🎙️ To są faaajne podcasty

Zawsze chciałem miejsce, w którym mogę polecić podcasty. Ostatnio wrzucałem dużo na naszą grupę na telegramie, ale może warto mieć takie bardziej zorganizowane miejsce jak to.

Polecam dziś: Polimaty 2. Radek robi to bardzo dobrze, odcinki są krótkie, zabawne i opakowane wiedzą i ciekawostkami. Dawno się tak dobrze nie bawiłem, więc jeśli chcecie coś z naszego, polskiego podwórka - to może być dobry krok!

5 polubień

Ja tam dużo podcastów nie słucham, to podzielę się wszystkimi.

  • Na Podsłuchu - podcast od niebezpiecznika,
  • Vox Worldly - sporo odcinków jest wtórnych, ale te które nie są, to warto,
  • The Good Place Podcast - must-listen dla fanów serialu, świetnie wypełnia tęsknotę za kolejnymi sezonami,
  • Yes Was Podcast - nie wiem czy znacie, taki niszowy podcast o technologii. :see_no_evil:
4 polubienia

Ja ostatnio lubię sprawiać dyskomfort u współpasażerów komunikacji miejskiej niekontrolowanymi wybuchami śmiechu ze słuchawkami w uszach i do takich celów polecam Dwóch Typów Podcast. Oczywiście ten typ humoru trzeba lubić, mnie bawi, może ktoś z Was też śmiechnie.

8 polubień

Właśnie się za to zabierałem, ale sam jeszcze mam nieprzesłuchane, to wolałem w ciemno nie polecać. Ale skoro tak, to może to przyspieszę.

1 polubienie

Na poważnie:

  • Nauka XXI wieku - bardzo rzetelny i pełny treści - najczęściej wywiady z różnymi naukowcami przybliżające świat wokół nas. Kilka tematów:
    Aromaterapia, Pszczoły, Noble z fizyki 2018r z omówieniem, Oceanografia, Elastomerowe roboty, Neutrino, Nano Carbon, Perowskity, Po co nam płeć… 85 odcinków
  • Ojcowska strona mocy Jak być ojcem w tych szalonych czasach

Mniej poważnie:

  • Baniak Baniaka Zapisy sesji RPG zgranej drużyny, najczęściej 4-5 graczy i MG (Michała Bańki).
  • Sesje na podsłuchu j.w. ale inny zespół i inne światy.
  • W wolnej chwili - dwóch prowadzących komentuje absurdalne artykuły z polskiego internetu.
3 polubienia

Nerdy Nocą o wszystkim i niczym
Kryminatorium. Sami zgadnijcie o czym
Podcast Radioaktywny. Rozmowy z ciekawymi osobami
Zmacznego o historii jedzenia. Drugi podcast prowadzącej Radioaktywny
ZvZ o popkulturze
CzytuCzytu o książkach
Masa kultury trochę już nie ma czasie ale najlepszy o popkulturze. Szczególnie jak lubicie Tomka Kruza.
Otwieracz. O życiu

5 polubień

A propos kryminalnych to jeszcze Zabójcze historie są fajne.
A propos innych to Joe Rogan Experience, Na Podsłuchu i Macgadka.

U mnie lista do odsłuchu jest dosyć długa ale regularnie słucham obecnie tych kilku:

ATP - chyba nie trzeba nikomu przedstawiać
Analogue - warto słuchać od początku, wiele ciekawych zagadnień i tematów, chociaż obecnie trochę siadło. Zacząłem słuchać od kiedy Paweł polecił w YWP :smile:
AppStories - tu jestem trochę do tyłu
The Podcast - odkryłem niedawno, chłopaki dają radę
Bo czemu nie - większość odcinków ciekawych, chociaż zdarzają się mniej interesujące tematy. Czasem bawi mnie też podejście do życia prowadzących. Krzysiek pewnie będzie to czytał, także pozdrawiam :wink:
Podcasty a właściwie audycje sportowe od Weszło. Robią super robotę, polecam!
Warte uwagi są też na pewno Imponderabilia i MacGadka.

2 polubienia

Daj głos podcast – psy, najlepiej.

Do dechy – auta, też fajnie.

RMF fakty – wiadomości. Te same co w radio, co godzinkę wrzucane nowe.

6 polubień

Ten Do Dechy ostatnio przystopował - nie mają za bardzo czasu :frowning:
Do Dechy by night to ich gałąź rozrywkowa.
Jeszcze słucham rozrywkową Rolicję
Wielki przemilczany: Shufflecast mieszający w technologiach

1 polubienie

Ej, ale podawajcie linki do podcastów, szybciej będzie można znaleźć. Takie Do Dechy (które akurat znam) daje bardzo wiele wyników w google i ktoś może nie znaleźć.

1 polubienie

Nikt nie napisał o rozgrywce i forumogadce? :thinking::thinking::thinking: Toż to prekursorzy!

5 polubień
  1. Podsłuchane - bo w zasadzie nie ma sensu rozdzielać na poszczególne
  2. Arhn.news - Świezutki wytwór arhn.eu - newsy gierkowe
  3. Krokiet Kast - najbardziej regularny gierkowy podcast na świecie
  4. Do początku - słucham tych Panów od początku i póki co trzymają poziom.
  5. Nerdy Nocą - jak chcecie się o czymś dowiedzieć to polecam.
4 polubienia

Polecałem na Telegramie. Uwaga, bardzo krótkie, bardzo mocne. Reportaż o kobiecie, która właśnie umiera na raka. Smutne, ale jest tam Iskierka nadziei i szczęścia jakiegoś w tym wszystkim. Bardzo trudny temat, myślę, że warto.

