Дісней Плюс 🧅

Dobra. Mam dla Was taki hit od Andrija, że Was powysadza z majtek. Z butów też.

Ponieważ w Polsce nie macie jeszcze D+ to z przyjemnością przeprowadzę Was przez labirynt, na którego końcu czeka Was Disney+ za 170zł* rocznie xD

Tylko z góry ostrzegam, że to jest przeprawa jak wpław przez wzburzony Atlantyk, ale może komuś się będzie chciało. Jeśli ktoś się pokusi to dajcie znać xD

1. Zakładacie nowe Apple ID. Logujecie się nim do AppStore, wybieracie region USA.

2. Pobieracie aplikacje Disney+ (musi być z tego nowego Apple ID, nawet jeśli macie sklep US na swoim, to musicie z tego. A jeśli macie już pobrana aplikacja, to ja usuwacie i pobieracie z tego nowego Apple ID)
    Teraz Was AppStore poprosi o wprowadzenie danych adresowych, wiec sobie wpiszcie cokolwiek, byle ten adres istniał.

3. Jak macie już pobrane to Disney+ to wchodzicie w AppStore i zmieniacie region na… Turcję xD

4. Again, wpisujecie jakiś z dupy turecki adres, byleby istniał.

5. Kupujecie gdzieś Gift Cardy do tureckiego iTunesa i je redeemujecie w AppStore. Miesięcznie potrzeba Wam <60TRY (17zł), rocznie <600TRY (170zł)

6. Odpalacie VPN na USA i włączacie aplikacje Disney+. Z jakiegoś magicznego powodu możecie teraz zasubskrybować D+ po stawkach tureckich, w lirach, mimo że W TURCJI DISNEY+ JESZCZE NIE MA xD (dlatego musieliście najpierw pobrać z us sklepu)

7. Zakładacie konto w disneyu (możecie śmiało już na swój normalny e-mail) i subskrybujecie używając kasy z tych gift cardów.

8. Możecie się spokojnie przelogować na swoje konto w AppStore, bo płatność jest przypisana do Waszego konta w Disney+.

9. Disney+ będzie Wam działało po VPN w każdym miejscu, w którym jest oficjalnie dostępne, wiec wkrótce także w Polsce.

*Andrij kupuje te giftcardy z tego samego sklepu, w którym kupuje te netfliksowe tureckie, wiec jest z lekka marżą. Tak na oko to nie wychodzi 170zł, tylko koło 200, ale pewnie da się znaleźć w msrp jak się ktoś dobrze zakręci.

Bardzo chciałbym zobaczyć turecką rodzinę Disney+ xD

Слава Україні

image

17 polubień

PS: Andrij dalej, choć na razie bezskutecznie, kombinuje jak się podpisać do argentyńskiego Disneya, gdzie płaciłby tylko 145zł za rok :upside_down_face:

2 polubienia

Eh… jak ja zaproponowałem zrobienie kont pod YouTube Premium na argentynę za 1/10 ceny, to zostałem zrugany, że to przeze mnie takie firmy nie chcą wchodzić na nowe rynki i żebym ogólnie spadał na szczaw, a tu widzę pełne poparcie… Smutne.

2 polubienia

Cos mi sie zdaje, ze Piotrek nawrocil sie na droge swietej cebuli, a Andrij te jego alter ego :joy:

7 polubień

Powtarzam po raz n-ty: potępiam zakładanie rodzinek „wielodomowych”, jeśli regulamin tego zabrania (Netflix na przykład bardzo wyraźnie tego zabrania) i tak samo potępiam wykupowanie usług poza krajem, w którym jesteśmy JEŚLI TA USŁUGA JEST W NASZYM KRAJU DOSTĘPNA.

Disney+ w Polsce dostępne nie jest, wiec jeśli ktoś chce mieć dziś, to nie rozumiem, czemu ma płacić $8 miesięcznie w USA, skoro może zapłacić $4 w Turcji.

Płacenie poza krajem, jeśli usługa jest u nas dostępna jest z dwóch powodów trochę samookaleczeniem się. Po pierwsze odbierasz swojemu krajowi podatki (o ile wielka firma cokolwiek płaci), po drugie, i to nawet ważniejsze, psujesz lokalne statystyki tym samym zniechęcając usługodawcę do inwestowania w Twój rynek i język.

Dlatego zawsze jestem po stronie zapłacenia tych dwudziestu złotych, jeśli mamy taka możliwość w naszym kraju. Nikt od tego nie zbiednieje, rodzinki i Argentyna są stworzone tylko i wyłącznie ze skąpstwa i nie oszukujmy się: w dzisiejszych czasach mamy raj w dostępności do contentu i ceny są fenomenalne w porównaniu do czasów, kiedy wszystko musieliśmy kupować.

Andrija tez o to ciśnę, bo chłop nawet dobrze zarabia, a bawi się w takie rzeczy.
Zauważ tez, że jak pisałem o YT i Netfliksie to nie zostawiłem Wam specjalnych instrukcji, mimo ze to tez jakiejś gimnastyki z tego co pamietam wymagało. Ale macie w Polsce, to płaćcie w Polsce.
Disneya nie macie. To teraz możecie mieć.

Thanks for coming to my ted talk :heart:

6 polubień

Czyli rozumiem, że w czerwcu rezygnujesz z subskrybcji w Turcji czy innej Argentynie i kupujesz w PL? Bo trochę mnie to 170zł rocznie w kontekście wchodzącego 14 czerwca D+ do Polski trochę zbija z tropu.

1 polubienie

Piotrek nie ma tej subskrypcji z tego co rozumiem. W kwietniu powie nam, żebyśmy zapłacili w PL, bo możemy i jeśli chcemy być poważnie traktowani na rynku światowym przez jakieś usługi - to lepiej rzucić złotówami.

