Touchbarowy setup

Korzystając z GoldenChaos i BetterTouchTool osiągnałem chory touchbarowy setup XD

Przy okazji odkryłem, że można robić screenshoty touchbara - CMD+SHIFT+6 :rofl:

Przycisk po lewej służy i jako ESC i jako Fullscreen. (dotknięcie ESC, przytrzymanie fullscreen, chyba, że nie ma jak użyć ESC to wtedy dotknięcie do fullscreena wystarczy)
Przycisk maila wkleja mi mojego maila :sweat_smile:
Przycisk Airpodsów pro ułatwia łączenie, nie zawsze dzieje się to niestety automatycznie.
Reszta chyba mówi sama za siebie.

A no i najważniejsze:
Regualcja głośności dwa palce lewo-prawo
Regulacja jasności ekranu 3 palce lewo-prawo
Regulacja jasności klawiatury 4 palce lewo-prawo

@pawelorzech może jeszcze docenisz ten touchbar XD

Standardowo:


Z CMD - dock:

Z Option - zarządzenie oknem:

Z Control - tu jeszcze nie wiem co będzie finalnie, ale na razie są statsy:

Zapomniałem, po przytrzymaniu godziny pojawia się kalendarz:


a po przytrzymaniu pogody pojawia się więcej info:

13 polubień

to jest szalone

drobne ulatwienie:

BetterTouchTool
https://folivora.ai/
8,5$ - lifitme z upgradami do 2 lat
20,5$ - pelny lifetime

GoldenChaos - free

2 polubienia

BetterTouchTool jest tez dostępny w setappie.

Wow, ok, jestem pod wrażeniem. U mnie jest tak standardowo jak mogłoby tylko być.

2 polubienia

tylko dopytam, czy nie było by Ci łatwiej (bo jak rozumiem wklejasz tego maila gdzieś podczas pisania tekstu) zrobić sobie text replacement? Dajmy na to “/ml” i wkleja adres mailowy? W sensie robiłbyś to bezwzrokowo a tak piszesz, odrywasz oczy od ekranu, patrzysz na touchbar, wybierasz maila po czym znowu ręce na klawiaturę.

A tak poza tym to widzę, że mocne tweakowanie wjechało! :slight_smile:

Miałem tak, dalej mam, ale często mnie to denerwowało, bo nie działało jak trzeba.

hmmm… Tzn? Nie działa Ci wklejanie czy synchronizacja? Ja powiem szczerzenie wyobrażam sobie pracy bez text-replacement. I tego, że działa to identycznie na wszystkich urządzeniach. Co 3 wiadomość mail jaką piszę wykorzystuje przynajmniej jeden skrót.

1 polubienie

miałem po prostu źle ustawione, bo ustawiłem pod słowem “mail” żeby zastępowało mi na mój adres mailowy, więc to akurat moja wina XD, ale np nie działa to też w przypadku dodawania, edycji wpisów w 1Password, a wklejanie z touchbara działa.

2 polubienia