👌 Ten pozytywny temat

No i ja się wypowiem w tym temacie, wróciliśmy właśnie od @Tadek znaczy z Pragi - koncert Metalliki z synem odhaczony - podobało się mocno, chłopaki dają ciągle radę i playslista kompletnie nieemerycka. No i Praga sama w sobie do odwiedzenia kolejnych kilka razy.

12 polubień

Aż mi się Slane Castle przypomniało…

1 polubienie

James uderzal wyjątkowo nostalgicznie w czesko-praskie tematy. A i syn jako zatwardziały perkusista zachwycony (“Lars sie raz trochę pogubił ale sprytnie się odnalazł”). Sympatycznie kilka godzin, praski zbiorkom to wielgachny palecgóra, nie dziwię się Tadkowi, że auta nie chce

5 polubień

Piwerko i svickova były? :slight_smile:

Na koncercie nie ale tak to i owszem. Ino co to drugie to jeszcze nie ogarniam. Ale do Pragi na bank wrócę

2 polubienia

U mnie taka kumulacja:

1. Dostałem awans i podwyżkę a jednocześnie zszedłem trochę ze świecznika i będę miał spokojniej w pracy.
  2. Byłem na audycie w Ołomuńcu i nie dość, że wszystko przebiegło super sprawnie, to jeszcze miasto fajne i nieźle ten czas spędziłem.
  3. Jeszcze tydzień i idę na 3 tygodnie urlopu.
21 polubień
3 polubienia

Jeśli zdarzy mi się jeszcze trafić do Pragi to chyba poprosze Tadka o polecenia kulinarno - miejscówkowe, takie od ziomala-lokalsa. Powyższa potrawa wygląda tak, że chyba zejdę do kuchni na małe ten tego

Pisz śmiało

Właśnie się dowiedziałem, że foka po ukraińsku to morski kotek i uważam, ze to najwspanialsza rzecz, jaka spotkała mnie w tym miesiącu.

18 polubień

Właśnie wróciłem z Chorzowa, bo byłem na stadionowym koncercie Dawida i jestem w dalszym ciągu w szoku, masterpiece. Oraz - nigdy nie widziałem tyle ludzi w jednym miejscu!

10 polubień

Zrobiłeś sobie zdjęcie z Dawidem?

Czy był rewanż z Taco w ping-ponga?

Niestety mi się nie udało

Tylko w Gdańsku, u nas był Ralph, Orkiestra MG i Rojek

Daria i Vito :heart_eyes:

Porobiłem sobie - w końcu! - kablówkę (w znaczeniu LAN) i podłączyłem sprzęty w salonie - TV, dekoder od Orange, XBOXa i - najnowszy nabytek - MIBOXa (androidTV, bo w TV nie mam tego systemu, tylko autorski Phillipsa, w którym nie ma Disney+ i HBO). TV nie widzi internetu - mimo tego, że w statusie pokazuje prawidłowe połączenie z ruterem. Na szczęście na Wifi działa - jest podłączony na 5GHz.
Dzięki kablowi obraz z dekodera nie ma artefaktów :slight_smile: (początkowo był podłączony na paśmie 2.4GHz, potem przeniosłem na 5G, teraz kabel), aktualizacje gier też są o wiele wygodniejsze.
Szkoda tylko, że ten MIBOX też nie ma portu LAN, ale daje radę. Jeszcze tylko go przerzucę na 5G i pasmo 2.4 zostanie tylko dla SmartItemów

2 polubienia

MiBoxa można podłączyć po kablu np. za pomocą czegoś takiego: https://www.euro.com.pl/huby-usb-i-stacje-dokujace/natec-hub-usb-2-0-dragonfly-3-porty-rj45.bhtml

Jak masz MiBoxa to po co Ci internet w TV?
MiBox robi i za system i za chromecast.

+1 dokładnie tak miałem podpiętego MiBoxa

1 polubienie

Dla jaj? Na TV latorośl obsługuje sobie Netflixa i Youtube, ja mam na MIBOXie dodatkowo jeszcze HBO i Disney+. Mam też co prawda to też na XBOXie, ale:

1. Zużywa o wiele więcej prądu
  2. Moje konto jest zabezpieczone. więc za każdym razem muszę wpisywać hasło,
  3. Zanim się dokopię do apki to trochę czasu upłynie. A jak jeszcze wejdzie aktualizacja w tle…
    Dzięki @hoook84, jak będę potrzebował, to wrócę do Twojego postu. Na razie jest OK

XBoxa pomijam, bo to jak oglądanie Netflixa na PS4 - niby można, ale po co.

Ale z MiBoxem chyba się dało ustawić HDMI CEC i mieć jednego pilota do wszystkiego. Stąd moje pytanie o sensowność łączenia TV z Internetem.