1 polubienie

Czyli kombinacji od groma żeby przyoszczędzić 10 zł miesięcznie?

Jeżeli się nie mylę koszt D+ dla PL na rok będzie wynosił 289.99 zł.

Zastanawiam się czy warto.

odpadłem na pierwszym punkcie :smiley:

Ja to jeszcze wrzucę obszerniej do innego tematu ale ja kompletnie nie w takie kombinowanie. Albo coś jest proste i stabilne albo kompletnie mnie nie interesuje.
Ciśnij Piotrek Andrija! On ma polską duszę lat 90 a świat poszedł do przodu. Za te zaoszczędzone 10 zł nawet się dobrego piwa miesięcznie nie napije a ile to kombinowania, zmarnowanego czasu. I potencjał, że wszystko się wyjebie na ryj jak tylko D+ będzie chciało się z tym coś zrobić.

1 polubienie

OK, to może w Polsce faktycznie. W Kanadzie to ponad dwie stowy różnicy, ale ja mam wrażenie, ze w tym wypadku to chodzi bardziej o „ale wydymałem system”, niż zaoszczędziłem.
Swoją droga skoro nie warto za 10zl miesięcznie, to czemu mamy tu rodzinki Spotify i Apple Music? :wink:

1 polubienie

Ja rozumiem, że jemu chodzi o zasadę i “dymanie systemu”. Nawet to rozumiem ale coraz mniej szanuje.

10 zł a rodzinki - jeśli coś jest proste w realizacji i działa stabilnie a do tego oszczędza kasę to czemu nie? (tak, wiem - kwestie moralne.)
Mi chodzi o sytuację, gdzie wydatek czasu jest totalnie niewspółmierny do osiąganych zysków właśnie w imię zasady “dymania systemu”. Tylko finalnie dymasz sam siebie.

2 polubienia

Nie wiem :smiley: Mnie przerasta rodzinkowanie, opłacam sobie wszystko sam, lub współdzielę z najbliższymi.

2 polubienia

Służę wyjaśnieniem:
To, co jest dostępne w Kanadzie, mam w Kanadzie. To, co jest dostępne tylko w US - mam w US (a to prawie cała moja live telewizja, wiec niestety największy wydatek zostaje za granica)
HBO mam w Polsce, bo w Kanadzie Maxa nie ma. Jak (a właściwie „jeśli kiedykolwiek”) wejdzie Max do nas, to dociągnę do końca opłacona w Polsce subskrypcje i również przeniosę.

Zgadzam się z tym w 100%. Tez uważam, ze nie warto, ale wiem tez, że mamy tu na forum dużo cebulki w tym dziale. Nie wiem tez na ile stabilnie to działa.
Mogę natomiast powiedzieć jak stabilnie działa mi HBO i ile czasu na to poświęciłem:
Pare dni męczyłem się z kartą i VPNami jak próbowałem się zarejestrować przez stronę i się poddałem, bo musiałbym prosić o pomoc kogoś w Polsce i z polska karta i się bujać z przesyłaniem pieniędzy, a to już za dużo.
Potem żaliłem się polskiemu koledze jak mi smutno, i dowiedziałem się od niego, ze w polskim AppStore jak się wykupi na rok, to tez jest taniutko.
Założenie konta i kupienie giftcardów zajęło mi 15 minut, jak za rok będę zwiększał balans, to tez mi pewnie 10 zajmie. Działa tak samo, jak działało amerykańskie konto. VPN i tyle. Jedyny minus to to, że dostaje powiadomienia i maile po polsku i mi to burzy feng shui, bo wszystko inne mam po angielsku.

Cos mi dzis mignęło, ze Microsoft pracuje nad rodzinnym gamepass. Mam nadzieje, ze Andrij tez sie zajmie tym projektem :smile:

Tak całkiem serio, ktorego vpn uzywasz do hbo ?

W to raczej wątpię, bo on jeździ tirem, wiec chyba dużo nie gierkuje.

1 polubienie

TL;DR: ExpressVPN

Nie wiesz nawet ile mam w tym temacie do powiedzenia. Ostatnie dwa tygodnie spędziłem wyłącznie na rehabilitacji nóg i szukaniu idealnego vpn. Idealnego vpn nie ma.

Ostatecznie wróciłem z podkulonym ogonem do ExpressVPN, bo dziala generalnie ze wszystkim. To, jak szybko się łączy ten ich protokół Lightway zawstydza nawet wireguarda.

PIA VPN byłby vpnem idealnym (działa z HBO, ma przewspaniałą aplikacje), ale miał dwie wady: wykrywa go Amazon, wiec tracę dostęp do us katalogu Prime Video i nie mogłem na nim założyć polskiego konta w HBO. Tez wykrywało, bo nie było w Polsce dedykowanego serwisu streamingowego.

WeVPN tez działa raczej ze wszystkim, ale aplikacja ssie, a serwery są wolne i lubią buforować jak się coś oglada, mimo ze w soeedtestach daje najlepsze wyniki. Szkoda, ze mam subskrypcje opłacona do stycznia xD

2 polubienia

image

1 polubienie

Moje zdanie nt takiego kombinowania jest raczej znane i dopóki mnie stać to kupię jak człowiek, a jak mnie nie będzie stać to nie kupię i już, ale chciałbym wiedzieć jakim cudem w ogóle ktoś to znalazł? :smiley:

Do czerwca warto. Od czerwca tylko się opłaca.
Jest jeszcze jedna sprawa…
Je szczerze mówiąc tak sobie policzyłem w głowie, że do czerwca to w sumie pol roku xD
Przecież 2022 się dopiero zaczął, czerwiec akurat tuż przed wakacjami, no to pol roku jak nic :man_shrugging:t2:

3 polubienia