Tonsil

Pamiętam, że jak byłem w liceum (jakieś 100 lat temu) to synonimem kozackich głośników były, produkowane we Wrześni, kolumny Tonsil Altus.

Byłem święcie przekonany, że Tonsil albo już nie istnieje albo robi wyłącznie jakieś high endowe głośniki hi fi dla melomanów.

Jakież było moje zdziwienie gdy dzisiaj Instagram podrzucił mi reklamę Tonsil Polska ze słuchawkami BT ANC.

I powiem szczerze - spróbowałbym bo firma nadal ponoć produkuje wszystko(!) we Wrześni.

Tym samym chciałbym zadać pytanie czy ktoś może coś miał do czynienia (bo internet milczy)

2 polubienia

No bez kitu mają te rzeczy za darmo… mimo iż słuchawek i tak już mam za dużo to chyba się skuszę. Dzięki za cynk!

1 polubienie

Ja tak bardzo nie potrzebuje słuchawek, ale kurde no. Tonsil.

1 polubienie

Ale serio wierzycie że to są słuchawki robione w Polsce? To pewnie taki Goclever czy KrugerMatz

Spróbuję to sprawdzić, natomiast na ich stronie tonsilproducent.pl mają napisane że wszystko robią we Wrześni (“…cała produkcja Tonsilu odbywa się w Polsce w jednym zakładzie produkcyjnym we Wrześni”). Jeżeli to prawda, to w nosie mam gdzie jest robiona obudowa, jeżeli driver jest z Polski od producenta z 75-letnim doswiadczeniem.

Ale jakby ktoś miał dojścia i to sprawdził to byłoby super :smiley:

Ja mogę co najwyżej podpytać ludzi z branży eventowej czy mają przełożenie

PS: tak na marginesie to Chińczycy potrafią zrobić fajne słuchawki, choćby Anker Soundcore czy Taotronics

Mogę potwierdzić, że robią we Wrześni. Nawet chyba rok temu mieli wybuch przy mieszaniu chemikaliów.

1 polubienie

Walter White likes it

4 polubienia

Jak się obejrzy ich ofertę nie w sklepie ale właśnie na stronie, to nie ma tam ani słowa o słuchawkach. Jest tam typowy Tonsil czyli kolumny głośniki itp. i to robią faktycznie w Polsce, ale te słuchawki to by potrzebowały oddzielnej fabryki, i Tonsilu to moim zdaniem jest tam tylko naklejka. Co oczywiście nie znaczy że są złe.

Napisałem maila z zapytaniem.

Inną metodą jest zapewne kupić i sprawdzić na pudełku :slight_smile:

2 polubienia

I wsio jasne :smiley:

Pochodzę z Wrześni. Bywam tam często.
Mam gdzieś wbić? Kogoś okraść?
Składajcie zamówienia :laughing:

2 polubienia

Ja się trochę boję, że to będzie jak z Unitrą
tak, super, jest marka, ale jakość z tyłka

1 polubienie

Jak nie odpiszą na maila to może zajrzysz do ich sklepu firmowego i posłuchasz tych słuchawek?

Przymierzałem się do Soundcore Space ale jak mógłbym wspomóc rodzimy biznes to czemu by nie

Tak, nie ma sprawy. Możemy to ogarnąć.
Daj znać, co i jak, a postaram się wlecieć.

3 polubienia

Nie ogladałem, ale chyba w temacie:

Czekałem na ten odcinek :smiley:

No i kurna dalej nie wiem co robić. Te Tonsile kuszą, a jednocześnie w podobnej cenie jest Soundcore Space NC.

EDIT: A z trzeciej strony moja dziewczyna właśnie mi mówi, że NIE SĄ MI POTRZEBNE SŁUCHAWKI (i cholera, ma dużo racji)

Tak naprawdę to nadal wiele nie wiadomo, podobno brzmią ok, ale co z trwałością, baterią, lagami, parowaniem BT itd.

1 polubienie

Przekładam zakupy słuchawek na lato. Do lipca zapewne będzie więcej recenzji.

Na razie i tak mam długą listę rzeczy do kupienia.