Julie

Z zamkniętych opowieści polecam Habitat dla fanów kosmosu. :rocket:

1 polubienie

O tak! Zdecydowanie. Bardzo ładny podcast i bardzo ciekawy. Szybko się tego słucha :slight_smile:

Ale Wam teraz przywalę.

Chyba muszę to podzielić na kategorie.

True Crime:

Pierwsze trzy podcasty są ze stajni kanadyjskiego CBC - absolutne złoto jeśli chodzi o narrację i produkcję.

Someone Knows Something (:uk:) - każdy sezon to inna historia. Wzór do naśladowania w tej kategorii. 10/10

Finding Cleo (:uk:) - tylko jeden sezon. Złoto. 10/10

Uncover (:uk:) - każdy sezon to inna historia, prawie tak dobry jak fenomenalny SKS. 8/10

In The Dark (:uk:) - każdy sezon to inna historia, na równi z SKS. Perełka wśród podcastów. 10/10

Dr. Death (:uk:) - tylko jeden sezon. 7/10

Dirty John (:uk:) - tylko jeden sezon. 9/10

Broken Harts (:uk:) - jeden sezon. 7/10

Bear Brook (:uk:) - jeden sezon. 8/10

Serial (:uk:) - wiadomo, legenda tej kategorii. Każdy sezon to inna historia. Pierwszy sezon 10/10, drugi 9/10, trzeci 7/10.

Shittown (:uk:) - jeden sezon. również perła. 10/10.

Cold (:uk:) - dopiero zaczynam słuchać, ale „ludzie z branży” polecają.

The Dropout (:uk:) - historia Theranosa i Elizabeth Holmes - chyba nie trzeba tłumaczyć. Jeden sezon. 8/10.

Conviction (:uk:) - jeden sezon. 8/10

Polityka:

Pod Save America (:uk:) - komediowo-newsowy podcast prowadzony przez byłych doradców prezydenta Obamy. Bardzo dobry. Nie dla prawaków. 9/10

Pod Save the World (:uk:)- prowadzony przez jednego z twórców Pod Save America. Ten sam klimat, ale dotyczy polityki międzynarodowej. 9/10

Technologia:

MacGadka (:poland:) - bardzo przyjemny podcast okołoapplowy. Czasem heheszki, czasem mocno techniczny, ale zawsze świetny. Bardzo szybko przywiążecie się do prowadzących, bo są cudowni (obecni, czyli Michał i Miłosz, bo kiedyś tam był MacKozer, a MacKozer to wiadomo - fuj fuj) 9/10

Lifestyle/internety:

Hello Internet (:uk:) - być może najlepszy podcast w historii podcastów. Prowadzony przez CGP Greya i Bradyego Harana - edukacyjnych youtuberow. Właściwie każdy odcinek to gwarantowany płacz ze śmiechu. 10/10

Cortex (:uk:) - CGP Grey i Mike Hurley z Relay FM uczą jak żyć efektywnie, zarządzać czasem i jakich narzędzi używać. Również mocno smieszkowy. 9/10.

The Pitch (:uk:) - jeśli lubicie Shark Tank albo Dragons’ Den, to będziecie lubić The Pitch. 8/10

StartUp (:uk:) - słuchałem tylko sezonu pierwszego, gdzie Alex Blumberg zakłada Gimlet „na naszych oczach/uszach”. Pierwszy sezon 7/10, później nie wiem.

https://podcasts.apple.com/us/podcast/startup-podcast/id913805339

Komediowe:

The Misfits (:uk:) - jeśli macie mroczne poczucie humoru i kupę dystansu do siebie i świata, to będziecie sikać po nogach. A jeśli Wasz instagram jest pełen selfie z filtrem typu snapchatowy pies i pseudointelektualnymi podpisami z Notebooka i A Walk to Remember, to omijajcie szerokim łukiem. No, może poza odcinkiem „The Poland Story” - bo to jest złoto either way. 9/10

Call Her Daddy (:uk:) - podcast o seksie, jak żaden inny. Pierwsze odcinki są wyborne, potem jest niestety mocno słabo. Warto słuchać do momentu, kiedy uznacie, że zrobiło się kiepsko. Dalej lepiej nie będzie. Pierwsze odcinki 8/10, później 3/10

https://podcasts.apple.com/us/podcast/call-her-daddy/id1418960261

Formuła 1: (sorry, musiałem. Każdy powinien być fanem F1😉)

Chequered Flag (:uk:)

WTF1 (:uk:) - bardziej śmieszkowy od CF, ale oba świetne.

Odpuściłem takie oczywistości, jak Reply All, ATP, The Talk Show, Upgrade, Connected, czy H3, bo zakładam, że większość je zna. Jeśli kogoś wciągnie True Crime, ale nie ma czasu na całe sezony, to polecam True Crime Garage i Generation Why, gdzie zazwyczaj jedna historia to 1-2 odcinki. Najciekawsze są wczesne odcinki.

A sentymentalnym, OG słuchaczom podcastów przypominam, że dalej można posłuchać archiwalnych odcinków Polskiego Detroit. Kto wie, ten wie.

6 polubień

Jesteś złotem. Nie wszystko znałem - więc biorę i będę słuchać. Podziękował!

BTW. Mam przygotowany, własnoręcznie zrobiony backlog podcastów. Czyli za co się zabiorę i dokończę jak skończę słuchać to co mam teraz w kolejce. Lista jest tutaj, może ktoś znajdzie coś dla siebie.

4 polubienia

No to jest dużo linków i będzie co słuchać zdecydowanie :slightly_smiling_face:

2 polubienia

BTW @piotrek69 - już znam Twoje preferencje polityczne, więc zachęcam do tego: Chapo Trap House.. W Do By Friday często robią dużo żartów na początku, mocno nacechowanych politycznie i bardzo podobni są do Chapo.

1 polubienie