Thermomix - opinie uzytkownikow

w zasadzie to trzeba to rozszerzyć co napisałeś o dosłownie wszystko. Polacy mają niestety na każdym forum podobnie - lepiej jakbyś w tym US był na zasiłku i chodził do Costco polować na okazje, a my tu kupowali najtańsze rzeczy i polowali na promki w biedronce.

Kupisz coś droższego to jesteś pojebany i wypierdalaj krezusie, owco co da sobie wcisnąc wszystko

3 polubienia

Nikt tak nie napisał w tym wątku.

1 polubienie

Kto tak napisał?

Proszę się uspokoić i nie dostarczać Orzechowi roboty na nowej drodze moderatorskiego życia. Do czego to doszło, żebym to ja był głosem rozsądku :smiley:

11 polubień

Ja tam lubię patrzeć jak świat płonie

3 polubienia

A jak go zgasić, dowiecie się z tematu o gaśnicach

14 polubień
1 polubienie

Tymczasem w Polsce

Czyli sąd uznał że lidlomix jest tak samo dobry jak oryginał? :slight_smile:

Kradzież intelektualna udowodniona w sądzie nie jest uznaniem jakości tylko skurwienia.

7 polubień

Wiesz - jakby tak do tego podchodzić, to i thermomix kradnie, bo akurat miksowanie czy gotowanie czy mieszanie to nie jest ich wynalazek.
Poza tym nie wierze, że lidl, aldi, biedronka i kto tam jeszcze to ma poszli w podróbki bez ekspertyzy prawnej że ma to ręce i nogi.
A teraz to po prostu prawnicy zarobią swoje, a skończy się pewnie jakaś ugodą.

PS wifi czy ekran dotykowy czy nawet strona z przepisami to tez nie wynalazki vorverka :smirk:

Artykuł sprzed wyroku:

Jak dobrze rozumiem pierwotny patent TM wygasł, ale Lidl był dość bezczelny w kopiowaniu najmniejszych detali które są ciągle chronione.

super tłumaczenie z translatora:

W sądzie pojawili się eksperci obu stron. Nie chodziło o big picture. Wszakże maszyna kuchenna, która sama gotuje, już dawno przestała być chroniona patentem. Chodzi o szczegóły, takie jak mechanizm łopatkowy, który wyłącza się po otwarciu pokrywy, czy wbudowana waga, która przez cały czas pokazuje wagę potrawy, umożliwiając bardzo precyzyjne dodawanie składników. “Coś tak prostego jak ważenie podczas gotowania wydawało się przez długi czas niemożliwe” - powiedział sądowi przedstawiciel firmy Vorwerk.

Nie pierwszy pozew patentowy przeciwko Lidlowi
Wyrok zostanie wydany za kilka tygodni. Czy będzie to z korzyścią dla Vorwerk, jest wątpliwe. Siedem lat temu podobny pozew został złożony w Hiszpanii. W tym czasie Vorwerk pozwał do sądu robota kuchennego hiszpańskiej marki Taurus i przegrał.

Dla spółki Lidl nie jest to jedyny przypadek naruszenia patentu w Hiszpanii. Przedsiębiorca z Walencji pozwał sieć supermarketów za skopiowanie jego “Vegan Milker”. Za pomocą kubka, filtra i tłuczka można szybko i tanio przygotować wegańskie mleko każdego rodzaju. Lidl wprowadził na rynek niemal identyczny produkt o nazwie “Ernesto Veggie Drink Maker” znacznie poniżej ceny oryginału. Stało się tak pomimo tego, że oryginalny “Vegan Milker” jest chroniony przez Europejski Urząd Patentowy w Monachium, a także w Hiszpanii, Meksyku, Chinach i USA.

Również w tym przypadku Lidl zareagował próbą unieważnienia patentu i wniósł sprawę do Sądu Okręgowego w Mannheim. Strzał okazał się niecelny. Sąd Okręgowy orzekł na korzyść hiszpańskiego przedsiębiorcy i przyznał mu odszkodowanie. Postępowanie odwoławcze w Niemczech jest nadal w toku. W Hiszpanii, sprawa “Vegan Milker” będzie rozpatrywana przez sąd gospodarczy w Walencji w lutym.

1 polubienie

Wszedłem sobie poczytać o Termomixach i innych tego typu urządzeniach, a okazało się, że ten temat, to zdecydowanie gorszy trainwreck niż Polityka :smile:

14 polubień

Ale ostatnio posucha, chyba muszę zarzucić znowu jakieś felieton w którym pośmieje się między innymi z samego siebie.

1 polubienie

Ależ to jest dobry temat… Byłem tu na początku, kiedy jeszcze była dyskusja na temat, a teraz dopiero nadrobiłem ostatnich 100 wpisów i jest to kopalnia złota… :heart:

Żeby nie było offftopu, to używam 10+ letniego TM z posagu Żony, który służy nam 2-3 razy w tygodniu bez żadnych problemów, żadnych napraw od nowości.

Jedni znajomi mają natomiast archaika kupionego jeszcze za Marki niemieckie i działa nieprzerwanie do dziś, używany chyba z podobną regularnością co nasz…

Lidlomix? Nie znam nikogo ze swego otoczenia, kto by go miał, tak się po prostu złożyło, ale jak ktoś używa i jest zadowolony - to cieszę się razem z nim :slight_smile:

9 polubień

To ja jako nowobogacki i finansowy ignorant wziąłem sobie elegancko po polsku na raty TM6 w grudniu i jestem bardzo zadowolony, przynajmniej 5 razy w tygodniu jest używany więc zakup oceniam jako udany.

Pozdro z fartem :slight_smile:

EDIT: Oczywiście wszystkim się chwalę i cookidoo sobie wrzuciłem na pierwszy ekran w moim IPHONE 12 :)))))

11 polubień

Podoba się mnie Twoj lajf stajl :stuck_out_tongue_winking_eye:

Btw szkoda, że cookidoo nie ma widgeta. Idealnie pasowałby na pierwszym ekranie mojego ajfona.

2 polubienia

Halo! Już jest widget od Cookidoo wiec można świecić przy znajomych :laughing:.

Ps. Nie mam tego sprzętu ale testuje te przepisy od kilku dni i powiem ze całkiem smacznie to wychodzi.

1 polubienie

Kurde. Myślę o tm6. Opcja ściągania przepisu i prowadzenia mnie krok po kroku kusi. Ostatnio miałem do czynienia z… TM 1. Służył do hummusu.

2 polubienia

Brałbym dla samego curry :ok_hand:

1 polubienie