📝 To-do appki

A proszę bardzo - podrzucam referala: I’m using TickTick to boost my productivity. Try this simple & efficient to-do app. Make sure you use my link. :point_right:TickTick

Nie próbowałem w tę stronę importowania kalendarza.

2 polubienia

Daj znać czy Ci przypadnie do gustu. Dla mnie w wersji premium ma wszystko to, czego potrzebuje.

To jak coś, nie daj Boże, jebnie to klękajcie narody. 87 projektów to już jest coś do czego miałbym dwa tuziny ludzi :smiley:

Boże błogosław wszystkich Project managerów którzy muszą ze mną pracować

3 polubienia

Na szczęście tylko połowa to firmowe rzeczy, niestety uroki pracy crossobszarowej i w 7 lokalizacjach :joy: W omni prowadzę też prywatne rzeczy. Np. Każdy pokój w domu to osobny projekt, mam tam rzeczy do kupienia/przerobienia/zamontowania. Po prostu tam wrzucam rzeczy, które wpadną do głowy :joy:

1 polubienie

Według GTD (a na tym opiera się Omnifocus) projekt to przynajmniej dwa zadania, więc równie dobrze to mogą być małe projekty typu “przygotować się do wyjazdu do pracy”, aż po najgorsze projekty po kilka tysięcy zadań (oczywiście sekwencyjne).

Mam pytanie. Jaki znacie najwygodniejszy i najszybszy sposób dodawanie zadań do inbox. Idealnie aby nie wymagało to użycia rąk. Albo chociaż minimalnej ilości kliknięć.
Ja sobie wymarzyłem sposób na dyktafon. Tzn naciskam guzik, mówię, puszczam guzik - automatycznie rozpoznaje się mowa albo zapisuje się MP3, to już szczegół techniczny. Ale nie słyszałem o takiej aplikacji. Może ktoś się spotkał?

Aha, dodam, że mówienie “ok Google dodaj przypomnienie” to już jest niewygodne

Skrót z widgetu z dyktowanym tekstem jako input przesunięcie palcem i tap albo to hej Siri inbox ja tak mam i już niestety nie da się być bardziej leniwym sprawdzałem.

https://www.icloud.com/shortcuts/34bfa61a3ea74786a305efcdc13e56be

Szybciej nie umiem :joy:

1 polubienie

https://www.icloud.com/shortcuts/3002516f79a04eb3a178bfcadc01fd76
Ewentualnie tak :joy:

Na Androidzie…

1 polubienie

Czekałem na tę odpowiedź. Pewnie da się w Taskerze na podobnej zasadzie czy coś. Z Todoist da się po angielsku pogadać przez asystenta. Trzeba poprosić o rozmowę z nim i wtedy wydawać komendy.

1 polubienie

Dzięki ale to totalnie niewygodne. To powinno działać błyskawicznie. Mam myśl, cyk i zapisane. Bez zbędnych dyskusji z asystentem. Szkoda że mamy tak wypasione komórki a nie jesteśmy w stanie dogonić podstawowej funkcjonalność dyktafonu.

Mam tę samą myśl. Ale to by trzeba korzystać z jakichś natywnych remaindersów Google.

Ale jak chcesz zwykłą funkcjonalność dyktafonu to czemu sobie nie ustawisz np. że systemowy dyktafon Ci się włącza pod jakimś gestem?

Albo nie ściągniesz np. takiej apki:

(nie widzę jej w Google Store, ale zapewnie znalezienie APK zajmie mniej niż 5 min).

Chyba, że chodzi Ci o voice-to-text to wtedy jest to dużo bardziej zaawansowane niż “podstawowa funkcjonalność dyktafonu” (still, pewnie da się do załatwić np. skrótem ekranowym).

“you have to unlock the phone” - to kladzie sprawe. Jest sporo aplikacji dyktafonu w sklepie, i moze ktoras umozliwia nagrywanie np po kilkukrotnym nacisnieciu jakiegos przycisku, nawet na zablokowanym telefonie. To dopiero polowa sukcesu, bo teraz taki plik powinien trafic do inboxa. Pewnie da sie to ogarnac jakims Taskerem, ale nie o to chodzi. Szukam programu TODO, ktory ma taka funkcje wbudowana. Wyobrazam sobie ze za pomoca jakichs kombinacji klawiszy, gestow, czy rozpoznawania mowy, jest to szybkie latwe i przyjemne bez tluszczenia wlosow na klacie :wink:

No to to przekracza wszystkie, nawet super zaawansowane funkcje dyktafonu. Chyba że masz na myśli dyktafon który po całym dniu dajesz asystentowi/asystentce żeby przesłuchała wszystko i uzupełniła Ci kalendarz.

W takim wypadku nie rozumiem jakim problemem jest powiedzenie do Google Home “add x to my to do list”

Działa z listami w Keep (mam tak dwie listy: Tasks i Shopping list), z tego co widzę działa też z Todoistem (@pawelorzech pewnie może sprawdzić czy działa)

Oczywiście działa tylko w języku Szekspira ale to chyba normalne.

@pawelorzech postanowiłem się dokształcić Obraz

1 polubienie

Powiedz czy warto jak coś. Ja ostatnio rozważam trochę żeby też poczytać, może czegoś się więcej nauczyć, ale jakoś nie jestem pewien czy chcę sobie JESZCZE więcej zadań zrobić… Już i tak mnie to przytłacza trochę i prokrastynuję

3 polubienia

Czy dochodzimy do momentu, w ktorym natlok taskow, systemów i zadań zaczyna powodować, że będziesz szukać minimalistycznego managera zadań, czy do tego jeszcze chwila? :wink:

4 polubienia

Nie, nie, zrobię sobie kolejną perspektywę “REAL REAL SOON”. :smiley:

2 polubienia