Ten o gadżetach (Nowości, nadchodzące i zbędne gadżety)

1 polubienie

Chyba specjalnie nie pokazali żadnego filmu na nim tylko jakieś śmieszne animacje. Jako wystawa TV w muzeum spoko, z każdej strony widać to samo. W domu? Wątpię, bynajmniej nie widać tego z tego “trailera”.

Od kilku lat LG ma swój przezroczysty telewizor i tak to wygląda.

Kozacko to wygląda. Te TV mają sens wyłączenie na jakichś wystawach czy to na stoisku z zegarkami, czy w to muzeum z jakimś kolażem zdjęć/filmem w ciemnej sali :wink:

Wszystkie filmy SCI-FI takie mają. Minority Report, Iron Many! Jak to się może nie sprawdzić?! :smiley:
Ja nie widzę zastosowania ale się jaram :smiley:

W sumie to o tym jest ten wątek(kupić i nie używać), zapomniałem :laughing:

1 polubienie

LG ma, ale Xioami pokazała pierwszy który można kupić (coś koło 6k$).
Nie wiem jaki jest sens poza gadżetem. Ale na pewno znajdą się chętni.

Sens jest wbrew pozorom bardzo duży. Większość ludzi ogląda Tv przez krótki czas dziennie a jak TV jest wyłączony to te 55 czy 80 cali czarnego plastiku straszy. Dlatego pojawiają się pomysły takie jak wyświetlanie obrazu na czuwaniu jak u Samsunga albo przezroczysty Tv jak u Xiaomi LG. Przy dużych przekątnych zaczął być to problem i o ile ludzie wczesnij oglądali TV tak często ze nie zwracali na to uwagi to teraz zaczęli

1 polubienie

W sumie masz rację. U nas przez wiekszość czasu wisi czarna płyta ekranu. Taka smutna czerń. Jakby coś na nim wyświetlać… Tylko nic statycznego bo się ekran wypali.

Samsung ma jakieś tryby, że TV jest jako obraz, podobno wygląda to całkiem ładnie.

Teraz mi się przypomniało ze LG albo samsung ma tez takie tuby z których wysuwa się ekran. Jak w projektorze

No właśnie jak piszesz, to przypomniało mi się że oglądałem takie tv do których można było dokupić ramki w różnych kolorach tak że tv wyglądał jak obraz.
Masz rację to były Samsungi te z elektroniką w osobnym pudle połączone razem tylko cienkim kabelkiem.

LG OLED TV R

Nie wiem jak w Samsungu, ale w LG C9 mam pokaz slajdów z obrazami na głównym ekranie zanim się cokolwiek uruchomi, a dodatkowo można odpalić wybraną galerię z obrazami i muzyką. Wygląda to fajnie, ale nie korzystam xD

Kolejne coś dodane do listy rzeczy które bym chciał ale jeszcze się zastanowię :smiley:

6 polubień

Ostatnio był temat przezroczystych i zwijanych telewizorów OLED, no to teraz elastyczny ekranik OLED :slight_smile:

https://twitter.com/adafruit/status/1295910432696344576

4 polubienia

Powinni dawać to studentom razem z indeksem

1 polubienie

super, i jeszcze ten Bladerunner na ekranie :smiley:

Nie lubię Windows-a, a Android mi zwisa i uważam, że łamane ekrany to sztuka dla sztuki ale to normalnie bym chciał:

https://www.microsoft.com/en-us/surface/devices/surface-duo

:sweat_smile:

1 polubienie

Korporacyjnie widzę do tego zastosowań całkiem sporo. Podatek od nowości jest póki co koszmarny, i nie widzę za bardzo jakby to miało działać zamiast telefonu prywatnie, ale i tak mi się podoba.