisz.
Zobacz tutajL Contactless Cards & Apple Pay On London's Public Transport

2 polubienia

Okej, czyli jeśli dobrze rozumiem to przy każdej podróży podbijab sobie cały czas tą samą kartą np. Revolutem i na wyjściu to samo. Jako, że mam zamiar głównie poruszać się w strefie 1-2 to maksymalnie dziennie zapłacę 4.9 funta dziennie albo jeśli licząc tygodniowo 35.10 funta?

Korzystał ktoś z Citymapper Passa, bo moja wewnętrzna cebula cieszyłaby się mogąc zapłacić 31 funtów za tydzień w tych strefach. :sweat_smile:

1 polubienie

Raczej £7 jest cap dzienny. A tygodniowy to sie zgadza.
@pawelorzech chyba ma Citymapper. Mi niepotrzebny wiec sie nie interesowalem.

1 polubienie

Ok, witam. Już mówię: dzienny cap w strefie 1-2 to £7. Co znaczy, że jeśli będziesz jeździć mniej - zapłacisz mniej. Ale jeśli będziesz jeździć więcej - wydasz maksymalnie £7. Jest też cap tygodniowy - wynosi on z tego co pamiętam £35.

Citymapper pass jest niby spoko, ale: jeśli nie masz zamiaru tam zamieszkać to nie ma to sensu. W Tosie mają chyba wpisane, że musisz przynajmniej dwa miesiące (?) mieć go wykupionego. Generalnie - nie ma jakiejs super wartości w tym passie. Szczególnie, że jeśli nie jeździsz - to nadal zapłaciłeś za przejazdy już.

Najważniejsza rzecz - przykładaj kartę płatniczą. Zawsze tę samą. Nie raz telefon, raz karta. Zawsze ta sama karta w ten sam sposób. Bo inaczej nie będziesz mieć capów.

Pozdrawiam

3 polubienia